Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a következő...

Mi a véleményetek a következő nevekről?

Figyelt kérdés
Abigél, Auróra, Gyöngyvér, Lukrécia, Ráhel, Zója, Olga
2009. dec. 14. 16:28
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Nem értem,minek ezen vitázni?A kérdés ez volt:"Mi a véleményetek..."

Létezik olyan név ami a világon mindenkinek tetszik?Na ugye.

Apukával egyetértek,többek között azért is,mert minek skatulyázzuk be a gyereket egy olyan dobozba ahova nem tartozik- a hangsúlyozottan vallási nevekkel kapcsolatban,pl Ráhel-,a többit most nem fejtegetném.

2009. dec. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

"Rahel=zsido nev"Es ki fujt a tudomanyotok.

Mi bajotok van a zsido nevekkel???

A Maria,Anna,Marta,Daniel,Benjamin es meg sorolhatnam sokaig mind zsido nevek.

Tudjatok ki volt Rahel?Jakob szeretett felesege akiert 14 evet dolgozott osszesen,2 fiut szult Jozsefet es Benjamint viszont utobbi szulese kozbe meghalt.

Jozsef a fia lett egesz Egyiptom felugyeloje.

Ezeknek a neveknek legalabb van multja,tortenelme nem mint a tucatneveknek mint pl.a Bence(senki ne sertodjon meg mert nekem is tetszik a Bence de inkabb adnek egy ritkabbat e helyett).

Szoval nekem tetszik az Abigel is ami szinten heber eredetu de ne is zavartassatok magatokat.

Az Aurora se rossz.

A Lukreciarol nekem is Frakk jut eszembe.

A Gyongyver nem rossz de nem is az esetem.

Az Olgarol egy kedves oreg neni jut eszembe.

Jo valogatas!

2009. dec. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Kedves előző!

Nem tudom miért nem lehet elfogadni,h valaki nem vallásos,és ezért kifejezetten NEM szereti a bibliai neveket?Ha valaki nem szeretné,ha első blikkre zsidónak gondolják a gyerekét,egyszerűen azért,mert nem az?(Semmi egyéb okból.)

Más neveket bőven lehet még találni,pl régi magyar neveket,amiket viszont gondolom te nem szeretsz.Ezzel nincs is semmi gond,mások vagyunk,vicces lenne,ha mindenkit mondjuk Bélának hívnának.:))(Lsd Rátóti legényanya.:))

2009. dec. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Hat kedves utanam valaszolo!

Nekem azzal semmi bajom az en fiam se zsido nevet kapott es ugy tunik h a lanyunk se azt fog.

Csak nem szeretem amikor azzal h "zsido nev" be van skatulyazva egy egyebkent tenyleg szep nev.

Te meg itt a magyar neveket mondogatod meg vannak itt meg paran aki lehurrogja a masikat ha nem magyar nevet ad a gyerekenek.Engem is lehurrogtak mar sokszor de lesz@rom.

Nekem meg szemely szerint a magyar nevek kozul nem sok tetszik.

Hogy esne valakinek h pl Emese=magyar nev es le lenne tudva a velemeny nyilvanitas?

Egyszeruen csak irja oda h nem tetszik de banto velemenyt nem kene mint ahogy pl a kedves apuka irta.

"Abigel=nevetseges"

Amig nem Jose Armandonak meg Britnisakiranak akarja valaki nevezni a gyereket addig szerintem fogadjuk mar el h ki milyen nevet akar adni a gyerekenek.Ennyi!

2009. dec. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Ezt még mindig nem értem...ha valaki francia nevet ad a lányának abból francia lesz hirtelen?Talán az anyanyelve is hirtelen francia lesz?Akkor mi van ha héber (buták szerint zsidó)nevet kap valaki???Zsidó lesz belőle?És ha igen akkor mi van?Baj ha valaki zsidó?Jaj mindjárt kezdődik az egész elölről! Már csak egy Hitler hasonmás kéne!Ezeket a skatulyákat az ember hozta létre és nem valók semmire,csak a arra,hogy a buta,ostoba emberek felsőbbrendűnek érezzék magukat!Én már alig várom,hogy lányom szülessen és ő legyen az országban a 10265834615-dik Anna vagy a 56283567346673835-dik Dorina!!!
2009. dec. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
ÁÁÁÁ, miért kell itt leállni vitatkozni? Leírja mindenki a véleményét, mert azt kérte a kérdés kiírója és kész! Nem kell kommentálni, ízlések és pofonok.
2009. dec. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
igaza van az utolsónak! a kérdező véleményt kért, nem a válaszok kommentálását!
2009. dec. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!