Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is eltúlzom és...

Szerintetek is eltúlzom és sok lesz 3 gyereknek akik igazábol mindenevők hálisten?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 3 gyerkőcünk van, a férjemmel ma beszéltünk arról, hogy mit főzök majd szenteste. Ő azt mondja hogy túlzok és nem vagyok észnél. Szerintem meg egyáltalán nemgond, ha marad étel másnapra esetleg még harmadnapra is. Nos írom a menüt:


-húsleves

-rántott hal rizzsel és tartárral

-sült csülök sütöben sült krumplival és párolt lila káposztával

-hortobágyi husos palacsinta


Na most, mint emlitettem, a gyerekek nem finnyásak, ezeket mindegyiket nagyon sZeretik. Kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy 5 főnek ez valóban sok lenne?


És egy másik kérdés: nálatok mi lesz a menü?


Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszát, további szép estét Nektek! :)


2014. okt. 29. 20:59
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Szia!Szerintem egyáltalán nem túlzás,mi is 5-en vagyunk,és mi is úgy szoktunk főzni 23-24.-én,hogy utána lehetőleg ne kelljen legalább 2 napig.Nálunk lesz húsleves,rántott hús,rántott hal,rakott csirkemell,töltött káposzta,fűszeres sült oldalas és kocsonya.A sütiket még nem döntöttük el,ami biztos az a zserbó,a keksztekercs és a túrós pogácsa.Ezen kívül még 23.-án lesz valamilyen torta,mert a legkisebb fiamnak akkor van a szülinapja.Kb 6-7 fajta sütit szoktam csinálni,édesszájú a család :) Évek óta így csináljuk,24.-én vacsorára kész van minden,nem szeretnénk a párommal a karácsonyt a konyhában tölteni,az a 2 nap ne a főzésről szóljon.Ja mi sem megyünk sehová,hozzánk jönnek.
2014. okt. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
21.-es vagyok a köreteket lehagytam :) Kukoricás rizs,krumplipüré,vegyes zöldköret,majonézes kukoricasaláta és krumplisaláta lesz.És persze pár fajta savanyúság is.
2014. okt. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Nálunk ez egyáltalán nem minősülne soknak, szenteste mindig sokfogásos vacsora van nálunk, és általában különlegesebb dolgok, olyanok, amiket évközben ritkán eszünk.

Idén még nem tudom, mi lesz, tavaly ez volt:

lazacsaláta

narancsos libamájpástétom pirítóssal

gesztenyével töltött pulyka

(köret: krumplipüré, kukoricasaláta, károlyi saláta)

Pavlova torta

+ mindenféle süti (zserbó, bejgli, "sport szelet", ördögpirula, keksztekercs, stb.)


Mint látható, halféle nálunk csak az előételben szerepel, másféle halat ugyanis szinte senki nem szeret a családban, egyedül anyukám csípi a halászlét meg a rántott halat, de karácsonykor sosem csinált, mert se öcsém, sem én nem ettük meg, felnőttként sem szeretem, a párom szintúgy nem, és a fiunk sem. Viszont az ilyen tengeri halakat, meg egyéb herkentyűket a fiam meg én imádjuk, a párom meg mondjuk úgy, hogy hajlandó megenni. A nagyszülők szintén szeretik.


Na szóval, mint látod, nálunk is sok minden szokott lenni, de nem kell mindenből egy vagonra valót csinálni, főleg nem abból, ami tényleg csak előétel, hiszen jóllakni nem azzal kell.

Amúgy is, ahány ház, annyi szokás, vannak családok, ahol tényleg a karácsonyi halászlé meg mákos guba a szokás, máshol meg még az se, csak estére sütnek süteményt (pl. a párom szüleinél ez a szokás), én meg azt hoztam otthonról, hogy ilyenkor kicsit különlegesebb ételt készítünk. Nekem ez annyira hozzátartozik az ünnephez, mint a fenyőillat :)

2014. okt. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek! :)


Hát igen, ahogy az egyik válaszoló is írta, nem akarom a konyhában tölteni a karácsonyt. Inkább szenteste reggelén nekiállok, mert h minden nap főznék az ugye mosogatással stb jár , szeretném ezt egyben letudni.

2014. okt. 30. 18:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!