Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy kezeljem apósomékkal a...

Hogy kezeljem apósomékkal a helyzetet, pláne, hogy jön a kis tesó?

Figyelt kérdés

Okt 21én nagyon össze vesztem apósommal-ill ő provokálta ki a veszekedést,de odáig fajult még a saját unokáját is megtagadta ,engem elzavart..egy szó mint száz nem kevés álmatlan éjjelt okozott..

De nem is én vagyok a lényeg,mert engem nem érdekel,igazából sosem szerettük egymást,sőt mondhatni elviseltem csak,de amúgy undorodtam az ürgétől..

anyósommal semmi gond nem volt,de akkor este csak hallgatott.Másnap feljött anyámhoz ahol találkozhatott az unokájával és mivel senki nem értette miért esett nekem apósom,így kérdezgettem mire ő kibökte azért mert én azt mondtam 1.5éve mikor megszületett a fiam,hogy ne puszilgassák,meg aki bagózik pláne mosson kezet cigizés után stb..na a lényeg,hogy ezeket nem én mondtam hanem a férjem,de term.mindenki úgy emlékszik,hogy én mondtam..pedig a tényleg a férjem volt ezt ő beismeri.De úgy gondolom egy 2hetes gyerek nem arra való,hogy minden féle rokon ,ismerős stb-tök mindegy ki,körbenyalja és szorongassa..na mindegy..és ez másfél évre rá bukott ki.

azóta eltelt majd 3hónap és bennem csak jobban mérgesedett a düh és utálat sőt gyűlölet.semmi változás nem történt ,apósom nem kért bocsánatot,pedig ő volt a hibás,sőt a bunkó,mert ember így nem beszél a másikkal,pláne a fia feleségével.

Én odáig jutottam,hogy anyóra is haragszom,mert ős em védett meg-ergó ha ő is ezt gondolja miért nem mondja ki...de azt hiszem ennyi idő után ki sem kell mondani.Én a fiamat nem engedem ki apósékhoz-pláne azért mert megtagadta és mert engem is elzavart.

megmondtam anyáméknál megnézheti anyós és a testvérek,de én olyan helyre nem viszem és nem engedem a fiamat ahol engem sem látnak szívesen.

Mikor terhes voltam 2éve anyós egyfolytában hívkált,hogy hogy vagyok-mióta sössze vesztünk egyszer sem.senkit nem érdekel ,hog yvagyok.

azóta karácsonykor kiderült,hogy jön a tesó,tegnap mondta meg aférjem nekik,persze mindenki neki gratulált,és senki nem hívott fel engem..mindha nem is én lennék terhes.

nem tudom,hogy kezeljem ezt a kérdést,de egyre dühösebb vagyok.anyósom jönni akar februárban a névnapomra ,de én nem akarok névnapozni pláne velük.

Képmutató társaságnak tartom őket,teljesen felesleges együtt bulizgatni.ha fel akar jönni az unokájához mondja azt.

apóst nem engedem be.

a férjem két tűz között őrlődik,de igazat ad nekem,mert tényleg nem én voltam a hibás,de ahogy telik az idő azt várná,hogy engedjek,bennem meg pont az ellenkezője alakul ki,mint engedés-gyűlölet.

nem tudom mit csináljak.Van tippetek??


2010. jan. 22. 09:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Mintha csak a saját történetemet olvastam volna...

Szerintem ne foglalkozz velük, én is azt teszem, ez így jó, ahogy leírtad, ezen ne változtass. Képzeld, az én apósom elmondott mindennek, én megmondtam neki, többet az én lakásomba nem teszi be a lábát. Egy hét múlva a sáros cipőjében mászkálta végig a lakásomat mint egy ÚR!!! Nem kért bocsánatot azóta sem és valószínűleg nem is fog soha. Nekem még szarabb a helyzetem, mert egy képmutató majommal van dolgom.

