Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány évesen lettél volna...

Hány évesen lettél volna (vagy lennél) anya, ha te dönthetnéd el?

Figyelt kérdés

Most vegyük azt, hogy adott minden körülmény 18 éves korod óta, van pasid is, szerelmesek is vagytok, van lakás, és az anyagiak is.. Tehát minden adott. Akkor mikor vállanál gyereket?


Mert én akkor is 30 után... és ezzel a véleményemmel egyedül vagyok a barátnőim körében. Most kíváncsi lennék más véleményére is.


2009. nov. 11. 22:05
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
nagyon későn szültem az elsőt, 36 elmúltam, így a mai eszemmel azt mondom, olyan 24-26 között lett volna jó szülni. Habár így meg biztos egzisztenciába tudtam szülnim, diploma meg a nyelvvizsgák után.
2009. nov. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:

Neeem,abszolút nem öreg egy 37 éves:)


Engem inkább az bosszant,hogy sokan elfelejtik,milyen volt Sohaországban és a gyerekekkel nem tudnak úgy játszani,ahogy kellene,felnőttesen teszik nem gyerekesen.Jó nem mindenkinél van így,de pölö van egy barátnőm aki 18 és 20 évesen szült és ő amikor játék van,gyerek lesz amikor komoly a dolog felnőtt,de egy 30-35,de akár már egy huszas évei vége felé járó anya,nem nem helyes a megállapítás mert lehet egy 25 éves is,felnőttesen játszik,mintha ő nem lett volna gyerek:S

Ti ezt nem figyeltétek meg?

Nekem ebből a szempontból azthiszem szerencsém van,mert imádok álomvilágba menni,meséket nézni és olvasni sőt kaptunk egy nagy adag barbit már most (nem viccelek ha azt mondom h szobányi,mert keresztanyum huga aki gyerekkori barátnőm volt,szobájának egyik oldala faltól falig szekrény és halomra álltak a barbik és kiegészítők,kocsi ház stb) és betettem Abigél szobájába,ahogy a falra polcokat szereltem:)Olyan szépek és olyan jó őket fogni megfésülni:)Egyébként nekem keresztapum ilyen,vagyis ilyen volt amikor a fia még egész kicsi volt,őt jobban érdekelte a játék mint a fiát:D

Gáz ugye?Nem leszek jó anya:(

2009. nov. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
54%

Én nem adnám semmiért azt, hogy fiatal anyukája lehetek a gyerekeimnek! :)

Nekem/nekünk fontosabb volt anno a babvállalás, mint hogy "éljünk" meg anyagi jólétben legyünk, és ez nem változott semmit az évek alatt.

Nem szeretnék idős szülő lenni.

2009. nov. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:

hát igen létetik a Maslow-i hierarchia piramis, van aki az egyes szinten el van csak hogy gyereke lehessen:)

ez az utolsónak szólt ;)

2009. nov. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:

Én meg nem szeretném, hogy 40 évesen két év múlva 18-20 éve gyerekeim lennének.

egy 38 éves anyuka, akinek van egy 8 hónapos és egy majdnem 10 éves gyereke és akit még nem néztek 30-nál többbnek

2009. nov. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:

Hát te bolond vagy,most vagy felvágsz azzal h azthiszed tudod mi a Maslow piramis,,vagy annyira lenézted az utolsót:S

Azért ez elég szemét beszólás volt ne haragudj:@

Nem mindenkinek célja az,hogy legyen egziszteniája és valósítsa meg önmagát.Van akinek az anyaság a hivatása,erre nem gondoltál?:O

2009. nov. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:

Nem mellesleg sztem te pattogtál egy előző topicban is,ahol szintén a korhoz kötöttség volt a bajod,mert nagyon rákaptál ez egzisztencia szóra...


Elmehetsz a píbe ezzel a hozzáállással:)

2009. nov. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:

"Elvan"... Tehát lenézendő, akinek az anyaság a legfontosabb? Gyerek mellett szerinted nem létezhet önmegvalósítás? Miért gondolod, hogy fordított sorrendben jobb?

Teljesen jól érzem magam, nem lettem lelki beteg attól, hogy fiatalon szültem, nem is maradtam le semmiről. Mindenünk megvan, ami kell, a párommal a magánéletünket is meg tudjuk úgy oldani, hogy jó legyen, érted ;-)

Boldog család vagyunk, nekem ettől nem kell több, mi kellene??

2009. nov. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk egyformák, ezért szabály sincs. Nincs olyan sem, hogy "helyes".

Mindenki úgy csinálja, ahogy Neki jó :) Vagy legalábbis úgy kellene.


Hogy egymást miért kell szapulni, azt nem értem, biztos túl unintelligens vagyok ahhoz, hogy felfoghassam :P

2009. nov. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:

A Maslowi piramis...

Egy anya min. a 4. szinten van. Biztonság, valakihez tartozás, csoporthoz tartozás, elismertség, önbecsülés -mind megvan. De akár az ötödiken is ha jó anya, hiszen a gyermekét ő neveli az életre, többek közt az önmegvalósításra.

Gondolkozz, mielőtt írsz 10:28-as :P

2009. nov. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!