Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is eltúlzom és...

Szerintetek is eltúlzom és sok lesz 3 gyereknek akik igazábol mindenevők hálisten?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 3 gyerkőcünk van, a férjemmel ma beszéltünk arról, hogy mit főzök majd szenteste. Ő azt mondja hogy túlzok és nem vagyok észnél. Szerintem meg egyáltalán nemgond, ha marad étel másnapra esetleg még harmadnapra is. Nos írom a menüt:


-húsleves

-rántott hal rizzsel és tartárral

-sült csülök sütöben sült krumplival és párolt lila káposztával

-hortobágyi husos palacsinta


Na most, mint emlitettem, a gyerekek nem finnyásak, ezeket mindegyiket nagyon sZeretik. Kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy 5 főnek ez valóban sok lenne?


És egy másik kérdés: nálatok mi lesz a menü?


Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszát, további szép estét Nektek! :)


2014. okt. 29. 20:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
0%

Ha ez a karácsony első napjára való ebéd, akkor jó. De szent este nagyon sok.

Nálunk csak mákosguba lesz. A halászlét nem szereti senki. Különben sem szoktunk este sokat és nehéz ételeket enni.

2014. okt. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Szerintem rengeteg, de mindenhol más a szokás, nagynénémnél pl egy ünnepi ebéd mindig 5-6 fogásos, ezért mindenből csak icipicit eszünk, szerintem egy hétig eszik utána a maradékot.

Mindemellett szerintem felesleges az ünnep kapcsán halálra zabálnia magát az embernek, főleg ilyen nehéz ételekkel, és gondolom még süti is lesz.

2014. okt. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
nálunk leves szokott lenni, kétféle második és a sütemények. A pontos menüt még nem tudom.
2014. okt. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Süti az nem lesz, mert anyukám és nagymamám mindig ellát minket, de ők csak karácsony másnapján jönnek.


Amit felsoroltam, azt szenteste főzném, éshát maradna belőle és pár napig nem kéne főznöm. Szóval akkor tényleg túlzok? :(

2014. okt. 29. 21:12
 5/24 anonim ***** válasza:
szerintem nem túlzás, ha utána nem akarsz főzni
2014. okt. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Nem túlzás 5 főnek egyáltalán.
2014. okt. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
nem az a lényeg hányfélét fözol hanem hogy mibol mennyit. ha minden fogas 6 adagosra sikerul jobb ha athivjatok a szomszedokat is :))) en elhagynam a hortobagyit az nem annyira karacsonyi, es maceras is annyi palacsintat kisutni. a masik kettobol csinalj 5-5 adagot es akkor masnap se kell fozni.
2014. okt. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
ja es nalunk süllő lesz mert horgaszunk, tejszines martassal. altalaban ez a szenteste vacsi ebedre meg kacsa comb esetleg maj vagy szoktam csinalni marinalt padlizsant amibe sajtokat tekerek. a karacsony masnap mindig anyameknal van ott pulykat eszunk sajtal es sonkaval, 26-an meg anyosomekhoz megyunk ott van halaszle meg haletel ebedre
2014. okt. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

szerintem rengeteg 3féle nehéz főtt étel. én ezt úgy tudom elképzelni, hogy ami jó nem frissen is, azt kapásból elteszed. én nem tennék ennyi nehéz ételt egyszerre az asztalra.


nálunk egyébként a menü húsleves lesz, vadas és rántotthús hagymás krumplival :) évek óta vadas az ünnepi menü, de a gyerkőc nem szereti, neki a rántotthús a kedvence, ezért így :)

vadast mi be is pusziljuk és hűtőben panírozva teszem be a nyers húst, másnap az a vacsi.

süti mákosguba, kókuszrúd, és linzer :)

2014. okt. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

1előétel- 1leves-2főétel- szerintem nem sok 5embernek.

De ha a hortobágyit főételnek veszem- akkor sem olyan nagy túlzás!

És valóban nem kell főzőcskézni karácsony minden napján.


Nálunk is három jóétvágyú gyerek van, karácsonykor tesómék jönnek 2gyerekekel, +szüleim +férjem anyukája. Férjem anyukája nem messze lakik, így ő hazamegy este, de a többiek 6fő marad éjszakára és másnapra is.


Mi úgy szoktuk, hogy anyukámék és anyósom is hoz valami készételt- meg én is készítek valamiket. (nem azért hoznak, mert nem bírnánk őket vendégül látni, de halat anyukám tujda jól elkészíteni- ő azzal szokott bajlódni- én meg mással. Anyósomé a süti és mákos guba adag. Így nekem sem kell azért megszakadni, és a többieknek sem. Általában én gyerekbarátabb fogásokat készítek. :) Tesóm salátát szokott készíteni, de most karácsonykor már 8hós kismama lesz így nem terheljük most őt főzéssel.)

Szóval összerakjuk amink van ennivaló szempontjából is, és utána 2-3napig tényleg nem főzünk.

Én idén egyébként fogok készíteni töltött káposztát is, de ezt nem szentestére, hanem másnap-harmadnapra.

2014. okt. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!