2010. jan. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Á a francba nem vagy könnyű helyzetben. De figyelj neked ebben az állapotodban fő a nyugalom, és közöld a díszes társasággal, hogy a második gyermekedet is nyugalomban szeretnéd kihordani, nem pedig áskálódások hátterében.Vessék el a csatabárdot, és ne bunkóskodjanak. Az ilyen típúsu emberek szánalmasak.
2010. jan. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem a gyereknek semmi köze ehhez az egészhez... Azért mert ti nem vagytok jóba annak ne a gyerek igya meg a levét... Az hogy anyósod nem védett meg akkor, ezzel szeritem ne foglalkozz, miért keveredett volna ő is bele? Szerintem próbálj meg kibákülni apósoddal, nem kell hogy puszi pajtások legyetek de szerintem mindenkinek így lenne a legjobb, pláne a gyerekeknek, és a férjednek is... Szabjatok pár szabályt téged és őt mi zavarja... De ez a vita senkinek nem tesz jót, a gyerekeknek meg mégis csak a nagyapja, Az hogy anyósod meg nem védett akkor meg.. Ne haragudj rá!

Jobb a családi béke.

2010. jan. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez a helyzet talán a férjednek a legrosszabb, neki mégiscsak a szülei, akik felnevelték. Bár nem tudom, amúgy milyen az ő viszonyuk. Esetleg neki kellene beszélnie az apjával, hogy gondolja végig, és kérjen bocsánatot tőletek. Jobb lenne mindenkinek (főleg az unokáknak), ha rendezni tudnátok ezt valamilyen szinten.
2010. jan. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

De miért én próbáljak közeledni felé?

Ő bántott meg.azzal kezdődött az egész,hogy 250km re lakunk egymástól és hazamentünk.3napig lettünk volna ott náluk.anyám 10km re lakik tőlük,utána hozzá mentünk volna.

erre ahogy felpakoltunk a lakásba a kisfiam egy 30éves tűzoltó autó létráját szopogatta én meg mondtam a gyereknek hogy hozza ide,hogy megnézzem nem esik e le valami róla.erre nekem állt,hogy miért kell ennyire félteni,hagyjam már békén a gyereket stb stb.Na a 3dik beszólása után nekem sem kellett több és én is felemeltem a hangomat,mondván mi köze van hozzá,hogy én mennyire figyelem a gyerekemet.Jó,hogy figyelem az én gyerekem az én felelősségem-mondhatni sem kell ő már fél éves volt mikor szöget és kalapácsot akart neki adni-2szer is hallgattam utána,hOgy az anyja nem engedi..normális az ilyen?szót szót követett mire azt mondta legalább két évig nem akar látni,meg,hogy neki egy unokája van a Zeusz a kutyánk,mert őt leszoktuk rakni náluk mivel van egy nagy kertjük meg egy kutyájuk és tök jól elvoltak..

na a lényeg ő ezt többször is kinyílatokozatta..tehát megtagadta az unokáját.Meg,hogy én 5órát nem engedetem az unokájával legyen-mióta megszületett-ezen anyám is kiakdadt,mert pont 2hete voltam otthon egyedül a gyerekkel és kint voltam náluk 5órát kb ,ő egy percet nem volt vele,mert elment aludni..tehát nem tudom miről beszélt .utána meg egy órára otthagytuk náluk,mert elkellett menjünk..és rá egy 2hétre ezt vágja ordítva hozzám-normális az ilyen..Azóta 3hónap telt eltelt és semmi nem történt.Hát hagy ne mondjam ki ő nekem ,hogy így beszéljen velem??a saját apám nem beszél velem így?

Ő nekem senki,tiszteletben tartottam eddig mert a férjem apja de ezután ez sem lesz..Azóta sem halottam róla,bár annyi bőr a képén volt,hogy anyámhoz felmenjen anyóssal.És előadja,hogy várnak minket haza karácsonykor...anyám meg lekezelte annyival,hogy ezt nem vele kell megbeszélni,beszéljen velem.erre ő azt mondta hívott..hát engem biztos nem..na azóta sem hívott..


tegnap meg mikor sógorom hívta a férjemet gratulálni,már én a háttérből kiabáltam,hogy mihez gratulálnak neki,mikor én vagyok terhes..úgy felment az agyam,most Komolyan mennyi meló kell ahhoz,hogy egy férfi teherbe ejtsen egy nőt?

