Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nincs türelmem hozzá. Tönkre...

Nincs türelmem hozzá. Tönkre fogom tenni az életét így. Jobb anyát érdemelne nálam. Éreztél már így?

Figyelt kérdés
Jó gyerek,de gyerek. Azt hittem saját gyerekkel más lesz. Sokat küzdöttünk érte,vártunk rá. De nem más. Pont annyira nincs türelmem hozzá,mint elõtte mások gyerekéhez és ha panaszkodik pont úgy az agyamra megy,mint korábban bármelyik gyerek. Az is megfordult már a fejemben,hogy nem is szeretem. Férjem nagy családot akar,eddig azt hittem hogy én is,amikor aranyos,akkor én is akarok még,de amikor rossz idõszaka van már õt is bánom. Jobbat érdemelne ennél.
2014. júl. 23. 11:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem keress fel egy pszichológust. Mert ez a 'ha rossz, bánom őt' dolog nem hangzik túl jól. De a férjeddel is beszéld meg, hogy arra jutottál, hogy 1 gyerekre vagy kalibrálva, nem bír el még egyet az idegrenszered, szerintem meg fogja érteni.
2014. júl. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Elírtam. Szóval idegrendszered.
2014. júl. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
18%

Nekem egy 2 éves kisfiam van, most várjuk a kistesót. Már a terhesség végén járok, és nehezen bírom, de soha eszembe se jutott az, hogy megbántam volna bármelyiket is. Pedig az én kisfiam nagyon anyás, a wc-re se tudok kimenni nélküle.

Szóval igen, nem akarlak megbántani, de szegény gyerek tényleg jobb anyát érdemelne, főleg ha azt érzed, hogy nem is szereted és megbántad, hogy megszülted.

Hogy mondhat egy anya ilyet a gyerekéről?

2014. júl. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
Igen, éreztem így én is. De a jó dolgok minden kitörölnek. :)
2014. júl. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekem két gyermekem van az elsőnél semmi gond nem volt, a másodiknál már érzem,hogy nincs annyi türelmem, és talán várhattunk volna még a gyerekvállalással, így hogy egyre nagyobbak egyre könnyebb, férjem szeretne mégegy babát,de mondtam,hogy majd akkor ha készen állok lá, annyi időm és türelmem lesz amennyit megérdemel/megérdemelnek. Viszont soha nem éreztem,hogy nem szeretem,vagy megbántam őket!
2014. júl. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

Nézd! Az érzéseidről nem tehetsz. Ez nem irányítható dolog, viszont az előrelépés, hogy felismerted hogy valami rosszul működik benned.


Keress fel egy pszichológust, vagy egy kineziológust, aki tud segíteni kideríteni a kiváltó okot. Mert az nem a gyerek, hanem valami régről jövő rossz emlék, tapasztalás.


Amúgy ne gondold, hogy soha egy anya se tudná megcsapkodni a saját gyerekét :) ezt nem kell kiforgatni, nem szó szerint értem, bár néha olyan is volt.

Mindenkinél előfordul, hogy elszakad a cérna. Azonban a történetedbe egy fura dolog van, hogy bánod hogy ő van. Ezzel az érzéssel kell kezdened valamit.


Nem gondollak amúgy rossz anyának, mert felismerted hogy ez nem jó így a gyereknek, tehát ártani nem akarsz neki, főleg nem szándékosan.

Kitartás, rosszabb passzba bárki lehet. Szakembert azért érdemes lenne felkeresni.


Ha a kicsi még egy év alatti, akkor akár szülés utáni depi is lehet.

