Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Be vagyok tojva, érzett más...

Be vagyok tojva, érzett más is így?

Figyelt kérdés

Alapvetően racionális, inkább ész, mint érzelmek által irányított személyiségnek tartom magam, átlag nőhöz képest mondhatni férfias a személyiségem.


A terhesség alatt különösebben nem aggódtam, szerencsére nem is volt min. 3-4 héten belül szülök és kezd valami olyan - már-már kóros - aggodalom rám ülni, amivel nem tudok mit kezdeni.

Tartok valamennyire a szüléstől is, de ez az átlagos "fájni fog, ismeretlen, jujj" érzés, foghúzás előtt is hasonlóan éreztem magam.


A komolyabb szorongást inkább az jelenti, hogy meglesz a gyerek, hazavisszük...és? Az eszemre hallgatva tudom, hogy millió gyereket visznek haza és maradnak életben kifejezetten rossz szülők mellett is - de mégis, hatalmas felelősség.

Csecsemőt mondhatni eddig képen láttam, tehát fogalmam sincs, hogy fogok-e bénázni vele, mi van, ha rosszul csinálok valamit, mi van, ha lövésem se lesz miért sír éppen, stb...


Végiggondolva irreális a félelmem, mert a férjem gyakorlott, maximálisan segít most is, fog a gyerekkel is. Nagyszülők ugrásra készen, tőlük is maximális segítségre számíthatok, csakúgy, mint a gyerekes barátoktól.


Mégis, megmagyarázhatatlanul be vagyok szarva, hogy egy 3-4 kg-os, nyeklő-nyakló lényt képes leszek-e életben tartani.


Már saját magamtól is kezdek megijedni, mert soha nem volt jellemző rám az irreális gondolkodás, mégis éppen ezt csinálom. Az élet minden területét nagyon lazán és könnyedén vettem, emiatt olajozottan is működik minden. Ezen meg hirtelen elkezdtem görcsölni...


Keressek egy pszichológust...?


2014. ápr. 11. 23:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"hogy fogok-e bénázni vele"

- Tuti!!!Ezt senki nem ússza meg..

"ha rosszul csinálok valamit"

- Ezer százalék hogy valamit el fogsz szúrni.Anya leszel, nem egy beprogramozott számítógép..mondjuk még az is letud fagyni..

"ha lövésem se lesz miért sír éppen"

- A gyerek nem egy síró kézikönyvel születik, és nyújt át neked rögtön születése után.Ezeket meg kell tanulni..Össze szoktok majd ne aggódj!!!


NYUGODJ MEG!!!!!Mindenkiben kavarognak ilyenkor ilyen érzések..de mint írtad tele leszel segítséggel.Itt a net is, orvos védőnő telefonszáma...stb.

Pl én pont itt a gyakorin is szeretem néha olvasni, hogy nem csak én vagyok béna, hanem más is..ez nem oldja meg az adott problémámat, de jól esik tudni hogy nem vagyok egyedül!!! :)

Könnyű szülést!!!

Egy 2 gyermekes anyuka

2014. ápr. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja és én se vagyok Tüncilány!! ;)
2014. ápr. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a bíztatást. Lassan a saját épelméjűségemet kezdtem megkérdőjelezni.

Gondolom az is közrejátszik, hogy pszichésen terhelő munkát végeztem (legnagyobb leterheltség és pszichés nyomás alatt is mosolyogni kellett), amit két hete hagytam abba, mert nem bírtam a napi 10-11 órás ülést. Azóta itthon vakarom a hátsómat és gondolom jobban van időm hülyeségeken kattogni.


Fizikailag meg kezd szó szerint terhes lenni az egész, semmilyen póz nem kényelmes, kva nagy a hasam, fáj a hátam, nyűgös vagyok... öröm lehet most velem az élet :))

2014. ápr. 11. 23:22
 4/9 A kérdező kommentje:

Ki is felejtettem, hogy hülyeségeken elérzékenyülök, ami SOHA nem volt jellemző rám. Nekem nem volt menstruációval söszefüggő lelki megbillenésem, a terhesség alatt sem éreztem hormonális változást (érzelmekre hatót). De már olyan - bocsánat, de f..ságok - is eszembe jutnak, hogy milyen bitang szerencsém van a férjemmel, mennyire rossz lenne, ha meghalna...


