Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan oldanád meg ezt a...

Hogyan oldanád meg ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Mikor megszületett az első gyerekem, egyszerűen borzasztó volt a kapcsolatom az Anyósommal. Nem szeretném tüzetesen leírni a viselkedését, de engem állandóan becsmérelt, a gyereket pedig kínozta a "szeretetével". Aztán besokalltunk a férjemmel, megmondtuk neki, hogy köszönjük szépen, de nem kérünk a látogatásából, van nélküle is éppen elég gondunk. Pár hónap mosolyszünet után békültünk, ez már lassan egy éve volt. Azóta megszületett a második gyerekem is. Minden vasárnap délután átvisszük a gyerekeket, minden ünnepet megünnepelünk vele is. Igyekszem normálisan hozzá állni. De most újra vannak gondok vele. Lassan 2 hónapja nem dolgozik, mert ő depressziós. Egy kerületben lakunk. Mikor beteg lett a nagyobbik gyerekem megkértem, hogy vigyázzon a kisebbikre, amíg elmegyünk az orvoshoz. Egyszer megkértük, hogy jöjjön át egy délutánon, és egy órát legyen a gyerekekkel, amíg elszaladunk valamit elintézni. De ő egyszerűen rákapott az idejárkálásra, kifigyelte, hogy mikor hova megyek a gyerekekkel, mit szoktunk csinálni, hova állok az autóval stb. Szinte minden nap felhív számon kér, hogy hol vagyunk, van, hogy az utcán "véletlenül" találkozunk, és ő csatlakozik hozzánk. Van, hogy felhív, hogy otthon vagyunk-e, mert ő látta az autót a ház előtt és feljönne hozzánk. Ma már számon kérte, hogy hol voltam idáig, hogy csak most értem ki a gyerekekkel a játszótérre. Újra elkezdett kioktatni, hogy hogyan neveljem a gyerekeimet, számon kéri, hogy mit főzök az nap, egyszerűen úgy érzem megfulladok. Ha nem mosolyok eléggé, már hívja a hátam mögött a férjemet (aki reggel hattól este 6-ig dolgozik), hogy panaszkodjon rám. Nekem meg a férjemre panaszkodik. Egyszerűen nem lehet semmit sem mondani, ha nem bólogatunk neki, akkor a gyerekek előtt rendez jeleneteket (földhöz vágja azt, ami a kezében van, elkezd zokogni, úgy hogy elkapja a két éves lányomat és ráborul, stb...). Mindezek ellenére, tudom, hogy csak szeretet hiánya van, és ha bármikor kérnék tőle bármit, biztos, hogy számíthatnék rá. De egyszerűen nem bírom már elviselni. Elegem van.
2010. jún. 29. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Ülj le a férjeddel és mondd meg neki hogy erre semmi szükséged nincs. beszéljen ő vele neked úgyse fogja "bevenni a gyomra" innen már csak egy fél lépés hogy oda is költözzön.

azt te is megmondhatod neki hogy a drámázást meg a szinházi kicsapongásait tartsa meg magának otthonra .


az hogy elötted ócsárolja a fiát semmi jóra nem vezet késöbb pedig a gyerekek is érteni fogják merről fúj a szél.

Le kell szerelni diplomatikusan és meg kell mondani hogy álljon a talpára és ne rajtatok élősködjön.

De ha a férjed nem áll meg elötte hogy ezt előadja akkor számits rá hogy rámehet a házasságotok mert sok férfi nem hajlandó ilyesmit mondani az édesanyjának.

2010. jún. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Jesszusom. (Bocs, ez volt a legelső gondolatom).

Alapvetően a leírtak alapján,úgy érzem,hogy ezt nem tudod te (vagy ti a férjeddel közösen) kezelni,mert az ő problémája a szeretethiány és depresszió szinte gyermekké teszi. Ha újra eltávolodsz tőle fokozod a bajt, és ki tudja hová fajul, így meg tényleg "meg fogsz fulladni",és nincsen saját családi életed.

Szerintem ami fontos,hogy nem menj rá te is erre az egészre, úgyértem ne juss el oda,hogy totál kiborulsz, mert neked a gyermekeidről gondoskodnod kell.

Szivem szerint azt írnám,hogy vigyétek el pszichológushoz,de valószínűleg ebbe ő sosem egyezne bele, pedig ez lenne a legkézenfekvőbb megoldás.


Azt viszont megpróbálhatjátok,hogy kb ilyen részletességgel (minimum) mint ahogy ide leírtad együtt leülve (3an) elmagyarázni neki hogy nem jó ez a helyzet, és nem fog műküdni így hosszú távon,és hogy egyben halgassa végig amiket csinál,egymás után felsorolva.

Egy egy nap amit tesz, kifigyel, követ, vay átmászkál, vagy számonkér, szóval ezek külön külön lehet hogy neki fel sem tűnnek,hogy nem jó...de ha egyben felsorolnád, lehet,hogy akkro épp kiborulna, aztán végiggondolná később...vagy eszébe jutna mikor újra hasonlót készül tenni.

Kitartást kívánok.