2014. júl. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
En nem ítéllek el!nekem sincs màsok gyerekèhez..nagyon szeretem őket,tündériek de nem en vagyok az első aki odafut hozzajuk,h felkapja őket és szétpuszilgassa!viszont a sajátommal más minden..amugy feltud idegesíteni a sajátod is attól meg nem vagy rossz anya..viszont ha ilyenekre gondolsz,h lehet megbantad tényleg lehet,h kéne beszélgetned egy pszichológussal erről..tudnak segíteni a szüles utáni depresszión is!
2014. júl. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%
Igen, éreztem már így. Másfél éves, kisfiú, kb. az első 8 hónapban ugyanezt éreztem, hogy jobb anyát érdemelne. Még a váláson is gondolkodtam, utáltam az egészet, nem a babát, hanem azt, hogy nincs türelmem, hogy meg van kötve a kezem, hogy egy börtönnek érzem az egészet. Kb. 1 éves koráig volt egy időszak, amikor közelebb éreztem magamhoz. Aztán újabb hónapok következtek teli bűntudattal, hogy nem tudom szeretni, nem kötődöm hozzá. Hullámzó lelkiállapotot tud teremteni az anyaság, ez a fentiekből is látszik. Például két hete volt egy-két nap, amikor nagyon jól megvoltam a babámmal, úgy éreztem szeretem, ma pedig - a kialvatlanság miatt is - legszívesebben ugranék az emeletről. Nem miatta, ő kisgyerek. Hanem magam miatt, mert borzasztó arra gondolni naponta többször is, hogy nem szabadott volna őt vállalni, hogy nem vagyok jó anya. Pszichiáter és pszichológus felkeresését ajánlanám neked, jómagam is járok már egy éve. Ez az első lépés, amit meg kell tenni.
2014. júl. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%
8. válaszoló vagyok. Még azt hozzátenném, hogy én is akkor érzem, hogy szeretem, amikor aranyos, és amikor alszik. :) Mostanában rengeteg a hiszti itthon, sokszor kiabáltam már vele. A pszichológusom azt mondja, hogy szeretem a babám. Én meg erre azt, hogy én miért érzem másképp? Erre újra az a válasz, hogy de higgyem el, hogy szeretem. Én meg csak sírok, sírok minden alkalommal hol a pszichiáternél, hol pedig a pszichológusnál, meg itthon is, a mai napig is. Nem vagy egyedül ezzel az érzéssel. Ha kell, pszichiáter gyógyszerekkel tud kezelni. Én depressziós voltam szülés után, azóta se vagyok rendben, de nem vagyunk egyformák, bízom benne, hogy megoldódik a helyzeted. Én nem vetlek meg, tudom mit érzel.
2014. júl. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia! Én is éreztem így időnként, amíg kisebb volt a gyerekem. A legrosszabb a lelkiismeret-furdalás, nekem folyamatosan az volt, mert azt hittem, mindenki más boldog, mosolygós anyuka folyton, akinek türelme van nyolcszázszor is elmondani ugyanazt, csak nálam pattan el a húr egy idő után. Utáltam, azt is, hogy kiabálok a gyerekkel időnként (nevelőanyám velem ordenáré módon kiabált annó, így nagyon primitív dolognak tartom), ettől folyton csődtömegnek éreztem magam.

Aztán rájöttem, hogy egyrészt nagyon kevés olyan anya van (ha van egyáltalán), aki sosem lesz fáradt, ideges, sosem borul ki, csak kívülről tűnik úgy, hogy mindenki áldott mosollyal az arcán játszikál a gyerekével boldogan naphosszat, éveken át.

Szerencsére a családom, a barátnőim őszinte típusok, és ki tudtam beszélni a dolgokat, és ők is elmondták, hogy igenis időnként falhoz csapnák a gyereküket. Ez nagyon sokat segített, hogy elfogadjam magam anyaként, hogy belássam, amit mindenki mondott, hogy a „gyerekednek te vagy a lehető legjobb anyja”. Akkor is, ha az agyadra megy időnként.


Szerintem a gyereknevelésben az a legnehezebb, hogy sosem lesz vége, és nincs egyértelmű visszajelzés, hogy jól vagy rosszul csinálod-e. Persze nyilván a visszajelzés az, hogy a gyereked szeret (de igazság szerint ez sem elég meggyőző, mert tudjuk, hogy akkor is szereti egy gyerek az anyját, ha az naponta elagyabugyálja), és látod, hogy jól fejlődik, megtalálja a helyét a világban is.


A mások gyerekeivel kapcsolatban pedig: én sem voltam soha az az öntyömpöntyömözgető típus, viszont mióta sajátom van, sokkal jobban viselem őket, egyszerűen azért, mert tudom, egyszer csak hazamennek a saját szüleikhez (vagy szimplám arrébb mehetek, ha idegesítenek). Nem úgy, ahogy a sajátomnál. :)

Nem írtad, hány évesről van szó nálatok, de szerintem az idő itt is segít. Mondjuk én sosem hittem abban, hogy az ember a saját gyerekét könnyebben elviseli, mint másét, hiszen a sajátod elől nincs menekvés.

2014. júl. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!