Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki mennyit foglalkozik a...

Ki mennyit foglalkozik a babájával?

Figyelt kérdés
Nem tagadom, néha lelkiismeret furdalásom van, mert nem "érek rá" foglalkozni a babámmal, mert más dolgot is meg kell csinálnom. Néha a fáradtságtól alig állok a lábamon és örülök ha vízszintesbe helyezem magam. Más anyuka is így van vele?
2009. dec. 8. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha arra gondolsz,hogy a háztartást is el kell látni mellette,akkor szerintem ez természetes.-Ne vehet fel mindenki bejárónőt.Én a 3-ik babámmal vagyok gyesen,férjem reggel megy este későn jön,tehát minden rám marad, a gyerekek is.Nem játszhatok velük egész nap,és nincs is emiatt lelkiismeretfurim.Akkor lenne,ha nem lenne tiszta ruhájuk,vagy enniük mit,mert egész nap játszanék velük.
2009. dec. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát a fáradtság az stimmt. Éjjel úgy esek az ágyba. :)


Mi 3 hetes kortól csináljuk a Deákné Anya taníts engem könyvet. Írok egy példa napirendet, ami nálunk van.


6 .00 reggeli tápi

7 .00 kelés (magától kel)

8 .00 reggeli torna (átmozgatom a végtagjait, masszírozgatom, dögönyzöm) tisztálkodás, öltözés

9 .00 alvás

10.00 gyümi, tápi

11.00 elfárad, alvás ha jó az idő akkor kikocsizunk

13.00 ébred, iszi, ha kikocsiztunk előtte hazamegyünk :)

14.00 főzelék

14.30-15.30 óra változó Deákné féle könyv alapján, és babajelek gyakorlása (nagyon hasznos beszélni nem tudó babáknak és anyukáknak, ezt is kételkedve szokták fogadni)

16.00 elfárad, alvás

17.30 ébred, játék

18.00 vacsi pép és tápi

18.30-19.30 játék, meseolvasás, mondókázás, zenehallgatás, hétvégente diavetítés mikor éppen mihez van kedvünk

19.30 fürcsi

20.00 alvás

23.00 álometetés tápi

23.30-06.00 alvás


Nem percre pontosak vagyunk, de a kisasszonyhoz órát lehet igazítani, ma pl dnőnél voltunk, meg is volt sértődve, hogy kimaradt a reggeli torna. (Közben persze azért pelenkázok is, mert néhányan ezt is kételkedve fogadják :D)Így könnyebb nekem és neki is, mert amíg alszik csinálom a dolgom. Lehet feszesnek tűnik, de élvezzük mindketten, úgyis túl hamar felnő, így szerintem megéri a fáradtságot, mert imádom.


6 hónapos baba

2009. dec. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én még az első babámmal vagyok gyeden, és várom a másodikat. Ő is nagyon igényli az állandó jelenlétet és foglalkozást. Én igyekszem a házimunkát akkor csinálni mikor a pici alszik, ami persze nem mindig jön össze, ezért azokat a dolgokat csinálom meg először amiket nem tudok a babával, mint a sütés vagy a mosogatás. A takarításban szeret "segíteni", nagyon szereti a söprűt és a felmosófejet is. A nagy kedvence a teregetés.

Úgy csinálom, ha fenn van a pici is, hogy beviszem a fürdőkádját is, abba ültetem bele és mellé teszem a mosott ruhákat. Előszeretettel pakolja ki a mosott ruhát a kosárból bele a fürdőkádba én meg onnan veszem ki és rakom fel. Én ezt is foglalkozásnak veszem, mert együtt vagyunk.

2009. dec. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
az utolsónak tök aranyos a "foglalkozása" :-) ezt én is kipróbálom majd :D
2009. dec. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én lányaim is teregetni szeretnek a legjobban.Egyébként mi együtt sütünk főzünk,és mindenbe bele vonom Őket amit csak szeretnek.Természetesen játszunk is közösen,de ami után kész vagyok az itthoni teendőkkel.

1 voltam.

2009. dec. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!