Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállalnak gyereket...

Miért vállalnak gyereket egyesek felelőtlenül?

Figyelt kérdés

Az oldalon az utóbbi időben rengeteg olyan kérdést olvastam, amit nagyon fiatal, 18-21 éves lányok tettek fel, a legkülönbözőbb kategóriákban. Az alaphelyzet általában az, hogy terhesek, és... A kérdésekről sütött, hogy nagyon alapvető dolgokkal nincsenek tisztában a gyerekvállalásról, a nevelésről, de úgy általában a mindennapi életről sem. Szintén páran panaszkodnak, hogy nincs minden rendben közöttük és a gyerek apja között, hogy a családi kapcsolataik visszafejlődtek, hogy a gyerek miatt nem tudják befejezni az iskolát...

Mégis, miért ilyen felelőtlenek mostanában egyes emberek? Miért vállalnak gyereket úgy, hogy fogalmuk sincs a felnőtt életről? Az értelmes válaszokat előre is köszönöm!


2008. aug. 3. 09:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Én 20 évesen szültem, igaz, a körülmények nem voltak ideálisak, de mégsem érzem magam felelőtlennek. Én örülök neki, hogy fiatalon szültem, mindig is így szerettem volna (lehet talán egy-két évvel később, de ez sem vészes), mert én azon a véleményen vagyok, hogy egy fiatal anya rugalmasabb, jobban terhelhető (főleg fizikailag), és nincs akkora generációs szakadék közte és a gyereke között. Ha valaki idősebb korban szül, annak más előnyei vannak.


De gondolom te nem is elsősorban arra gondolsz, hogy hány évesen, ez csak pluszban hozzá jön. Én amit nagyon nem helyeslek, az az, hogy valaki úgy vállaljon gyereket, hogy még soha egy napot sem dolgozott előtte. Leginkább azért, mert 1. nem fog GYED-et kapni, 2. GYES után nincs hová visszamenni dolgozni, illetve tapasztalatlan munkaerőként, kisgyerekkel nem igazán fog majd munkát kapni, vagy csak nagyon nehezen.


Mégis lehet, hogy én abba a kategóriába tartozom, akiket itt elítélsz a kérdéseddel, nem tudom. Mivel hogy 20 évesen szültem, és jóformán semmink nem volt, amikor terhes lettem. Sőt, terhesen az apával is megromlott a kapcsolatom (ami sajnos szükségszerű volt, azóta sem beszélünk egymással, lehet mutogatni, hogy ez kinek a hibája volt, a lényeg az, hogy van annak oka, miért nem), így egyedül maradtam egy pici babával. És igen, a szüleim segítségére szorultunk, ami nem jó dolog, és beismerem, hogy nem így kellett volna lennie. Csak éppen én tisztában vagyok azzal, hogy hogy kéne lenniük a dolgoknak, és teszek is érte, hogy ez így legyen. Azóta találtam magam mellé párt, aki a gyerekemnek is jó apja (inkább őt nevezem apának, mint a vérszerintit, szerintem érthető), és már csak pár hónap, és a saját otthonunkban élhetünk hármasban.

Amúgy én a terhességem előtt dolgoztam, igaz, érettségim nem volt, viszont mostmár van :) Nálam pont hogy nem abbahagyni kellett a gyerek miatt a tanulást, hanem végre be tudtam fejezni, mert annak idején hülye voltam, és inkább elmentem dolgozni, és az mellett nem volt időm (több műszak, stb.), baba mellett viszont simán le tudtam érettségizni, még egyetemre is felvettek, ami annyit jelent, hogy mire a fiam iskolás lesz, addigra (remélem) lesz egy diplomás anyukája, és nagyon remélem, hogy jobb munkám is lesz, mint amit előtte végeztem.

Szóval nem áll meg az élet gyerekkel sem, bár persze a legjobb az lett volna, ha ezek a dolgok már a baba születése előtt megvannak.

Azt viszont senki nem mondhatja, hogy a nevelésről fogalmam sincs, mert igencsak következetesen nevelem a fiam. Azt sem mondanám, hogy nincs fogalmam a felnőtt életről, mivel amúgy azért éltem én már egyedül, tudom mit jelent az önellátás, tehát nem volt az egész életemben, hogy mindent a seggem alá tettek.