WTF?? Életerős ember, valószínűleg még minimum 40 évig vígan az élők sorában lesz.

Honnan szed az agyam ilyen elborult baromságokat...?

2014. ápr. 11. 23:25
 5/9 anonim ***** válasza:

Jajj ne viccelj!!!Ilyenem is volt!Nem bírtam egy természet filmet sem megnézni, mert amint meghalt egy állat elkezdtem zokogni!!!!

Na gondolhatod hogy egyébként hogy telt egy napom!!

És igen..a terhesség is terhes volt nekem is..a végén már úgy kellett kisegíteni az ágyból is.Fiamnál aranyerem lett, ellett hajlítva a lengőbordám is, és a derekam is leszakadt! :D

Nem baj..lesz mit mesélni majd öregkoromban! :)

Próbáld lefoglalni magad valamivel!!!Komolyan..Addig se gondolsz ezekre! :)

Vagy ajánlom Vida Ágnes írásait..nagyon jó szemszögből közelít meg mindent!Én nagyon szeretem face-n is olvasni.És nem mellesleg nagyon hasznos..komolyan megnyugtat néha!!

2014. ápr. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Egyúttal fokozottan agresszív lettem. Alapvetően impulzív vagyok, de kezdek lecsúszni egy "mivanmivanmivan" szintű alkesz szintjére.


Ahová költözünk, van egy rém jószándékú, de túlzottan is barátságos szomszéd. Mint egy idegesítően barátságos kutya. Jön utánunk, szó szerint beáll a seggembe/seggünkbe, miközben a lakás elrendezését beszélnénk át.

Még tartom magam, mert a diplomácia híve vagyok, de szívem szerint a legbunkóbb stílusban nekiugrottam volna, hogy tartson egy tisztes, legalább 50 centis távolságot és kifelé a területünkről (ez jelenleg egy szétbombázott házrész), mert meg fogom harapni, vagy leütöm.

Férjemnek puffogtam, őt is zavarja, csak ő kevésbé agresszíven reagált rá.

A költözést meg nem azzal kéne kezdeni, hogy magamra haragítom az amúgy jó szándékú nyugdíjas szomszédot...


Ha nem lennék terhes, most mennék le egy konditerembe gyúrni és paffra kifárasztani magam. Közben meg az is fárasztó, hogy a konyháig eltotyogjak...wháááá.


Bocsánat, ez most kiborult belőlem...

2014. ápr. 11. 23:37
 7/9 anonim ***** válasza:

Pszihológust? Ugyanmár...:) Ne viccelj. A terhesség nem csak testi, lelki változásokat is okoz..:D Az aggódás meg tök természetes, a kulcsa annak, hogy mivel érdekel, biztosan nagyon jó anya leszel. :) Most nyiklő-nyaklónak, kicsi, porcelán valaminek képzeled, de ha kibújik, a legnagyobb természetességgel fogsz hozzányúlni, erre vannak az ösztönök, hiszen a sajátod, belőled származik, de nem ez a fontos (mert ugye örökbefogadó szülők is vannak, akik tökéletesen fogják a csecsemőt), szóval pluszba elönt a felelősség érzés, ki lássa el a gyereket, ha nem te? És teljesen lazán fogod venni.

De vigyázz.. Túl kritikus vagy önmagaddal, lazulj el. Nincs veled semmi gond. Nem kell szakember, pszichológus.. Ott a védőnő, gyermekorvos. Te meg teljesen normális vagy, csak várandós, ennyi :D

2014. ápr. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyugi, mindenki átesik ezen. Még aki nem beszél róla, az is halálra parázza magát. Aztán ha már ott lesz és hazaviszed, hidd el, teljesen másképp tekintesz már az egészre. Csak még nemtudod, mire számíts, természetes, hogy félsz.
2014. ápr. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amikor megszületett a fiam, előtte csecsemőt én is csak "képen láttam". Nagyon fura volt először megfogni, olyan kis picike és puha volt.

DE.

Ment minden magától. Megjönnek az ösztönök, ne legyél besz-rva. :D :D Persze, h bénázni fogsz, mint mindenki első babával. De menni fog. :)

És szerintem nem kell neked pszichológus!

Nyugi. :)

2014. ápr. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!