Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már az is baj, ha valaki...

Már az is baj, ha valaki foglalkozik a babájával?

Figyelt kérdés

Nyugtassatok meg, hogy nem azt a fajta világot éljük, hogy kiöltözünk mi anyukák, a gyerek meg nagyívben levan tojva???

TEljesen felvagyok háborodva, a minap egy kedves ismerősömtől olyan beszólást kaptam,hogy se köpni se nyelni nem tudtam. Beszélgetünk a kisbabáinkról, ki hol jár a fejlődésben, mit csinál. És erre megjegyzi,hogy látta pár képünket egy közösségi oldalon, és hogy miért akarok én zsenit nevelni abból a gyerekből,mert 6 hónapos el tudja gurítani a labdát és meg tudja két kézzel fogni, ha hason fekszik,vagy ha a hátán akkor úgy is. És milyen dolgo már az,hogy egész nap mondókákat tanítok neki és ha megismeri mosolyog.


Ekkor baj,hogy ha elvégeztem a háztartással, akkor van kedvem és időm foglalkozni a picurommal. Nem értem mi baj ezzel, az hogy kis korától kezdve mondok neki különböző mondókákat jó hogy felismeri és mosolyog rajta, nem hinném hogy ezzel rosszat csinálok.


Ennyire nem értenék a babákhoz, rosszul csinálok valamit??????


2011. máj. 9. 09:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ismerősöd nem ért a babákhoz. Ne is foglalkozz a beszólásaival! Igenis foglalkozni kell egy gyerekkel. Én a lányomnak már az elejétől fogva dalocskákat énekelek, olvasok, mondókázok. Ez szerintem így a normális. Játszom vele, már amennyire egy 2,5 hónapossal lehet. Zörgök neki, pürrögök, magyarázok, énekelek, táncolok. És ő rettentően élvezi! :)

Szóval csak így tovább!

2011. máj. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát én is fanatikus anyukaként vagyok elkönyvelve....

Miért is???Mert még sose bíztam rá senkire a gyerekemet (most 2 éves),már születése óta folyamatosan mondókázok,énekelek neki,ennek köszönhetően ma vagy 50 mondókát tud kívülről.Nem hinném,hogy ettől zseni lenne,csak nekem is elég nagy beszélőkém van,hát ő is ezt örökölte...:-)))

Nem baj ez,sőt!!!Ne foglalkozz senkivel,úgy csináld ahogy neked és neki a legjobb!

2011. máj. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Teljesen jól csinálod, ne foglalkozz vele, mondjon amit akar. Meglátszik a babákon, melyik kel foglalkoznak és melyikkel nem. Folytasd és így tovább.
2011. máj. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mindenki a saját vérmérséklete szerint neveli a gyerekét....én nem beszélek hozzá egész nap, mert nem vagyok egy nagy dumás.Viszont az én 7 hónapos babám is szépen játszik a labdával.

Amin nálam meglepődnek, hogy még semmi foga sincs, mégis gyönyörűen rágja a vajas kenyér darabkákat:)

2011. máj. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát szégyellheti magát az ismerősöd,h ő még erre büszke is h letojja a gyerekét.Akkor lesz értelmes intelligens felnőtt egy gyerekből ha foglalkoznak vele.Kipottyantani könnyű,de nevelni is kell!!!!És a pici babáknál a mondókázás,stb a nevelés.Én nem mondókázok,nem vagyok olyan fajta,de egész nap beszélek hozzá,kommunikálunk,ő mondja h glőőő:D.És én is "rossz" anyuka vagyok,mert én meg igenis kiveszem ha sír.Ha nem,akkor is,jólesik neki,különben is,nem lesz örökké kisbaba,utána nem vehetem ölbe folyton.És ha hozzászokik?Kit érdekel???Neki most van erre szüksége.És nekem is.Most is ölben van,nincs ebből gondom,a házimunka is tökéletesen el van látva így is.Szóval hajrá mi rossz anyák,legalább a mi gyerekeinkből ember lesz:)
2011. máj. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam mondókázni énekelni a lányomnak. Sőt tovább megyek mindig elmondom neki, hogy mikor mit fogok csinálni, ha megyünk vásárolni elmondom neki amikor beállok a sorba, hogy fizetek és utána mehetünk haza. Én úgy vagyok vele, ha valami baja van a lányomnak akkor a házi munka várhat de ő nem. Kimondottan vannak neki kedvenc énekei és mondókái. Hogyan fejlődhetnének a babák, ha nem érné őket ingerek amik őket arra serkentik, hogy valami újat csináljanak. Nálunk délután csak a lányomé és vele foglalkozom.
2011. máj. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne ess kétségbe TE csinálod jól. Inkább foglalkozz a gyerekeddel, mint hogy nézd a sarokból ahogy nagy nehezen rájön a dolgokra. Amit magától kell megtanulni úgyis magától tanulja meg, de a megfelelő környezet, a megfelelő feladatok, játékok, ingerek, na és a szülők odafigyelése igen is fontos.

