Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felesleges a H1N1 oltás? Mit...

Felesleges a H1N1 oltás? Mit szóltok?

Figyelt kérdés

A védőoltás ellenére számos gyerek betegedett meg az új típusú influenzában egy bakonyoszlopi nevelőotthonban - olvasható a keddi Népszabadságban.


Palicsek Zoltán háziorvos még novemberben beoltotta a bakonyoszlopi nevelőintézet csaknem ötven lakóját. Ezért az orvost is megdöbbentette, amikor egy hete 19 gyereknél hirtelen jelentkeztek az influenzaszerű megbetegedés tünetei.


2010. jan. 12. 10:01
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
65%

Aki akar oltasson, aki nem ne, de aki nem oltat, za ne sírjon, ha valami történik vele.

Mi oltattunk.

2010. jan. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Szerintem nem vagy valami tájékozott a témában. Tényleg lerágott csont. Az is 100x elmondták már, hogy pár órán keresztül tud életben maradni a vírus kézen, ruhán stb...

Ha normálisan kezet mosol, átöltözöl otthonra akkor nem fogod átadni. Ami meg bemegy a szervezetbe az bent hal meg ha be vagy oltva. Magyarán megmondva.

2010. jan. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

10:21-es, ez a másik oldalról ugyanez elmondható, ha esetleg szövődménye van az oltásnak, lásd feljebb, pl. vért hány a gyerek.

szóval szerintem ez durva, hogy tényleg nem állt ki egy hiteles ember, aki meggyőzően elő tudta volna adni, hogy miért annyira fontos ez az oltás. mindkét oldalról ömlöttek az érvek, mi, akik meg csak a legjobbat akarjuk magunknak, és gyermekeinknek, bizonytalanságban vagyunk, mert már azt sem tudhatjuk, hogy kiben bízzunk. illetve, hogy van-e veszély egyáltalán. (az eddigi adatok alapján "csak" annyira halálos, mint a sima influenza) ugye a '70-es években is csináltak már egy h1n1 hisztit, ott az oltástól többszázan lettek betegek, nyomorékok, míg a betegségnek tényleges áldozata alig volt. kinek higgyünk, hogy ez most tényleg nem ugyanaz a félelemkeltés?

emlékeztek, tavalyelőtt amikor jött a pánik, hogy elzárják a gázt a környező országok? pillanat alatt elfogytak a boltokból a hősugárzók. kicsit ehhez tudnám ezt is hasonlítani, persze bizonytalan vagyok, mert szerintem nincs ma kisember a világon, aki tudhatná, hogy pontosan mi is lenne a jó a gyerekeinknek. szomorú, de ez van. ez is olyan dolog, hogy majd évek távlatából visszanézve fogjuk tudni, hogy hiszti volt, vagy valóban komoly járvány.

2010. jan. 12. 10:27
 14/37 A kérdező kommentje:
10:23, igen, nem vagyok annyira jártas a témában, ha csak az egyik oldalt olvastam volna el, akkor valószínűleg én is ilyen penge lennék, de "sajnos" én szeretem az érveket és az ellenérveket, ezért a másik oldal véleményét is elolvastam.
2010. jan. 12. 10:29
 15/37 anonim ***** válasza:

Nyilván nem hal meg "bennt" hiszen kijön rajtad, és beteg leszel.Amúgy lappangási időről nem hallottál?

Amúgy meg tök mindegy sztem ez csak egy nagy nagy média fogás semmi más.Semmivel nem ártalmasabb mint bármi más..

Aki akar oltasson aki nem akar meg ne.Csak az meg ne sirjon hogy milyen mellékhatások jönnek majd ki magukon...

2010. jan. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

más kérdés, ha járványról beszélünk.

hány olyan embert ismertek, aki elkapta a h1n1-et? esetleg komolyabb baja lett volna? én egyet sem. szerintem nem ilyen egy világméretű járvány. influenza meg mindig is volt, és mindig is lesz, teljesen mindegy, hogy milyen nevet húznak rá éppen.

2010. jan. 12. 10:31
 17/37 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Én ismerek egyet, nagyon rosszul volt ügyeletre mentek mert nem ment le a láza semmitől és 1x el is álujt.

A rokonsága meg beoltatta magát és utána Ő is. Az már más kérdés, hogy akkor neki már talán nem kellett volna.

2010. jan. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
Szia én beoltattam magam, mind a két oltást megkaptam, a simát és a H1N1-et. De már akkor is tudtam, hogy az oltás csupán 80 %-os védelmet ad. Már évekkel ezelőtt oltat az egész család, eddig az idős, beteg nagyszülők miatt kellett, most pedig a kisbabák miatt, és eddig minden évben volt hogy valaki megbetegedett a 15 ember közül. Ennek ellenére nem gondolom, hogy az oltás felesleges, hiszen így sokkal kisebb az esélye annak hogy megbetegszem, és megfertőzök másokat. Egyébként mint minden oltás (Bcg. rota stb) ez is akkor működik a leghatékonyabban, ha minél több ember oltatja be magát, tehát ha 100 eberből csak 1 oltat akkor nagyobb valószínűséggel betegszik meg, mintha 90 oltat. Ezért fontos, hogy sokan oltassanak, de persze ezt mindenki maga dönti el. Nagy biznisz az oltás az tény, mint minden gyógyszer, és ide sorolhatók az influenza tüneteit enyhítő gyógyszerek is, gondolom az ezeket gyártó cégeknek meg az az érdekük, hogy senki ne oltasson, inkább vegye zsákszámra a paracetamolt meg a neocitránt.
2010. jan. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Előzővel nagyon egyetértek! Tényleg az a tanulság, hogy döntse el mindenki maga. Mi beoltattuk magunkat, babát nem de még csak 10 hónapos. Őt már nem is fogom az idén az tuti.

2010. jan. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:

Az akinek van ismerőse és úgy tudja megkapta a vírust, az igazoltan a H1n1-et kapta el, vagy csak az feltételezték? Mert nekem ez is elég furcsa, hogy eddig minden h1n1-ben megfertőződött és meghalt emberről azt mondták a hírekben, hogy valószínűleg, valószínűsíthetőleg meg ilyesmi kifejezésekkel éltek.

Egyébként még nem adtak el minden vakcinát (jól bevásároltak belőle) így még lesz "járvány" ! :D

2010. jan. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!