Azt, hogy mások miért vállalnak felelőtlenül gyereket... Hát nem is tudom. Szerintem ez úgy zajlik, hogy ugye az ember fiatal, szerelmes, aztán vagy becsúszik a baba, vagy hirtelen felindulásból nagyon gyereket szeretnének, és lesz, de igazából nem gondolnak bele, hogy ez mivel jár. Csak amikor már késő. Pláne ha valaki nem is tervezte a babát, de nem meri vállalni azt a döntést, hogy elveteti (amúgy nem helyeslem az abortuszt, ne legyen félreértés), csak éppen nincs tisztában a döntése súlyával.

2008. aug. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Kedves 08.03-as válaszoló! Hasonló körülmények között nőttem fel, mint te, nagyjából megegyezik az élettörténetünk azzal a kivétellel, hogy én nem voltam intézetben. Viszont éppen ezért nem is kaptam százezer forintokat az éltben való induláshoz, úgyhogy talán még rosszabbul is jártam, mint te... Mindazonáltal érdekesek a gondolataid, egyet is értek velük.
2008. aug. 4. 09:39
 13/17 A kérdező kommentje:
Kedves 09.26-os válaszoló! Nagyon jól eltaláltad, mire szerettem volna kihegyezni a kérdést, azt gondolom, a te válaszod szólt eddig legjobban arról, amit kérdezni szerettem volna. Fiatalság - bolondság, ez mindig is így volt. Félreértés ne essék,(és ez szól minden eddigi válaszolónak) nem azokat ítélem el, akik fiatalon vállalkoznak gyereknevelésre, hanem azokat, akik ezt úgy teszik, hogy előtte életükben nem láttak még gyereket, és nem tudják, mivel jár ez az egész. Aztán meg, mikor már megvan felelőtlenségük gyümölcse, itt nyavalyognak, hogy "legszívesebben intézetbe adnám, annyira idegesít az állandó sírása". Tudom, magamat ismétlem... :P
2008. aug. 4. 09:47
 14/17 A kérdező kommentje:

Kedves 21.35-ös válaszoló! Örülök a boldogságodnak, gratulálok, hogy ilyen jól alakulnak a dolgaid!

Én azonban másként látom a saját életemet: nekem eddig is voltak céljaim, sosem "tengtem-lengtem", hanem egész kicsi koromtól tudatosan haladok azon az úton, amit választottam magamnak. Diploma, állás, házasság, gyerek. Ebből három már megvan, és egyelőre elég is ennyi. Nem gondolom, hogy ne lehetne több gyerekem akkor (férjemmel hármat tervezünk), ha az első csak 26-27 éves koromban születik meg. Addigra meg tudjuk teremteni azokat a feltételeket, amik elengedhetetlenek ahhoz, hogy biztonságban, nyugodt körülmények között tudjuk felnevelni őket. Én így látom a saját dolgaimat. :P

2008. aug. 4. 09:55
 15/17 anonim ***** válasza:

én ugy gondolom,nem mindenestben az a felelötlenség hogy ha babàt vàllalunk ugy,hogy elötte egy napot sem dolgoztunk,mert akkor nem lesz ezmeg nem lesz az.na ha màr egy vàrandos hölgy azzal indit,hogy milyen segélyekre szàmithat,na az szerintem nem szép dolog.oké alàirom,jol jönnek a segélyek,de azért mert mondjuk én nem dolgoztam eddig egy napot se és terhes vagyok,nem fogom a babàmat ellökni.

babaruhàk,meg minden ami egy babànak kell az van a hasznàlt boltokban is.megveszem fillérekért,otthol àtmosom,és megvanoldva a baj.enni eleinte csak tejet eszik,de gondolom ez a legkevesebb(ennivalot bàrhonnét elölehet keriteni)

nos nem a segély a fontos.......

ha van egy -két rokon,gondolom az is besegit(anya-apa)na de ha nem,akkor is felfog nöni a baba.inkàbb szegénységbe nöjön fel,mint egy müänyag zacskoba kilökve talàljanak rà a szeméttelepen.

