Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindenképp szükséges babakocsi...

Mindenképp szükséges babakocsit venni?

Figyelt kérdés
2014. júl. 11. 11:33
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
13%
Fontos, hogy hol laktok. Mi Bp belváros (nagyon belváros:D), így nincs babakocsink, mert sosem használnám. Óriási patkák, keskeny, ferde járdák, magas villamosok, metró, mozgólépcsők.:) Egyszóval nem. Vidékre sosem megyünk, így csak kengurum van, bébikonténert nem vettünk!
2014. júl. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
66%

Látom, mindenki le van pontozva valamiért, de azért válaszolok én is :)


Sose használtunk babakocsit, most 19 hónapos a lányom, remekül elvagyunk nélküle.

Az elején kendőben hordtam, aztán 7 hónapos korától már a hátamon viszem csatosban (Manduca).

Hiába most majdnem 12 kiló, akkor sem érzem a súlyát, ha akár 1 órán keresztül is rajtam van. Persze ez ritka, mert már inkább szaladgál, de ha hosszabb útra megyünk, akkor vagy eleve a hátamra véve indulunk el, vagy magamra csatolva ott van az SSC is, hogy szükség esetén bele tudjam tenni.

Én azokat csodálom, akik az ölükben cipelik a kisgyerekeket, nekem már pár perc után leszakad a karom, annyira nem bírom, olyan nehéz így vinni. Biztos mert mindig a hátamon van, nem elég izmos hozzá a karom :))


Még annyi, hogy mi harmadikon lakunk lift nélküli házban, így külön praktikus, hogy nem kell a babakocsit cipelni.

Boltba, buszra felszállni el se tudnám képzelni, hogyan kell megoldani babakocsival, minden olyan egyszerű és praktikus, ha hordozom a gyereket.

Ráadásul kutyánk is van, így muszáj, hogy 2 szabad kezem legyen.

2014. júl. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem mindenképpen jó,biztos,hogy vennék,mégis hogyan vized magadra kötöd szegényt?
2014. júl. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
58%

Én próbáltam hordozni, de nem jött be. Most ne menjünk bele, hogy lehet rossz volt a technikám vagy akármi, mert akár ez is lehet. De én úgy voltam vele, hogy sokkal biztonságosabb a babakocsi pl télen meg úgy egyáltalán.

Ha meglöknek, megbotlok stb, akkor bizony a gyerek is rajtam van és ha elesünk.....

A másik, hogy mindig rajtam lett volna, cipelnem kéne, a babakocsit is meg kell emelni néha, ami nem könnyű, de utána már tolom tovább, nem kell tovább cipelni.

Nem akarlak lebeszélni a hordozásról!!!!!! Érdemes kipróbálni én is így tettem.

Nekem egyszerűbb volt, mikor járni tanult, hogy néha kiveszem a kocsiból aztán visszarakom és tolom tovább, mint magamrakötöm és cipelem.

2014. júl. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
66%

utolsó vagyok,

az lemarad, hogy igen érdemes venni egy babakocsit

2014. júl. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
66%

Ha nagy kerekű babakocsit veszel azt tudod lépcsőztetni.

még ennyit akartam hozzászólni :)

Próbáld ki mindkettőt ha teheted, kocsi is és kendő.

2014. júl. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
61%

9 hónapos a lányom, van babakocsink is, hordozni is szoktam.

Én mindkettőt szeretem, az egyiket ezért, a másikat azért. Nem tudnám kategorikusan azt mondani, hogy csak ez vagy csak az.

2014. júl. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
53%
Én hordozáspárti vagyok, imádja is a kisfiam, mégsem tdnám elképzelni az életünket babakocsi nélkül. Mikor picurka volt, sokat aludt rajtam felkötözve, de olyan izgő-mozgó nagyfiú lett, hogy a séta alatti alvás lehetetlennek tűnt a hátamra felkötözve. A babakocsiban hatalmasakat aludt, én pedig róttam Vele az utcákat, sétáltam, kocogtam, zenét hallgattam, vagy telefonáltam. Na, azok voltak az én feltöltődős óráim. Ő biztonságban volt, édesen szunyókált a kocsiban, én pedig egy picit kikapcsolhattam. Most már csak egyszer alszik, csak ágyikóban szeret aludni, úgyhogy az az időszak elmúlt:-) Szval igen, kell a babakocsi. Ráadásul mi napi többször is megyünk sétálni, játszóra, napi több órát hordozzam? Biztosan ki lenne tőle a kisfiam, ha nem mozoghatna szabadon.
2014. júl. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
25%

Végre olvastam más anyukák hozzászólását is akik nem vettek babakocsit. ugyan nekem volt az első lányomnál de tök feleslegesen, ugyanis nem bírtam el. És egyiket sem. Egyszer egy anyuka megkért hogy segítsem le a kocsiját a buszról, majdnem elejtettem pedig ketten fogtuk és tök ciki volt... Én végig hordoztam a lányom, utána pedig tudott járni a két kis lábán. 1,5 éves korától gyalogol szépen, baromira nem tudom megérteni azokat akik még 2-3 évesen kocsiztatják a gyereküket. Ezekből lesznek a lusta visító gyerekek akik követelik az ülőhelyet maguknak. Elég ilyet látok a járműveken.

De egy szó mint száz, most biztos nem fogok erre pénzt kidobni.

2014. júl. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó nagy marhaságot írsz,nem azokból lesznek a követelőző gyerekek hanem azokból akiket nem nevelnek meg szerintem 2 éves korig teljesen jó a babakocsi(1-1,5 éves kortól sport babakocsi),pl elugrasz boltba,ennyi erővel mondhatnám azt a tiedből meg az lesz aki szabadjára van engedve a boltban mindent lepakol,meg elesel benne,kisfiam köszöni szépen nagyon sokat gyalogol és nagyon ügyesen tudja,hogyan kell közlekedni pedig babakocsiban utazott autónk is van,nagyon ritkán tömeg közlekedünk.Ne vonj le messze menő következtetést,te inkább belebugyoláltad egy kendőbe,hogy ne tudjon mozogni,az enyém szabadabb volt mindig is mert volt egy saját kocsija.
2014. júl. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!