Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennétek Pestre dolgozni 2...

Mennétek Pestre dolgozni 2 ilyen kicsi gyerekkel?

Figyelt kérdés

Márciusban megszűnik a munkahelyem, és helyben egyszerűen semmit nem találok. Túlképzettnek tartanak. Viszont feltöltöttem önéletrajzot egy fejvadász honlapra, és pesti cégek folyton megtalálnak. Eddig nemet mondtam, de gondolkodom. A gyerekek 5 és 3 évesek. A férjem otthon van munkanélküli. Jelenleg is ő van velük a legtöbbet, ő viszi őket oviba, ő hozza őket. Viszont elég türelmetlen velük, sokszor kiabál, és a lányomon már látom, hogy kezd tőlem elhidegülni. Nem akar velem csinálni semmit, csak az apját kéri.

Ha feljárnék Pestre dolgozni, reggel fél 8-kor kéne indulnom, és fél 9-re érnék haza kb. Esti jóéjt puszi, és kész. Ennyit látnék a gyerekekből.

Költözni nem tudunk, úgysem vesz most senki ingatlant, ráadásul a házunk árából Pesten még egy panelra sem futná.

(Nem adom ki albérletbe a házunkat, sok ismerősöm ráfaragott már erre, semmi szükségem rá, hogy még egy családnak a rezsijét fizessem hónapokig, meg húzakodjak velük, hogy fizessenek.)

Tényleg nem tudom mit csináljak, fontos a család, de dolgozni is kéne valahol.

Ja, és ha a férjem menne el dolgozni, nem tudom, ő találna-e jelenleg, mert neki csak minimálbéres állásokat ajánlottak. Én ennek többszörösét megkeresném Pesten.


2013. nov. 9. 18:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%

Költözzetek fel albérletbe a lakásra meg néha hazamentek vagy megkéritek a rokonokat nézzenek rá.

Amig anyagilag helyre nem jöttök.

2013. nov. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%

Ha valóban jól keresnél, és tartós lenne a munkahely, felmennék. A gyerekekkel hétvégén is tudnál foglalkozni. Ha anyagilag összeszeditek magatokat, esetleg a férjed is találna munkát, akkor lehetne változtatni.

Az nem jó, hogy ti albérletben lakjatok, mert sok pénzt kidobnátok az ablakon. A gyerekeknek is teljesen új környezethez kellene alkalmazkodniuk. A ti házatokat ha üresen hagynátok, akkor bárki betörhetne, vagy akár bele is költözhetne.

2013. nov. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%

"A ti házatokat ha üresen hagynátok, akkor bárki betörhetne, vagy akár bele is költözhetne."


Mi házunk 10 éve üresen áll,hetente két hetente megyünk,soha senki nemtört be,és nem költözött be. Mégis milyen jogon költözne bárki is be,bocs de te túl sok krimit nézel.

2013. nov. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Sajnos ez nem krimi, ismerősöm egy hónapja volt külföldön már betörtek a házába, haza kellett jönnie.


EGyébként a férjed fogja magát és menjen ő dolgozni, mert ennyi időt ne vegyél el a kicsiktől, nem éri meg. Kikészülnél és a családod is.

2013. nov. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Az albérletet én sem tartom jó ötletnek, többe kerülne, mint a bejárás, ráadásul a kisebbik gyerekem éppen most szokott be az oviba, nem szívesen rángatnám őket.
2013. nov. 9. 19:00
 6/19 anonim ***** válasza:

Nem kell magára hagyni teljesen a házat. Kérdező oda tudna menni. Nálunk semmi nem volt soha, szóval te tudsz egyet ahova betörtek én meg olyan ahova 10 év alatt nem szóval teljesen felesleges általánosítani.


Kérdező azért 5 és 3 évesen nem olyan picik már. Kérdésből azt gondoltam max pár hónaposok lehetnek elsőre.

2013. nov. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Beszéltünk már róla, hogy menjen el ő is dolgozni, de nem látom értelmét. Az oviban max. fél 5-ig vannak, nem érne haza addig. Fizetni kéne valakinek, hogy hozza őket haza.

Ráadásul tavaly télen szinte folyamatosan beteg volt hol az egyik, hol a másik gyerek. Nekünk nagymama nincs, csak magunkra vagyunk utalva. Ezt egyik munkaadó sem tolerálná.

Azért dolgozom most is én, mert nekem van olyan szakmám, hogy nekem jobb a jövedelmem. De sajnos őt ez eléggé frusztrálja, úgy látom.

2013. nov. 9. 19:03
 8/19 anonim ***** válasza:
Megfelelő szerződéssel nem rizikós a kiadás. Két ingatlanunk van kiadva évek óta, soha nem volt gondunk - éppen az átgondolt szerződés miatt, illetve a rezsiköltséget is mi fizetjük és szedjük be. Ha gond lenne, azonnal értesülnénk.
2013. nov. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Igen, az lehet.

De ha gond lenne, mit csinálsz? Nagy családi házunk van, nyilván család venné ki, akinek van gyereke. Nem rakhatod ki a tél közepén a gyerekkel együtt az utcára, még téged húzkodnának. Kisebb lakást kiadni egyetemistáknak nyilván egyszerűbb.

2013. nov. 9. 19:55
 10/19 anonim ***** válasza:

Olyan szerződést kell írni, hogy nem fizetés esetén következő hónapban a szerződés felbomlik és költöznie kell. Ügyvéddel előre kell beszélni, és ő írja meg a szerződést, úgy hogy ti legyetek védve.

Sajnálni meg nem kell őket ha ők sem sajnálnak titeket. Azért nem egy minimálbéres család fog kivenni családi házat albérletbe.

2013. nov. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!