Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindenképp szükséges babakocsi...

Mindenképp szükséges babakocsit venni?

Figyelt kérdés
2014. júl. 11. 11:33
1 2 3 4
 21/37 zabmester ***** válasza:
74%

Nekem már nagy a fiam, de visszagondolva, fura lett volna, ha nem lett volna egyáltalán babakocsink. A következőnek is mindenképpen lesz. Nem azért, mert babakocsi nélkül nem lehet élni, egyszerűen azért, mert nekünk kényelmetlen lett volna, ha nincs. Persze ez attól is függ, hogy milyenek a körülmények. Mi pl. a belvárostól viszonylag messze lakunk, autónk nincs. Tehát nincs az, hogy a babát beteszem az autóba, megyek, ahol dolgunk van, aztán kiveszem és felszerelem magamra. Ha sétálni vittem, azt itt, a környéken tettem. A sétával meg úgy vagyok, hogy nekem tényleg az volt a természetes, ha a baba a kocsiban fekszik, és nem rajtam. Imádta is, ha tologattam :)

Viszont az is igaz, hogy a hordozás teljes mellőzése is gond lett volna, mert például ügyintézéshez sokkal kényelmesebb volt magamra kötni, főleg olyan helyeken, ahol lépcsőt kell mászni. Babakocsival sajnos sok helyre nem lehet kényelmesen beférni, na meg emelgetni kell, stb. Viszont vásárláshoz jobban szerettem babakocsival menni, mert tudtam az aljába pakolni, és nem úgy kellett hazacipelnem a szatyrokat, hogy közben a baba is rajtam van.

Szóval személyes tapasztalatom szerint praktikus a babakocsit és az egyéb hordozóeszközöket is használni, attól függően, hogy mikor melyikkel lehet jobban boldogulni.

De nyilván van olyan, aki nem használt sosem babakocsit, és nem érezte hiányát, vagy nem hordozott sosem, és annak nem érezte hiányát, de a környezetemben is azt tapasztalom, hogy a legtöbben mindkét módszert alkalmazzák.

2014. júl. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
51%

"1,5 éves korától gyalogol szépen, baromira nem tudom megérteni azokat akik még 2-3 évesen kocsiztatják a gyereküket. Ezekből lesznek a lusta visító gyerekek akik követelik az ülőhelyet maguknak."


Nem tudom mekkora távokat gyalogoltok 1,5 évesen. De egy 1,5 évesnek teljesen normális dolog a babakocsi és akár 2 évesen sem ciki. Az hogy szeritned az, az egy dolog, szerencsére sokak szerint nem az, és a legfontosabb hogy a gyereknek mi a jó. Nem attól lesz, hogy nem adják át a helyet a buszon, mert nemcsak a fiatalokra jellemző, hanem bármelyik korosztályra! Ma is utaztunk a 2 évesemmel a buszon és senki meg nem moccant, biztos akkor ők is mindannyian akár 2 évesen is babakocsiba ültek?????? Ugyanmár...... a tisztelet, a nevelés, meghogy mit lát mástól azon sokkal inkább múlik.

Én még mindig azt mondom érdemes venni babakocsit, akár használtan és ha mégsem jön be mert elég a kendő akkor akár ugyanannyiért el lehet adni, de ha újat veszel akkor az újjonnani árat nem kapod vissza.