ha valaki terhes és semmi esélye nincs(anyagi helyzet)az bàrmikor mehet anya otthonba,és ott segitenek,söt még az anya tovàbb is tanulhat!!!!

ha valaki nem vàgyik babàra mégis "véletlenül"teherbe esik,azt nem ajànlom hogy elvetesse.mert azt nehéz méägegyszer feldolgozni.

akkor màr inkàbb adja örökbe,vagy csak àtmeneti nevelésbe,ahonnét bàrmikor visszalehet venni,ha màr ugy érzi a mama hogy mégiscsak felkészült.

de éàn személy szerint:ha terhes lennék(az vagyok!!!)

nem vetetném el semmi pénzért!!

megszülném,és ha kellene,akkor felvennék egy babysittert,és mennik dolgozni(akàr prostituàltként9

de akkor is tudom,hogy a babàmnak mindent megfogok adni.

szerintem aki terhes és nincs kedve a babàhoz,még akkor sem ha a kezébe adjàk a szülö àgynàl(legtöbb abban a pillanatban nö fel igazàn)

azok nem csak a babàra,de még az életre is felelötlenek..

az ilyen személyek örökké ilyenek maradnak.

soha se félj sajàt babàdtol!!!!!!!

2008. aug. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Sajnos családon belül tapasztalom a testvéremtől azt a kérdést amit feltettél. Sokszor megkérdezném én is tőle, hogy akkor miért vállaltad? Csúnya dolog ezt mondanom a saját testvéremről, de ő egy igazán felelőtlen ember. 19 évesen egy 1/2 éves kapcsolatból lett terhes, úgy , hogy még tőlem kért tanácsot, hogy vettese el a babáját 12HETESEN!!!Az édesanyám nevelte a gyerekét 3 éves koráig, mert ő még arra sem volt képes, hogy megtanítsa a gyermekét a szobatisztaságra, csak állandóan a ciciztetést és az alvást erőltette, mert úgye addig is csöndben van.3 éves korráig járt a gyermek a csecsére, és.....gyönyörű kislány, értelmes amit az édesanyánknak köszönhet. A diszkó, meg a fiúk, aztán elhagyta a férje 3 év után egy másik hölgy miatt, meg persze az igénytelensége miatt és talán egy picit elkezdet változni, de soha nem lesz olyan, mint amilyenek kellenne, hogy legyen. Világ életébe felelőtlen volt, soha nem érzet kéztetést arra, hogy a kutyáját megetese mindennap, csak egy jó játékszernek tekintette a saját állatait, amit néha elővett. Nálam annyira erős ez a kötelég, és teljesen igaz, hogy amilyen az ember az állatokkal olyan lesz a saját gyermekével. A hugomnál ezt a példát, lehet bekereteztetni. A kiscsajszi, ha éhes már nem az anyához megy, hanem a nagyihoz. Volt pl. olyan, hogy megnéztem mi a vita tárgya és látom,hogy a hugom netezik, a 2 éves csöpség meg a hütőszekrényből veszi ki a vajat, meg az egész kenyeret tépkedi egy kis falatért. A pofámról lesült a bőr, hogy ez a testvérem. De sajnos van ilyen, és az ilyenek kapják vissza az élettől, meg a gyereküktől azt amit ő maguk adtak, a nagy semmit. Én nem kivánom neki, és remélem valaha megváltozik, de kicsi esélyt látok rá. Tehát egyetértek a kérdéssel.
2008. aug. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Köszönöm a válaszodat, igen, pont a húgodhoz hasonló emberekre hegyeztem ki a kérdést. Nagyon sajnálom a kislányt, aki így nő fel, mondom ezt úgy, hogy kb. én is ilyen körülmények közé születtem. Engem is a nagyanyám nevelt 6 éves koromig, aztán meghalt, így anyámhoz kerültem. Ő egész nap csak dolgozott, nem foglalkozott velem. Mikor nagyobb koromban rákérdeztem, miért szült meg egyáltalán 18 évesen, azt mondta: "Fiatal voltam és tapasztalatlan, nem tudtam, mivel jár egy gyerek." Nos, a kérdés már csak ezért is érdekel engem nagyon...
2008. aug. 5. 22:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!