Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Kezdem elveszit...

Mit csináljak? Kezdem elvesziteni a türelmem?!

Figyelt kérdés
14hos kisfiam anyafüggő,amit egyre roszabbul viselek,az még haggyán hogy senkivel nem marad csak anyával de állandoan rajtam csüng,nem tudok semmit csinálni,ma is 2orába telt mig a leveszöldséget megpucoltam mert állandoan jön és kapaszkodik a nadrágomba és sirbokol vagyis inkább ilyen nyafogás,nem sirás,ha felveszem nincs semmi baj,leülök vele kicsit játszani,minden ok de amint kimegyek a szobábol jön utánnam sirva és mászik a lábamra.Imádom őt de kicsit már kivagyok hogy minden percet igényel hogy vele töltsek :( nem tudom rosszat teszek azzal ha ilyenkor nem veszem mindig fel,hagyom "nyávogni" és akkor abbahagyja egy idő után vagy igenis mindig legyen az amit ő akar?
2014. júl. 23. 09:46
 1/6 A kérdező kommentje:
ja és olyankor semmivel nem lehet lekötni,sem kedvenc játék,sem mese,sem nasi,csak én kellek neki
2014. júl. 23. 09:49
 2/6 anonim ***** válasza:
27%
Hát bizony elkapattad.Ezt szokta meg.Apuka,nagymama?
2014. júl. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálam ugyanezt csinálja a 12 hónapos kisfiam, de tudom a szeparációs szorongásának az okát, egy nehéz családi járványon vagyunk túl, és látott engem amint nagyon rosszul voltam és nem bírtam őt fogni, amikor félt. Azon kívül ő is beteg volt, tehát még inkább szüksége lett volna rám, így megcsappant a bizalma, ezért szorong. Nagyon nehéz időszak, de valahogy vissza kell szerezni a bizalmukat, hogy megértsék mi mindig ott leszünk, légy türelmes, ne érezze, hogy terhes számodra a viselkedése, mert ő már érti ezt és még jobban fél. Építsd újra a bizalmát, mert valami miatt ő is benne van a szeparációs szorongásban. Kitartás.
2014. júl. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Ne legyen az mindig amit ő akar!

Az én fiam is ugyanezt csinálta velem. Beirattam bölcsibe, bár a beszoktatás kicsit hosszadalmas és nehézkes volt, de sikerült.

Azóta "leszokott rólam".

:)

A gyerekek, a sok játék elveszi a figyelmét.

2014. júl. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nem kapattam el de csak a férjem van aki segitsen de ő fél napot munkában van aztán meg itthon is sok a munka,kertes családi házban élünk,amugy vele elvan sőt,ha itthon van akkor általában apa a favorit de van hogy azért csak anya kell neki,nyilván 0-24ben velem van ezért ragaszkodik de ez a felkapaszkodás és nyávogás kezd kiboritani mert mikor időm van akkor csak vele foglalkozom de főzni,takaritani is kell meg őszintén egy fél orára én is kikapcsolnék néha
2014. júl. 23. 10:06
 6/6 anonim ***** válasza:
78%
14 hónaposan akár be is vonhatnád a konyhai munkába. NEkem a lányom volt az első gyerek és én simán felültettem a pultra míg csináltam ezt azt, ott álltam mellette. Csak akkor volt kitiltva a konyhából ha vlamit sütöttem,de ezeket akkor csináltam ha aludt. Most már hárman vannak, a kicsik ikrek és velük is ugyanezt csinálom, ha pl. sütök jön mindenki "segíteni". Ha nagyon nem megy tőle akkor próbáld úgy tervezni a napot, hogy alvásidőban csináld meg.
2014. júl. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!