Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bántatok már meg valamit,...

Bántatok már meg valamit, amit másik anyukának mondtatok a babájával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Több mint 2 éve volt, de a mai napig eszembe jut, úgy megbántam valamit.

1 hónapos volt a babám, a doktornőnél vártunk a sorunkra az egészséges rendelésen. Ott volt egy másik anyuka a babájával. Nekem első baba, és nagyon nagy volt, sokat hízott az első hónapban. Nem ismertem előtte soha más babákat, sem a barátok között, sem a rokonok között nem voltak babák. Ezért azt hittem, az én babám súlygyarapodása a normális. Ez a baba olyan picike volt (az enyémhez képest), hogy elámultam (most már tudom, hogy normális volt ő is). Kérdeztem, hogy ő is 1 hónapos, erre az anyuka mondta, hogy nem, ő 3 hónapos. Erre én barom, megkérdeztem, hogy ÉS MIÉRT ILYEN PICIKE? Anyuka meg csak nézett és zavartan magyarázkodott, hogy ő cukros volt, és eleve kis súllyal született a baba. Aztán behívták valamelyikünket, nem folytatódott a beszélgetés (szerencsére).

Sokszor látom őket sétálni, azóta már neki is és nekem is született kistestvér is. Mindig eszembe jut, micsoda bunkó megjegyzést tettem a kisbabájára :( :(

Azóta megtanultam, hogy minden kisbaba más, nem szabad őket hasonlítgatni.

Veletek volt valami hasonló szituáció?


2011. szept. 14. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére nem történt ilyen velem!
2011. szept. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam a tanácsdadáson mindenképpen oda szeretett volna megnézni az egyik babát. Megnéztük, és egy nagyon picike, csúnyácska, vörös, ráncos újszülött volt. Kisfiam kérdezte, hogy miért ilyen a baba, én meg csak annyit tudtam kinyögni, hogy azért, mert még nagyon új.
2011. szept. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Második babámat várom, az első nagy súllyal született, átlagosan gyarapodott, és még csak 18 hónapos, de őszintén, elszoktam a kisbabák látványától.

És hétvégén én is láttam egy iszonyat pici babát. Gyanús volt, hogy tartotta a fejét, de lövésem nem volt, mennyi idős lehet. Megkérdeztem, mondta az anyuka, hogy 4 hónapos, és igen, kicsúszott, hogy milyen pici!

Alig győztem magyarázkodni, hogy a fiamhoz képest...

De gáz, igazából sosem tudhatjuk, hogy egy másik anyuka éppen melyik megjegyzésünkön sértődik meg.

2011. szept. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Harmadik vagyok, eszembe jutott még egy. Ismerős anyuka babával, ott egy éves a kislány, nem jár még, viszont mindenben feláll és nagyon durván mászik. Pont láttam őket, és mondtam anyukának, hogy milyen érdekes, meg hogy milyen jól nyomja a kiscsaj...tök aranyos volt, ahogy kotort a földön. De persze biztos félreértette.

Egyébként én még mindig kapom az íveket a fiamra. kb. 10 hónapos kora óta kérdezgették, jár-e MÁR, volt egy nőci, tudom hogy van gyereke, ő kérdezte, járunk-e MÁR babaúszásra (nem tudom, hogy értette, kötelező?:)) és most 18 hónapos a fiam, most ugyanezek az anyukák: beszél-e MÁR.

2011. szept. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmnek megszületett a kisfia, és az apuka felhívott, hogy közölje a hírt. 2350 grammal született, én meg benyögtem hogy: milyen pici! Akkor én buta fel sem fogtam hogy ez az apukának rosszul esett. Ma már nem tenném.
2011. szept. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!