Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek miért van az, ha...

Szerintetek miért van az, ha egy nagymamának több unokája van akkor kivételezik az egyikkel? A többi meg le van tojva?

Figyelt kérdés

Szerintem undorító szokás de sajnos az én családomban az összes nagymama ilyen.És nem tudok rájönni miért van ez?Miért kell ezt csinálni,hogy az egyiket jobban szeretik mint a többit,nem gondolnak bele hogy ez a többi gyereknek hogy esik?Ilyen volt nekem mindkettő nagymamám,ilyen anyám is, a nővérem fiát imádja,a húgát már kevésbé,a bátyám fiát meg egyáltalán nem sőt,és ha megszületik a lányom azt se fogja szeretni.

De ilyen a férjem nagymamája is...Nem értem,hogy lehetnek ilyenek.Nálatok van ilyen "nagymama" ?


2012. júl. 26. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Azért ezt nem direkt csinálják...

Persze amikor ez látványos, az nem valami jó a gyereknek, de szerintem azért mindenkinek van "kedvenc" rokon gyereke, aki valamiért kedvesebb a szívének.

Nálunk anyósom a lányai gyerekeit sokkal jobban szereti,mint a mieinkét, én nem bánom, kevesebb pofavizit, kevesebb beleszólás. Meg mondjuk anyósom azért próbál igazságos lenni, amit becsülök benne.


Az én egyik nagymamámnál én voltam a kedvenc, az öcsémet nem szerették, nekem ez iszonyat rosszul esett, de hogy őszinte legyek, nem tört meg lelkileg, ez van. A másik nagypapám le se sz.rt minket, ez sem érdekel.

Nem tudom, azért a nagyszülőknek sem könnyű, oké hogy az unokája, de aki mondjuk már a gyerekei között is kivételezett, attól ne várjuk,hogy az összes unokát a tenyerén hordozza majd.

2012. júl. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát nálunk ez nagyon látványos, 3 unoka van, és a legidősebb az isten, ő megkap mindent, elviszik mindenhova. A kisebbeket van hogy meg sem nézik. A legkisebb még pici, de a középső már érzi hogy ez nem ok.
2012. júl. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A másik véglet sem sokkal jobb. Anyukámnak 3 unokája van a 3 gyerekétől. Megőrülök attól, hogy mindegyiknek egyformán akar megadni mindent. Ha az egyik kap valamit, ugyanabban az értékben kap a másik kettő is, vagy oda adja a pénzt.

Mondjuk az egyik tesóm ezt el is várja, versenyt csinál belőle, mindig nézi, hogy mit kap a másik unoka.

Én meg nem értem, hogy minek kell állandóan ezt csinálni, majd kapnak akkor, ha szükségük lesz valamire, vagy éppen örülnének valaminek. Na ez jól leírtam. Tehát, ha valamelyiknek vesznek valamit, mert tudják, hogy annak örülne, nem kell rögtön a másik kettőnek is. Majd azok kapnak akkor, ha nekik látnak valami olyat, aminek meg ők örülnének. Nem tudom lebeszélni róla, hogy legalább az én gyerekemnek nem kell...

2012. júl. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is van egy minimális, de nem feltétlenül tudatos. A kislányom sokkal több mindent kap anyukámtól, de csak azért, mert mi jobban értékeljük az adott dolgokat (a sógornőm szeret mindent maga megvenni, így ha anyu vesz valamit, nem biztos hogy adja a gyereknek), valamint jóval többet van nála a lányom, mint a többi unoka.

Anyósomnál viszont jóval kevesebbet. Viszont sokszor próbál ugyanolyan játékot venni, mint a másiknak, csak az a baj, hogy a lányom 3 éves, a másik unoka pedig 9. Szóval szerintem nem ugyanaz való nekik. Pl. egyszerre kaptak játékbabakocsit (a nagynak már nem igazán valót), babaházat (a lányom kicsi még hozzá, a nagy meg kinőtte már), karácsonyra mindenképpen babát akart venni nekik, én viszont lebeszéltem, mert már olyan nagy rakat van, hogy nem fogja érdekelni 2 napnál tovább, inkább vetettem vele egy játék mikrót, azzal még most is játszik.

Szóval az sem biztos, hogy jó, hogy mindenben próbálnak a másikkal megegyezőt adni.


Másrészről: édesanyám egyszer mondta (Ő nagyon lányos anyuka volt, 2 fiú után jött egy lány nála), hogy a lány gyerekkel mindig kicsit közelebbi a viszony, és ugyanígy, a lánya gyerekeivel is. (gondolom aki inkább fiús, így van a fia gyerekeivel) Nem tudatosan, de így ez is egy kivételezés, ha arra azért ügyel is, hogy ha az egyik kap valamit, a másik is kapjon (értéktől függetlenül)

2012. júl. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nálunk is ez van!!! nekem 2 gyerekem van és útban a harmadik, a sógoréknál egy van egy is marad állítólag, nem akarnak többet.

mivel a sógor a kedvenc gyerek így az ő gyereke a kedvenc unoka! undorító az anyósom! após már nem él, de míg élt ő nem kivételezett, de az anyós mindig.

2012. júl. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nálunk is látványos sajnos.:( A bátyám kisfia sosem kap semmit tőlük.Ha kap is,azt vagy én veszem vagy a nővérem az anyámék nevében ünnepekkor.

De a nővérem kisfia,az mindig kap csokikat,csipszet,nyalókát,játékot stb.Mivel mindig vele van a kishugi így ő neki is kapnia kell,de őt se szeretik,de neki muszáj venni.Tényleg nem jó az sem ha két különböző korú gyereknek ugyanolyan játékot vesznek,azt meg kéne kérdezni a szülőtől hogy mire vágyik.

2012. júl. 27. 10:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!