Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak nem esik rosszul ha...

Másnak nem esik rosszul ha azt feltételezik, nem foglalkozik eleget a babájával, csak mert mondjuk később érő típus?

Figyelt kérdés

A fiam most 3 éves már, de csecsemő és kisgyermekkorában is későn érő típus volt, mindig minden "produkciót" később csinált mint más babák, de egyébként teljesen egészséges, semmi baja értelmileg. Nekem nagyon nagyon rosszul esik-esett hogy sokan arra a következtetésre jutottak/jutnak hogy akinek nem mondókázik másfél évesen a gyereke, meg 1 évesen nem rohan, integet és dob puszit (most sarkítok, ezekkel szoktak produkcióztatni) az nem foglalkozott vele biztosan.

Nem lehet elképzelni se,hogy egyik gyerek ilyen másik meg amolyan típus? Gyakran előfordult,hogy mikor szóba került miket tud a gyerek, furcsán néztek rám mások és ilyet kérdeztek: dehát szoktatok vele beszélgetni, meg szoktatok mondókázni stb. mintha bolond lennék, és magamtól ezt nem tudnám.

Érdekes módon a második gyerekem feleannyi külön figyelem nélkül sokkal hamarabb csinál mindent, tehát nem az irigység beszél belőlem.


2011. febr. 25. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy és elhiszem, hogy rosszul esik. Közhely: ne foglalkozz velük!

Nekem az esik rosszul, hogy mindenki azt hiszi, hogy a második lányomat fiúnak akartam, és mindenki azt kérdezgeti, hogy nem vagyok-e mérges rá, hogy nem fiú lett. Idióták.

2011. febr. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Teljesen átérzem amit érzel. Kisfiam 21 hónapos.

Nem beszél még, sokszor olyan , mintha nem értené amit mondok neki. Hozd ide, vidd oda stb. nem mutogatja a tesztrészeit sem. De én tudom, hogy nem amiatt van, hogy nem foglalkozom vele, hanem mert későn érő tipus.

Ne foglakozz másokkal, ha te tudod hogy nem úgy van.

2011. febr. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Na igen ez a másik kedvencem...

De ha még olyanok jönnének ezzel akiknek nincs gyerekük, azt mondom jólvan de sokszor épp az anyatársak tudnak legbántóbb dolgokat mondani (most nemcsak erre értem, nem vagyok ennyire mimóza lélek hogy ezen őrlődnék egész nap :))


Így aztán nem is csoda hogy szinte verseny alakul ki az anyukák között kinek mikor mit csinál a gyereke, hiszen ha nem csinálja, akkor nemtörödöm anyunak van bélyegezve aki biztos nem mondókázik a gyereknek eleget...

2011. febr. 25. 13:44
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem még senki nem mondta, h nem foglalkozom eleget a gyermekemmel, de azért szerintem vannak, akik ezt gondolják. 17 hónapos múlt, és a baba szón kívül még nem mond semmit, és ez engem bánt egy kicsit. De már kíváncsi vagyok, h ki, mikor fogja megjegyezni. Szerencsére mindent megért,az apróbb testrészeit is tudja (pl. köröm), a mondókákra mozog (pl. egy mondókán belül ha váltás van a mozgásban, mindig jó helyen vált), csak az istenért sem akarja mondani. Nyáron jön a tesó, félek, h addigra nemhogy beindulna, hanem még annyira sem fogja mondani, mint most.

Amúgy a te gyermeked cumizik? Mert az enyém igen, vagyis kedden elvettem tőle,csak alváshoz kapja meg, hátha így rá tudok segíteni a dologra. Szerencsére nem volt még hiszti érte, ha kéri, rögtön elterelem a figyelmét és már el is felejti.

2011. febr. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt. Tanultam a gyerek mellett, így mindenki úgy gondolta, biztos nem is foglalkozom vele, vagy beteg, mert 1,5 évesen nem beszélt. Későn érő típus volt, sokszor az éjszakámat azzal töltöttem, hogy miért nem beszél még, miért nem csinál ezt-azt...stb. Most úgy megyünk iskolába ősszel, hogy már olvas, néhány betűt leír, számol 1000-ig, sokat versel, énekel, állatokat (fajok szerint is) nagyon jól ismeri, és a napokban előállt azzal, hogy szeretne angolul és németül beszélni. Szóval ne add fel, tanulj vele továbbra is, amennyit csak tudsz és amennyit neki is van kedve (persze játékosan). Meghozza gyümölcsét, és majd meglátod a versengő anyukáknak meddig esik az álla, aztán utána tuti nem fognak kioktatni.
2011. febr. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az enyémet kérdezed? Nem nem cumizott sose. És amúgy ő is 21 hósan nem mutatott csak pár dolgot és egy szót se beszélt, 26 hónaposan kezdett el beszélni és mostanra beérte a társait, de aggasztó volt mindenesetre hogy egy szót se szólt és nem is ismételt utánam, ha a fejem tetejére álltam akkor se:)
2011. febr. 25. 14:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia,próbálj meg röhögni az ilyen beszólógatókon.Képzeld el a nagyobbik lányom most elsős és itt ha valaki négyest kap,akkor már szégyelheti magát.Könyörgök,pici gyerekekről van szó.Hidd el,ez egyre szörnyűbb lesz,már az óvodában is érezhető volt ez a hasonlítgatás,de a suliba többszörösére nőtt ez az érzés.Nem normálisak némely szülök,komolyan mondom.
2011. febr. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A fiuk ilyen téren később érnek,tapasztalat!!Meghát ahány gyerek...Én is rühelltem az ilyen hasonlítgatásokat,de ez azért van,mert minde szülő ugy van vele,hogy az övé a leg...Ezt nem bántásból irtam senki ne vegye zokon,de némelyik szülő nagyon el tud magától szállni!És ezzel persze lelkifurit csinálva a másiknak..
2011. febr. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!