Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babát szeretnék, de a szüleim...

Babát szeretnék, de a szüleim nem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, a párommal 8 éve vagyok együtt, nagyon szeretjük egymást, 3 és fél éve élünk együtt. Eljegyzés már volt, házasság még nem. Nagyon szeretnénk babát, mert nekem egy bizonyos műtét után, (-amit 1-2 éven belül el kell hogy végezzenek-) valószínű, hogy nem lehet többet gyerekem.

A szüleim viszont nagyon ellene vannak, szerintük házasság nélkül ne vállaljunk babát. Mi viszont nem tartjuk fontosnak a "papírt"... És úgy érezzük, eljött az ideje, megvan hozzá a megfelelő családi háttér is ( pénz-lakás... stb ) Minden adott, már csak a szülők vannak "útban"

Hogy tudnám meggyőzni őket??

És nektek mi a véleményetek az egészről? :S


2010. jan. 22. 20:31
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
86%

Álszentségnek látom, hogy együtt élni, szexelni oké (már bocsánat), de ha abból baba lesz, óriási felháborodás?? Egy baba csodálatos dolog! Szerintem is, nyugodtan házasodjatok össze, mert ennél meghittebb dolgot, a szerelmetek megünneplése!

Aztán hozzátok föl a baba-témát megint: "dehát, kislányom, a házasság szent köteléke?!" "De anyu, mi már házasok vagyunk" Hehehe. Ez durva. Dehát az is nagyon durva, hogy nem várják az unokájukat epekedve??

2010. jan. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
20%

"ma 20:50

Már miért lenne igazuk a szülöknek?"


Abban van igazuk, hogy a baba jövetelét szerencsés rendezett körülmények közt várni. Ehhez (szerintem) hozzátartozik, hogy a szülők fenntartás nélkül vállalják (társadalom, törvény, vagy isten előtt mindenkinek hite-meggyőződése szerint) az összetartozásukat.


DE CSAK EBBEN, ha tovább olvastál gondolom világos, hogy nagyjából mindannyian egyetértünk, hogy beleszólásuk nincs az eseményekbe, és az érzelmi zsarolásnak nem jó engedni.

Viszont ha van olyan megoldás, ami senkinek sem fáj, és lecsillapítja a kedélyeket, kár nem élni vele.

A 21:11-es javaslata (Aztán hozzátok föl a baba-témát megint: "dehát, kislányom, a házasság szent köteléke?!" "De anyu, mi már házasok vagyunk" Hehehe.) sem rossz.

Ha másképp nem megy, tényleg költözzetek el. Sokkal könnyebb azzal jó viszonyt fenntartani, aki messze van mint akivel naponta találkozol. Ezen kívül kiveszed a szelet a vitorlából, nem tud azzal fenyegetni (vagy legalábbis hatástalanabb), hogy megszakítja veled a kapcsolatot.

Én viszont mindenképpen megfontolnám a házasodást, akár csendben titokban, akár szelesebb körben. Hiszen nektek mindegy, talán szüleid is megbékélnének. Utána is elköltözhetsz. :)

2010. jan. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
77%
Hát én nemtudom másnál.hogyvan ez de én is nővérem is 2-2 gyermekek édesanyjai vagyunk de a szüleinknek csak akkor lett szólva,mikor már 12 hetes voltam.Nem kértem ki a tanácsukat pedig nagyon szeretem őket de ez nem az ő döntésük.Hanem a férjemé és az enyém.Ennyi
2010. jan. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket!!
2010. jan. 22. 21:45
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Bár én is csak erősíteni tudom az itt olvasottakat, ne hagyd magad zsarolni. A gyermek anélkül is felnő ha a szülők nincsenek összeházasodva. És ne vaccilálj sokat, nehogy a betegséged, műtéted miatt lemaradj erről a csodáról amit gyermekáldás hoz. Ha tudtok költözzetek el, mert így megmérgesedik teljesen a kapcsolatotok, és attól még szeretheted a szüleid, csak messzebbről. Szerintem amint megszületik az unoka másképp fognak hozzátok állni. Sok szerencsét, és kitartást..
2010. jan. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Látom a nagyra nyílt szemeidet. :))

A szülő nincs útban, te rakod bele az út közepébe. :) Ne állíts felesleges korlátokat magadnak. Nem csak ebben, semmiben.

Amíg át tud jönni papucsban hozzátok, addig mindig is lesz gond, és töménytelen érzelmi zsarolás... Költözés!! Mihamarabb!

A mi családunk is ellenezte egyébként a babát, mindneki mondta, hogy ugye még nem akartok, most, hogy friss a diplomám, még nem dolgoztam, stb... Mondtuk, "jaj, nem, dehogyis akarunk... :)". AZtán 3 hónap múlva sikerült a tervezett babánk, :), és 12. hét után minden nagyi és papa megtudta. Senki nem tett megjegyzést, nem mertek. :) Azóta már boldogok, de ha nem, azt is letojnám, mert MI, én és az én másik felem azok vagyunk. :))

Mielőbbi babázást!

21 hetes kismama

2010. jan. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Hasonlo volt a helyzet nalunk is,csak parom anyukaja volt az ellenzo!Nem is szolt hozzam amikor kiderult a terhessegem....egeszen az elso barnazasig,amikor ugy megijedt h elveszitheti a nemkivant unokat,h teljesen megvaltozott :) .

Fiam azota 8 honapos es nagyanyja eletenek az ertelme :))) ,nekem meg a legnagyobb segitsegemÍ(2 hazzal arrebb lakik).

Szoval nekuk "hepi end" lett, es lehet vegul a "papirt" is alairjuk (nem hivjuk hazassagnak :))))


Sok boldogsagot nektek is!

2010. jan. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
100%
Milyen szülő az, aki emiatt megszakítaná a gyerekével a kapcsolatot? Gusztustalan emberek, nincs rájuk szükséged.
2010. jan. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
költözzetek messzebb és vállaljátok a gyereket:)
2010. jan. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!