2014. júl. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
51%
Még annyi, hogy el nem tudom képzelni hogy egy állatkerti sétát egy 1,5 évessel végig lehetne gyalogolni több órán keresztül, de nektek biztos ez is ment.......
2014. júl. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
68%
a kisfiam 2 évesen volt először állatkertbe és még jó hogy vittük a babakocsit,mert baromira elfáradt a felénél
2014. júl. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
51%
Hordoztam is,de babakocsink is van. Nem egész 2 éves a fiam,októberben tölti. Érkezik a tesó,most már nem kötném a hátamra a nagyot. Nekem nincs külön autóm,egy kocsink van,amivel a párom dolgozni jár. Ha busszal/vonattal kellett menni valahova,akkor hordoztam. Ha vásárolni,hosszabb gyalogútra mentünk,akkor babakocsiba tettem. Kényelmesebb volt a kosarában pakolni és hazatolni,mint kézben cipelni. Nyilván lehet élni babakocsi nélkül is,de pl cipő nélkül is,mégis jó,hogy van. Én beszereznék egyet,biztos,ami biztos. Játszótérre is sokkal kényelmesebb menni vele,meg lehet pakolni,nem kell a cuccokat cipelni. Plusz,árnyékolni tudod a babát nyáron,stb. Sok előnye van,igaz hátránya is,de azokkal nem keveredsz nap,mint nap "összetűzésbe".
2014. júl. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
67%
Most azért vannak lepontozva, akik nem vettek babakocsit, mert a Belvárosban nincs rá szükségünk? ha azt írtam volna, hogy vettünk egy stokkét, mert az könnyebben gurul, akkor meg amiatt lennék:D
2014. júl. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
én is le vagyok pedig én vettem babakocsit,és kendőt nem tehát szerintem ez nem azon múlik
2014. júl. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
53%
El sem tudom képzelni az életünket babakocsi nélkül. A legjobb dolog amit kitalàltak a babàval kapcsolatban.Nem is értem,ha magamon hordoznàm akkor, hogy vàsàrolnék be,tök jó,hogy minden befér a kocsiba és a babadolgokat is hogy cipelném,pelus,nedv.törlő stb. Jó nagyokat szoktam sétàlni el is tud aludni benne. Be tudunk ülni fagyizni, kajàlni a baba meg a kocsiban elvan és nekem is kènyelmesebb. Ha meg màr nagyobb és kiszaladgàlja magàt tök jó,hogy be tudom vhova ültetni és én is szusszanhatok. A babakocsi anyuka kényelmét is szolgàlja,most mit màrtírkodjak. Hozzà teszem ez itt kisvàros nem kell villamosozni stb.
2014. júl. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 Julie S ***** válasza:
79%
Olvasva a tobbieket... Ahany ember, annyifele velemeny. :) Mi Bp-n kivul lakunk, HEV-vel jarunk be, ha dolgunk van. Es nekem a hordozas a kenyelmesebb. Neha nehez, amikor a bevasarlast is cipelem, de a babakocsival meg oda lenne a mozgas szabadsagom. (Kiprobaltam maset, de nem volt egy elmeny.) Igy meg ugyanarra jarkalhatok, ugyanolyan tempoban, ahogy gyerek elott is. Mondjuk a Margit hid megallo hosszu lepcsojen is lazan "felfuthatok", amig masok a mozgolepcso aljaban tomorulnek. Na, babakocsival maris gondban lennek es csak menne az idonk. Az elesestol amugy en is felek kicsit, de ha haton a gyerek, akkor ovatosabb vagyok. A babakocsiban sokkal jobban feltenem, mert nalunk keves helyen van csak jarda es nem lenne jo erzes az ut szelen tologatni. Mert amig en konnyen arrebb lepek barmi elol, addig a babakocsival azert nehezebb az iranyvaltoztatas. Meg a fene emelgesse a HEV magas lepcsojen fel meg le. Nalunk amugy a hordozas miatt is rugalmasabb alvas szempontjabol a lanyunk, mert ha haton van es setalunk, akkor barmikor elalszik. Nem vagyunk nagy napirendrajongok amugy sem, igy meg szinte barhol es barmikor alhat, ha akar.
2014. júl. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
62%

nem, nem szükséges.

nekünk egyáltalán nincs és köszönjük megvagyunk nélküle.

én képtelen lennék vele bkv-zni, stb.

nekünk csak kendőink vannak, tökéletesen kiszolgálnak :)

a kislányom imádja, a többi nem számít ;)

2014. júl. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!