Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felesleges a H1N1 oltás? Mit...

Felesleges a H1N1 oltás? Mit szóltok?

Figyelt kérdés

A védőoltás ellenére számos gyerek betegedett meg az új típusú influenzában egy bakonyoszlopi nevelőotthonban - olvasható a keddi Népszabadságban.


Palicsek Zoltán háziorvos még novemberben beoltotta a bakonyoszlopi nevelőintézet csaknem ötven lakóját. Ezért az orvost is megdöbbentette, amikor egy hete 19 gyereknél hirtelen jelentkeztek az influenzaszerű megbetegedés tünetei.


2010. jan. 12. 10:01
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
Szerintem nem felesleges,mi is leoltattuk a 15 hós lányunkat is magunkat is,pedig én most 19 hetes kismama vagyok.
2010. jan. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a hagyományos influenzát kapták meg.
2010. jan. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

akkor folytatnám a cikket:


"Az orvos beszámolt arról, hogy az ÁNTSZ munkatársai által levett három mintából a vírusteszt igazolta a H1N1-vírus jelenlétét, és a szakma szabályai szerint a gyerekek azonnal vírusellenes gyógyszert kaptak. Mostanra szinte mindenki meggyógyult, szövődményekről nincs tudomása."


Forrás: [link]

2010. jan. 12. 10:07
 4/37 anonim ***** válasza:

Sztem felesleges.Épp tegnap volt hogy semmivel nem veszélyesebb mint a hagyományos influenza.

Vajon aki beoltatta a gyerekét a H1N1ellen az a sima influenza ellen is?

Amúgy még a védőoltás ellenére is megbetegedhetnek csak enyhébb lefolyással.

Én nem oltatom sem magam sem a gyerekem!

2010. jan. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
én sem oltattam, a babámat meg nem is lehetett volna, mert még csak 9 hónapos, de így, hogy kiszórták a vakcinákat, amiket ki kellett, és a pánik is kezd leülni, és kiderül, hogy nem is annyira "halálos", mint amennyire eredetileg reklámozták, egyáltalán nem bántam meg, hogy kihagytam az oltást. persze aki oltatta magát, ő dolga, csak azért írtam ki a kérdést, hogy esetleg ezek után nem bánta meg?
2010. jan. 12. 10:11
 6/37 anonim ***** válasza:
Nem felesleges.Csontig rágott téma,és az elmúlt hetekben aki olvasni tud(a sorok között is) az valahogy össze tudta rakni a hiteles,illetve hiteltelen hírekből a lényeget,mely szerint az oltó anyag a szövődmények ellen nyújt védelmet.Aki beoltatja magát, az elkaphatja a betegséget,hordozóvá válhat annak ellenére hogy a tünetei enyhék,vagy nincsenek.Mint minden influenza vírus a h1n1 is emberről emberre haladva változtatja magát,így könnyen megbetegítheti a már beoltott szervezetet is, ám aki megkapta a védőoltást annak nem kell tartania a szövődményektől,amelyek veszélyessé teszik ezt a betegséget.Személy szerint én nem oltattam be magam, csak a fiamat,mert rá nézve,(ha igaz,ha nem igaz)egy ilyen betegség halálos is lehet.
2010. jan. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok.

Ez lett volna a másik tippem! Már 100x elmondták, hogy attól mert valaki be van oltva megbetegedhet csak a lefolyása lesz sokkal enyhébb a betegségnek. Pl.nagy valószínűséggel nem lesznek szövődmények ill., nem fog belehalni.

2010. jan. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

10:11, akkor ezek szerint ha a 9 hónaposomat szeretném védeni, akkor felesleges az oltás, mert hordozóvá válhatok, és itthon ugyanúgy elkaphatja tőlem, mintha nem oltattam volna be magam.

ebben csak az a szép, hogy a médiában az ömlött, hogy azért ingyenes az 1 év alatti csecsemők szüleinek a védőoltás, hogy majd jól megvédi a babákat, mert nem tudod hazavinni a betegséget.

2010. jan. 12. 10:14
 9/37 anonim ***** válasza:
55%

Anyósomék egyik ismerőse beoltatta a kisgyereket (pontosan nemtudom hány éves,de úgy emlékszem egész kicsi) és végül vért hányt a gyerek.Úgy küzdöttek az életéért.Azóta nem hallottam felőlük hogy hogy alakult a gyerek sorsa,de majd rákérdezek már mert nagyon érdekel a dolog.

A kérdésre válaszolva szerintem fölösleges.

2010. jan. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:

Nyilván de azt is mondták hogy a kisgyerekes családokban a szülők oltassák be magukat.De akkor csak magukat védik ezzel, hiszen a gyerek akár tőlük is elkaphatja és mivel nincs beoltva beteg is lesz esetleges szövődményekkel.

De a kérdés fennt áll,és a sima influenza?

Eléggé lerágott csont már ez a téma, csak elkeseritő hogy egyértelmű orvosi vélemény még mind a mai napig nincs róla....hát akkor tényleg valóban ennyire biztonságos?és valóban nem csak az anyagiak voltak a háttérben??

2010. jan. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!