Kérdésem a következő lenne hogy az apasági nyilatkozatnak, mekkora a hatásköre? Pl : párom helyett el tudom én is intézni a családit vagy esetleg a többi pénzt szülés után? (Mivel párom csak 18 lesz, és nem szeretnénk ha az anyja kapná a pénzt . )
A szülő (akár az apa, akár az anya) eleve nem GYÁM, hanem szülő. Gyám az, aki a szülő HELYETT képviseli a gyerek érdekeit, neveli, gondozza, stb., mert a szülő valami miatt nem teheti. Tehát te nem leszel a gyámja a gyereknek, ahogy az anyuka sem, hanem ti a szülei lesztek.
Egyébként természetesen a családi pótlékot, gyes-t te is igényelheted, mint szülő, viszont gyes/gyed mellett a baba egy éves koráig nem dolgozhatsz.
"Utolsó nincs igazad ha a szülő nem nagykorú nem lehet a gyereke gyámja mivel még ő maga is jogilag gyerek, ez így teljesen törvényes."
Én nem erről beszélek, hanem arról, hogy a szülő akármilyen korú, nem lehet GYÁM, a szülő az szülő. Gyámja akkor van a gyereknek, ha nem a szülő neveli, gondozza, képviseli, hanem valaki más. Az a gyám. De itt például az apa nagykorú, tehát elviekben nincs szükség gyámra feltétlenül. Hozzátenném, hogy ha a 18 év alatti személy házasságot köt gyámhatósági engedéllyel, akkor ő maga is nagykorúvá válik, tehát ugyanolyan jogok illetik meg, mint a 18. életévét betöltött személyeket. A kérdésből amúgy is úgy veszem ki, hogy az anyát nem sok idő választja el a nagykorúságtól, mivel a kérdező úgy fogalmaz, hogy "18 lesz", gondolom ez úgy nagyjából maximum fél év múlva bekövetkezik. Szóval ha házasságot akarnának kötni, nem hiszem, hogy erre ne kapnának engedélyt, és onnantól kezdve az anya is nagykorú.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!