Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felesleges a H1N1 oltás? Mit...

Felesleges a H1N1 oltás? Mit szóltok?

Figyelt kérdés

A védőoltás ellenére számos gyerek betegedett meg az új típusú influenzában egy bakonyoszlopi nevelőotthonban - olvasható a keddi Népszabadságban.


Palicsek Zoltán háziorvos még novemberben beoltotta a bakonyoszlopi nevelőintézet csaknem ötven lakóját. Ezért az orvost is megdöbbentette, amikor egy hete 19 gyereknél hirtelen jelentkeztek az influenzaszerű megbetegedés tünetei.


2010. jan. 12. 10:01
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

Mink sem oltattunk.Ès nem is fogunk.Az orvosom kifejezetten nem javasolta!!!!

32 hetes vagyok,a lányom 23 hónapos.

Elkaptam a hagyományos influenzát,ismét kérdeztem az orvosomat.Akinek a vválasza"amíg terhes én azt mondom,hogy ne!!Ez önnek elég??"

Èn mondtam,hogy igen.

2010. jan. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

10:47, végre egy olyan válasz az oltáspártiak közül, amire még én is azt mondom, hogy ezek normális érvek. tehát te ha alapból oltáspárti vagy, minden évben beoltatod magad a flu ellen, mert úgy mérlegelted te és a családod, hogy ez egy fontos dolog, persze hogy nem fogod kihagyni a h1n1-et sem. itt azokról a tömegekről beszélek, akik a normális flu oltást sosem adatták be, de most ezt a h1n1-et a hiszti miatt mégis.

és örülök, hogy neocitránrol és paracetamolról beszéltél, nem pedig halálról. azért nem mindegy a kettő.

én meg azt mondom, ha jön a h1n1, inkább veszek egy doboz neocitránt (úgyis kicsi rá az esély, hogy megfertőződöm), és 3-4 napig nyomom az ágyat (ugyanis eddig szokott nálam tartani egy betegség), minthogy már jóelőre beadassak magamnak valamit, amiről nem is tudom pontosan, hogy micsoda. gondolom, te pedig ezt érted meg. mások vagyunk, és én nem is szerettem volna bántani azokat, akik beoltatták magukat, ismerőseim közül is sokan megtették, és ettől nem lesznek sem jobb, sem rosszabb emberek.

csak arra próbáltam rávilágítani, hogy nem biztos, hogy annyira jó, mint amennyire itt elhitették azzal a "néppel", akik tavalyelőtt megvették a hősugárzókat, mert bemondta a híradó, hogy nem lesz gáz.

a babáknak meg ezzel az erővel mindent be lehetne adatni, usában 25 védőoltást adnak. szerintem ez elég nagy pofon az immunrendszernek.

2010. jan. 12. 11:03
 23/37 anonim ***** válasza:
10:11-es vagyok.Még csak annyit tennék hozzá, hogy a 9hós babádat megvédeni csak úgy tudod ha te egészséges vagy.Azért tették ingyenessé az 1év alatti babák szüleinek a védőoltást mert egyrészt csökken a fertőzés kockázata,a szoptatós anyák ellen anyagot jutattnak a babájuk szervezetébe,másrészt pedig,ha minél többen beoltatnák magukat ,a h1n1 vírusa nem fertőződne tovább olyan mértékben mert ha elkapom mondjuk a bevásárló központban, lehet csak 8nap mulva mutatkoznak a tünetek, újabb 4nap mire nyilván való hogy sújos,és korházba kerülök,addig viszont egy tucat embert megfertőztem.Viszont ha be vagyok oltva a vírus amit elkapok legyengül,mivel a szervezetem ismeri megpróbálja elpusztítani így csökken a tovább fertőzés kockázata,és az általam tovább adott vírus is gyengébb mint volt.Ez az oltás mizéria egy közösség miatt volna fontos,és nem egy emberért.Hajlamos az ember csak saját magára és családjára gondolni ha oltásról van szó,de ha a metrón a meleted állóra nézel,gondolnád hogy épp most adja át neked a h1n1-et amit hazaviszel a kicsidnek aki előbb lesz beteg mint te??
2010. jan. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:

részben igazad van, sőt meg is értelek.

de az én szememben ez csak egy influenza, ugyanolyan, mint pl. az idényszerű. nem tartom annyira veszélyesnek, hogy beadassam magamnak a legyengített változatát. inkább megpróbálnám elkerülni, ha meg nem sikerül, akkor átesem rajta, mint már annyi influenzán az elmúlt x évben, és csókolom. nem védhetünk ki mindent. budapesten gázmaszkban kéne járni, ha mindent ki szeretnél kerülni, nem lehet.

egy gyerek immunrendszere meg nem az oltástól lesz erős, hanem a sok természetes vitamintól, és azzal, hogy nem sterilizált környezetben él. nem azt mondom, hogy rakjuk be a sárba, de meg lehet találni az arany középutat.

jó babázást kívánok mindenkinek! köszönöm a válaszokat, jó volt kicsit beszélgetni róla.

2010. jan. 12. 11:37
 25/37 anonim ***** válasza:

11:02-nak

Kíváncsi elnnék az orvosod fejére, ha valami bajod lenne.

2010. jan. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
én is oltani akartam 1 éves babám,de az orvos nem oltotta be.azt mondta ő bizony nem olt be babákat,ő nem vállal felelősséget.na?akkor most mit csináljak?amúgy is tele voltam aggodalommal,hogy mivel,mikor teszek rosszat.most már végképp meg vagyok kavarodva.ettől is félek,meg attól is.az eszem azt mondja,hogy ne oltsak,de a szívem azt hogy igen,mégiscsak egy gyerekről van szó.
2010. jan. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

Volt egy köynv ,orvosokról, orvosi műhibákról szólt és az volt a címe asszem "Kik vagytok ti, istenek?"

Sok orvos minden tekintetben annak képzeli magát, ezel a nem adom be, nem javaslom dologgal..stb dolgokkal.

Tartsa meg a véleményét magának és ha én kérem akkor oltson be vagy oltas be a gyereket.

2010. jan. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

De az miért van hogy ahány orvos annyi féle vélemény az oltásról??

Ha ténylegesen le lett tesztelve minden téren,akkor egyértelmű lenne a szakvélemény sztem, de nem az.

Akkor miről is beszélünk?

Persze oltass de a következményeket te viseled,mert a felelősség a tied.

2010. jan. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig az eddigi kommenteket. Mi nem oltattunk, odafigyelünk mit eszünk, hova megyünk..stb. Nem oltatnánk normál influenza ellen sem, akkor most minek oltatnék a H1N1 ellen? Feleslegesnek tartom, márcsak azért is, mert nem 100% a védettség és már mutálódott a vírus. Egyébként tegnap a hányinger kerülgetett, amikor este főműsor időben Till Attila (akivel, mint művész szimpatizálok)egy reklám keretében arra hívta fel a figyelmemet, hogy oltassak... na akkor még mindig sok a megmaradt oltás??? Az ÁNTSZ-nek ennyi pénze lenne, hogy ilyen reklámokat kreáltat??
2010. jan. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:
egyetértek veletek.
2010. jan. 12. 13:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!