2010. jún. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jár pszichológushoz, és pszichiáterhez is. Nem tudnak mit kezdeni vele. Szerintem egyszerűen munka undora van, nincs férje, mert nem viselte el őt, és most túl sok a szabadideje, már unja a saját társaságát. Azt, hogy engem kritizál, azzal magyarázta régebben a fiának, hogy ő már csak jobban tudja, mert ő milyen jó Anyja volt a fiának, és milyen tökéletes gyereket nevelt fel, én meg mit tudhatok a gyereknevelésről. A férjem sem tud vele mit kezdeni, múltkor megpróbálta neki szépen elmagyarázni, hogy értse meg, hogy mi négyen egy család vagyunk. Neki mi vagyunk az elsők, alig tud lenni a saját gyerekeivel, nekem szinte semmit sem tud segíteni, mert rohadt sokat dolgozik, az a kevés idő, amit meg velünk tölt, azzal telik, hogy próbál pihenni egy kicsit. Erre volt egy gyönyörű zokogós jelenet tőle, a lehető leghamarabb elmenekültünk tőle. Két napra rá már hívogatott minket, és minden ment a régi kerékvágásban. Nem lehet leülni és beszélgetni vele, egyszerűen nem hajlandó elfogadni, hogy más véleményünk lehet. A házasságunk nem megy rá, mert a férjem is ugyan annyira rossznak látja a helyzetet mint én. Ő mondta is, hogy felhívja telefonon és beszél vele, csak tudom, hogy az lenne a vége, hogy megint örök harag, és hónapokig nem beszélünk egymással. Sajnálnám szegényt.
2010. jún. 29. 14:53
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanebben élek, csak még az első gyerek előtt vagyunk. Amikor átjön látogatóba takarításba kezd, mert én nem csinálom jól, ha találkozunk és nem vagyok elég kedves, hívja a férjem, hogy bajom van vagy csak vele vagyok bunkó, stb. stb. ahogy te is írtad. Egyet tudok javasolni: ezt a férjednek kell elintéznie, mert az ő édesanyja. Mi megegyeztünk az elején, mindenki a saját szüleit intézi, ha szükség van rá. Amennyiben nem képes a férjed leállítani, tedd meg te. Én amondó vagyok, inkább soha egyetlen szivesség sem, mint az állandó drámázás. Megoldom nélküle, de nem hallgatom egész héten, hogy mit csinálok rosszul. Van elég bajom enélkül is. NEm?
2010. jún. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb, ha nem leszel többé udvarias, hiszen ő sem az. Hol voltál? Mit csináltál? Miért csak most értél oda, ahova? Egyetlen helyes és nyersen őszinte válasz van erre: Semmi közöd hozzá! Én a helyedben már itt tartanék, mert a gyerekek nem is értik a nagy sírás-rívást, feleslegesen felizgatja vagy összezavarja őket, a ti lelki nyugalmatokról nem is beszélve. Én agresszívebb típus vagyok, megmondanám a magamét, ha beleszólna a családi életünkbe! Vannak saját gondjai, oldja meg azokat!
2010. jún. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem a szívességről van szó, meg oldom én egyedül is. Csak azt akartam ezzel mondani, hogy alapvetően jó szándékú ő. Ha megmondom a magamét neki, azt érem el, hogy még jobban alá teszek Neki, ráadásul biztos, hogy megszakítanánk így megint vele a kapcsolatot. Különben a gyerekkel kapcsolatban én is pontosan így látom. Talán ez zavar a leginkább.
2010. jún. 29. 15:08
 7/10 anonim ***** válasza:

Márpedig én két választást látok, (mert az, hogy ő megérti, megváltozik és angyal lesz, ez nem lehetséges fejlemény, az én véleményem szerint). Marad az, hogy

1.) elfogadod, hogy ez van, és éltek továbbra is így, ahogy, vagy

2.) kiállsz a családi nyugalom mellett és feláldozod az ő lelki békéjét. Például ebből: "Ha megmondom a magamét neki, azt érem el, hogy még jobban alá teszek Neki, ráadásul biztos, hogy megszakítanánk így megint vele a kapcsolatot.", én úgy látom, hogy agyon lelkized a dolgot, hogy mi lesz vele, meg mennyire lesz neki nehéz. Ha ez annyira fontos neked, akkor viseld is el, amivel ez jár. Ha úgy érzed eleged van, akkor pedig állj a sarkadra és tarsd távol, mert magától a helyzet változni nem fog.

2010. jún. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki segítségét. Igazatok van. Talán az utolsó válasz a legtalálóbb. Beszélni kell vele és kész. Azért reménykedem, hogyha esetleg végre újra dolgozna, akkor kevesebb ideje lenne a hülyeségeire is. Ettől függetlenül beszélni kell vele, mert ez így már nem egészséges.
2010. jún. 29. 21:26
 9/10 anonim ***** válasza:

Esetleg próbáljatok meg kijelölni a héten két napot (pl. kedd-péntek, stb.,) amit végig veletek ill. a gyerekekkel tölt. "Cserébe" a többi viszont szabad nap, amit el kell fogadnia.

Mi anyuval és anyóssal is ezt csináljuk. Egyikőjük sem klinikai eset, de ha sokat vagyunk együtt garantált a veszekedés. Úgyhogy egy héten két nap anyué, ilyenkor ő vigyáz a gyerkőcre, én pedig eljárok nyelvórára, ügyintézni, stb. Kora délután megyek hozzá és kicsit dumálunk. Anyósé a vasárnap, amit nálunk tölt kora reggeltől késő estig. Beszélgetünk, főzünk, kertészkedünk, tök jó.


Ha telefonon vegzál az anyós és már kellemetlen, azt hiszem egyszerűen nem venném fel amikor hív és párom sem. Ha rákérdez lehet azt mondani hogy csak este vetted észre hogy keresett, akkor meg már nem akartad visszahívni. Szerintem hamar lejönne neki hogy ne telefonálgasson.

2010. jún. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Elvileg a vasárnap délután az övé, de mostanában semmi sem elég neki. Ha nem veszem fel a telefont, akkor letiltja a számát és úgy hív újra. Lerázhatatlan.
2010. jún. 30. 14:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!