Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felesleges a H1N1 oltás? Mit...

Felesleges a H1N1 oltás? Mit szóltok?

Figyelt kérdés

A védőoltás ellenére számos gyerek betegedett meg az új típusú influenzában egy bakonyoszlopi nevelőotthonban - olvasható a keddi Népszabadságban.


Palicsek Zoltán háziorvos még novemberben beoltotta a bakonyoszlopi nevelőintézet csaknem ötven lakóját. Ezért az orvost is megdöbbentette, amikor egy hete 19 gyereknél hirtelen jelentkeztek az influenzaszerű megbetegedés tünetei.


2010. jan. 12. 10:01
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
sokan leírták már előttem, h miért érdemes oltatni. mi is oltva vagyunk és a 19 hónapos fiam is. pedig a fiam gyerekorvosa is ellene volt, de én döntök, mert a gyermekemért én vagyok felelős. így láttuk jónak. néhány évtizedenként az inluenzavírus mutálódik, most is erről van szó. tehát ez most kb 20-25 évig itt lesz, és szép lassan kiszorítja azt a vírust, amit mi most szezonálisnak nevezünk. jövőre már nem lesz ezzel ekkora gond, 1 vakcina lesz és benne lesz az eddigi h5 törzs mellett az új h1 is. és nem lesz vita róla. most ezért kellett újat gyártani, mert későn jöttek rá, h mi is ez tul.képpen, és addigra a szezonális már le volt gyártva. de szerintem teljesen felesleges félni tőle. a sima influenza oltás mintájára készült, a h5 törzs kicserélve h1-re, amit a who adott. az oltás lényegét pedig előttem már leírták. a szövődményeken van a hangsúly, amik veszélyesebbek mint a szezonális influnál. nem szeretném a kisfiamat lélegeztetőgépen látni.
2010. jan. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

"Mi nem oltattunk, odafigyelünk mit eszünk, hova megyünk"

Ez elég gyenge érv. Honnan tudod, hogy amit leveszel a polcról a boltban előtte fél órávakl ki fogta meg?

És ha elmész valaki melle az utcán, aki fertőz?

2010. jan. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
Na, jó, de elmész valaki mellett az utcán, aki mással fertőz meg? Nem csak ez az egy vírus van, van még vagy ezer. Akkor mind ellen beoltatod magad? Minden évben? Hát én épp ezért nem oltatok. Meg azért sem, mert az egész mögött csak a politikát és a pénzt látom. Na, jó ez sem teljesen igaz, mert tény, hogy létezik, de hogy járvány lenne, (vagy volt) azt én nem vettem észre, senkit nem hallottam, csak a tévében, hogy elkapta volna. Én nem akarom magamat a gyerekeimet össze vissza szurkálgatni olyan dologgal, amiről még az orvosok sem tudják mi, mert senki nem ad az oltás mellé tájékoztatót, hogy pontosan mi is található benne. Másrészt nem bízom abban, hogy a későbbiekben ennek az oltóanyagnak nem lesznek e hatásai, szövödményei. Ezt ki garantálja? Senki.
2010. jan. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

"Mi nem oltattunk, odafigyelünk mit eszünk, hova megyünk"

Ezt én írtam. Nos az én véleményem az, hogy bármiben feldobhatod a bakancsod. És mi van, ha valami okos, kitörölte a fenekét, nem mosta meg a kezét, aztán hozzá nyúlt az almához amit én leemeltem a polcról és mivel haza felé éhes voltam így nem mostam meg és megettem?!? Én bízom az erős immunrendszeremben és nem hagyom magam befolyásolni a politika és különböző érdekek által.

2010. jan. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:
itt a kulcsszó valóban az egészséges immunrendszer. ha valakinek van, akkor enyhe lefolyású lesz a h1n1 is. a legtöbb influenzában elhalálozott betegnek volt egyéb baja is, olyat nem nagyon lehetett hallani, hogy csak úgy ettől meghalt, és ennyi. vigyáznunk kell magunkra, egészségesen kell élnünk, és ezzel nagyon sok nyavalya kikerülhető.
2010. jan. 12. 14:27
 36/37 anonim ***** válasza:
Felesleges.A válságból ki kell lábalni minden országnak valahogyan,nem?Egy ÁNTSZ dolgozó,és gyermekorvos rokona,akinek szabályosan megtiltották,hogy ezzel(az ő szavaikkal élve)szennyel mérgezzem magam,és a családom.15 hós kislány anyukája
2010. jan. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
az biztos,hogy sokat segít az immunrendszer.ha megnézitek kik haltak meg,akiket a média is említett.volt köztük sok krónikus beteg,és szegény cigány asszony is,ő a kismama.elég lepusztult körülmények közt élt.a sima influenza is szed áldozatokat minden évben,többet is most ez az vírus.valamiért,valakinek nagyon kell,hogy ezeket az oltásokat megvegyék az emberek.én úgy gondolom,ha ennyire veszélyes lenne,nem ránk bíznák a döntést,hanem itt vannak a vakcínák minden gyerek,idős és betegnek kötelező.
2010. jan. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!