Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány évesen lettél volna...

Hány évesen lettél volna (vagy lennél) anya, ha te dönthetnéd el?

Figyelt kérdés

Most vegyük azt, hogy adott minden körülmény 18 éves korod óta, van pasid is, szerelmesek is vagytok, van lakás, és az anyagiak is.. Tehát minden adott. Akkor mikor vállanál gyereket?


Mert én akkor is 30 után... és ezzel a véleményemmel egyedül vagyok a barátnőim körében. Most kíváncsi lennék más véleményére is.


2009. nov. 11. 22:05
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
Nagyon jó kérdés! Én 27 évesen lettem terhes, (ekkor is gondoltam ideálisnak), de sajnos elhalt a babám. Legközelebb pont tíz év múlva, 37 évesen sikerült szülnöm. Nagyon bánom az elvesztegetett tíz évet, de nem tehetek róla. Már előre félek, hogy fognak rám nézni a gyerekem fiatal szülei az iskolában :(
2009. nov. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
100%
22 éves korom óta vagyunk együtt a férjemmel, az első babát 29 évesen szültem, utána 31 és 34 évesen (idén). Így utólag hamarabb kezdeném, de akkor a munkámat éreztem fontosabbnak. Ma a gyermekeimet. Úgy érzem talán jobb egy fiatal anyának ill. az ő gyerekeinek, mert közelebb állnak egymáshoz gondolkodásban. Nem lesz túl öreg mikor jönnek az unokák és segíteni kéne.
2009. nov. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
Hello, én 33 éves koromban szeretnék szülni. Most 24 vagyok, és van rengeteg megvalósítani valónk a párommal. Most alapítottuk meg a cégünket, és erre akarunk koncentrálni. És mi is szeretünk utazni, barátokkal bulizni, és kicsit még élni :)
2009. nov. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 A kérdező kommentje:
Ok, látom, elég vegyes válaszok jönnek, a 19-től a 33-ig (37-ig) bezárólag. :) Azért kicsit megnyugodtam, hogy mégsem vagyok egyedül azzal, hogy nem akarok huszonévesen még anya lenni. Egyébként pedig akarok, nagyon is, de majd később.
2009. nov. 11. 22:27
 15/46 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, írjatok még, légyszí, most nem tudok már válaszolni, mert vissza kell adnom apunak a gépet :)

Jó éjszakát.

2009. nov. 11. 22:28
 16/46 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha minden körülmény ideális lett volna, akkor úgy 28 körül vállaltunk volna babát. A "asi" megvan 19 éves korom óta, de a többi?...

31 múltam, amikor megszületett a kisfiunk. Addig viszont kiéltük magunkat, utaztunk, együtt voltunk, és megpróbáltuk felépíteni a közös életünket.

2009. nov. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:

33 évesen született meg az első babóm, és nemsokára 36 évesen születik meg a tesó

szerettem volna 6-8 évvel korábban szülni, de nem jött össze

azt hiszem túl komoly és megfontolt vagyok koromból adódóan, fiatalabban talán többet és másként játszanék a gyerekemmel

2009. nov. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:

33 évesen szültem. Az oka az amiket felsoroltál ill. a karrier. Így utólag 2-3 évvel kellett volna előbb, mert ez az utolsó időszak nem vitt előbbre, nem jöttek be a számításaim.

Más szempontból viszont jó ez így ahogy van, mert 23 éves koromban egy bőrönddel jöttem el otthonról, most viszont olyan körülményeket tudok teremteni a kicsimnek amilyeneket mindig is szerettem volna. Ez huszonévesen nem ment volna. Illetve valóban sokat éltünk, volt szórakozás, utazás, az élet élvezete bőven.

Az árnyoldala? A testvér kérdés, mert ilyen korban már könnyen kicsúszhat az ember az időből, ill. hogy hiányzik a "megszokott dőzsölés", a wellness hétvége, a hosszú külföldi nyaralás, az éjszakába nyúló vendégeskedés a barátoknál, a bortúra, az étterembe járkálás, a "shoppingolás", stb. Ha akkor szülök amikor ezeket a jó dolgokat még nem ismerem, most nem hiányoznának.

2009. nov. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
28%

Szia!

Én nem várnék/vártam 30-ig.Nem rosszból írom,ne érts félre,de azért ez sajnos nem csak úgy van,hogy eltervezem,hogy pl 36 évesen szülök.És mi van ha nem jön össze rögtön,vagy éppen nincs senkid akkor.Nekem van egy pár barátnőm aki sajnos így,vagy úgy járt.Persze értem a Ti álláspontotokat is,de én 25 évesen két gyerekes anyuka vagyok,és imádom! :)

2009. nov. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 29 évesen szültem a babám úgy gondolom jobb lett volna 24-25 évesen szülni, sokkal jobban voltam fizikailag szellemileg. 6 éve vagyunk együtt párommal adott volt minden karrierem nem volt amiért remegjek (3 műszakban dolgoztam zoknikötőként) egyszerűen féltünk vállalni babát. Én már akartam volna 2005-től gyűjtöttem a Baba magazint Kismama magazint, de a párom nagyon be volt tojva a gyerektől. Át verni nem akartam így vártam, de sokat vitatkoztunk ezen, végül közöltem vele nem szedem tovább a gyógyszert ha akar szexelni húzzon gumit. Nem tette meg fél év múlva megfogant a mi kis szemünk fénye a kislányunk és imádja a párom! Most meg ö akarja a második babát és én nem. El vagyunk..... :-)

2009. nov. 12. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!