Most csúnya voltam de így van.Én hordom ki ezt a gyereket 9hónapon keresztül és én szenvedek meg vele,mégis mindenki neki gratulál,komolyan azt érzem,hogy szarba sem néznek..csak egy inkubátor vagyok nekik,utána meg mindenki a jogait akarja érvényesíteni...anyósra azért haragszom mert amikor másnap feljött látni kellett volna a fejét,hogy előadta magát miszerint a férjének ad igazat-én meg csak lestem,hogy mit keres ez a nő itt akkor ha ennyire nem szeretnek..miért engedejem a gyerekemet olyan emberek közé akik ki nem állhatnak..miért én toleráljak mindent.nem gondolom,hogy ennyire rossz ember lennék....

2010. jan. 22. 10:29
 6/8 anonim ***** válasza:

Én ezt tenném:

Nem állok szóba velük, nem megyek, ők nem jöhetnek. Ennek nem én vagyok az oka, engem ne hibáztasson senki, ő megtagadott engem és az unokát, ergo egyikünk se megy és ő se jöhet ide. Anyósra ugyanez vonatkozik, hiszen másnap közölte, hogy a férjének ad igazat. Ennyi.


A férjem mehet, ha akar, az az ő dolga, neki a szülei, ha akar, menjen. Ha normális, nem akar menni, mert kiáll a felesége és a gyereke mellett, akik fontosabbak neki normális esetben, mint a szülei. Szerintem. De hangsúlyoznám neki, hogy menjen, ha akar, én nem tiltom el tőlük. Ezt neki kell magában rendeznie, kik a fontosak, kiket véd meg, kimellett áll ki. Aztán majd ő eldönti...


Innentől én nem foglalkoznék velük, levegő, a világon sincsenek számomra. Miért foglalkozol vele, hogy gratulálnak a férjednek? Számodra ne létezzenek, ne foglalkozz velük, ilyen emberen idegeskedsz? Hát annyit nem érdemel!


A férjemnek meg megmondanám, hogy nekem nincs mit közeledni, majd após mond valamit, ha mondanivalója van, nem én tagadtam ki őt, hanem fordítva, tehát nekem meg se szólaljon ez ügyben soha többet.

Majd ha após bocsánatot kér, eldöntöm, hogy megbocsátok-e, addig nincs miről beszélgetni, legyen olyan kedves és ne is említse nekem őket.

Ennyi.

2010. jan. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen igazad van,csak azért ebbe a férjem is beleszólni,mert az ő lakása is az ő gyereke is..apósomat tiszteletben tartja,hogy ne jöjjön ide,de azt nem nyelné sztem be,hogy anyós sem,meg a testvérei sem..pedig tutira megy a hátam mögött a duma,mert ismerem anyóst..olyan mint egy varjú károg állandóan...na mindegy.kíváncsi leszek rá mi lesz ebből,de az tuti ha bejön a kh-ba az apósom szüléskor és addig még ez lesz ki sem megyek a babával együtt...és ha megtudom,hogy a lakásomon járt a férjemmel is gondok lesznek,mert ha vissza él ezzel a kiszolgáltatott helyzettel akkor az már gáz.

sajnálom,hogy ezt kell mondjam,de 10év után nem ezt vártam volna onnan arról a részről..és elég nehéz megemészteni..

2010. jan. 22. 13:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben együtt érzek veled! Nálam ugyanez a helyzet, mi megbeszéltük a férjemmel, hogy csak ünnepekkor találkozunk, arra a negyed órára, amit együtt töltünk félretesszük az ellenszenvet, de én úgy utálom a képmutatást, inkább mindig beteget jelentek a gyerekkel együtt. Most, hogy várom a másodikat, arra nem méltatnak, hogy felhívjanak, megkérdezzék, hogy vagyok, de reklamálni azt minden szarért tudnak. Szerintem ne húzd fel magad, árt a babának, ha idegeskedsz. Szard le őket magasról.
2010. jan. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!