Lehet, hogy az ismerősöd azt hiszi, hogy a gyerek készen érkezik a világra és semmit sem kell vele csinálni, de attól még ez nem így van. Másfelől meg miért ne foglalkoznál a gyerekeddel? Nem is értem. Nem kínzod, nem sír, ha foglalkozol vele, hanem élvezi, akkor mi lenne itt a baj?

2011. máj. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

De jo nektek lanyok. Az en kisfiammal nem lehet jatszani, olvasni neki, mondokazni... :( Nem erdekli pedig mar 15 honapos. Inkabb egyedul jatszik en nem kellek neki. Meg is fordult a fejembe, hogy biztosan nem szeret, nem vagyok jo anya... :( Ha epit a kockakkal es leulok melle epiteni akarok vele akkor felall, elmegy onnan es keres maganak mas jatekot. Ha nezegeti a kepes konyvet es leulok melle, hogy elmondjam mit lat a konyvbe... akkor onnan is eljon es otthagyja nekem a konyvet. Ha mondokazok neki vagy enekelek akkor csak ramnez mintha azt mondana, hogy: "most ezt te komolyan gondolod?" es megy jatszani a jatekaival. A kertben neha labdazik velem vagy ha elrugom a labdat szalad utanna, majd visszaguritja, nevet... ez az egy amit szeret velem csinalni. Jatszoteren, szeret homokozni, akkor jon oda hozzam ha be akar ulni a hintaba. Ha mar leulok melle homokozni akkor otthagy es megy csuzdazni. :( Akkor boldog ha egyedul jatszhat, pakolhat. Akkor boldog ha beken hagyom, hogy egyedul jatszon a szobajaba. Az sem erdekelne ha nem neznek fele orakig (persze Isten orizz, 5-10 percenkent ranezek, nehogy baja essen, de nem hianyol). Neha kijon a konyhaba utannam, hozza a kisautoit, tologatja meg pakolja a muanyag edenyeket ki-be a szekrenybe de ha ismet legugolok melle, hogy jatszunk egyut akkor otthagy engem a kisautokkal, edenyekkel es tovabball, keres mas elfoglaltsagot. Nem tudom miert ilyen. :( Olyan rosszul erzem magam. Bolcsibe is jar, ott nincs gond, imadja, ott is inkabb egyedul szeret epiteni, jatszani, rajzolni... Ma reggel is vittem es el sem koszonot, csak rohant a jatekok fele, nem erdekelte, hogy pa-pa-t intek, ram sem nezett ahogy levettem a cipojet mar szaladt is terembe a jatekokhoz.:( Nagyon el vagyok keseredve.

Ne haragudjatok, de jo volt magambol kiirni.

2011. máj. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól csinálod!

Én is mondókázok, énekelek a 6 hónapos babámnak.

Játszom vele, ő is szereti a labdáját, ugyanúgy játszik vele, mint a te babád.

Nem kell minden beszólással foglalkozni, mert abból szerintem mindenkinek akadt már.

A múltkor találkoztunk egy lakóval, akivel sosem beszéltem eddig, csak köszöntünk, a babám még sosem látta, hát az a nő nem egy szépség és rémesen hangosan beszél.

Beleordított a babkocsiba, a picim meg rögtön sírva fakadt.

1 perc múlva abba is hagyta, mert ugye megvígasztaltam. Közölte, hogy ez nem jó ám, nem kell így nevelni egy gyereket, erről én tehetek, mert biztos dugdosom a gyereket mások elől, meg otthon is lábujjhegyen járkálunk és itt a következménye!

De még sorolhatnék pár ilyet mikor 2 hónaposnak nézték a babámat, és mikor közöltem, jó durván, hogy fél éves, akkor majdnem össze estek a csodálkozástól, vagy a védőnő közölte, hogy nem nagyon járunk tápszert íratni (speciális tápszert eszik és a betegsége miatt gyarapszik keveset a súlya, a tápszert meg az orvosnál, a betegrendelésen íratjuk), nem tudja mit eszik, biztos azért nem hízik!

Szóval ilyenek az emberek és ez még csak a kezdet sajnos, lesz még rosszabb beszólás is, mert mindig muszáj vájkálni a mások családi életében, valamivel lekicsinyíteni az anyuka önbecsülését, pedig egyáltalán nincs igazuk!

2011. máj. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azt és úgy tedd anyukaként, amiről meg vagy győződve, hogy jó... mindenki más meg azt gondol és mond, amit akar...
2011. máj. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!