Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány évesen lettél volna...

Hány évesen lettél volna (vagy lennél) anya, ha te dönthetnéd el?

Figyelt kérdés

Most vegyük azt, hogy adott minden körülmény 18 éves korod óta, van pasid is, szerelmesek is vagytok, van lakás, és az anyagiak is.. Tehát minden adott. Akkor mikor vállanál gyereket?


Mert én akkor is 30 után... és ezzel a véleményemmel egyedül vagyok a barátnőim körében. Most kíváncsi lennék más véleményére is.


2009. nov. 11. 22:05
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:

Szia! Én nem vártam, nem akartam várni, 2 évesen szültem az első gyermekemet. Albérletbe.

Az én döntésem volt, és nem bántam meg :)

2009. nov. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
Természetesen nem 2, hanem 20 évesen :DDDDDDDD
2009. nov. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
Én 28 évesen szerettem volna szülni, pár hónap és 30, de még nem jött össze a baba.
2009. nov. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:

Erre mondják: ember tervez....


Sajnálom!

2009. nov. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:

29 évesen szültem, és ez a házasságom, a munkám, a családom szempontjából pont ideálisan alakult. Nem is alakulhatott volna jobban, mert

- 5 év házasság után született a kisfiam, tehát egy kicsit még "élhettünk szabadon" a férjemmel, tehát nyaralhattunk, bulizhattunk is,

- mivel én nem jöttem el rögtön a házasságkötésem után, 24 évesen szülni, megkaptam egy nagyon jó állást, amit még 5 évig betölhettem, és nagyon jól jártam vele,

- így, közel a 30-hoz szülve nem bántam meg, hogy túl korán vállaltam az életre szóló kötöttséget, mert ha már gyereked van, akkortól minden pillanatban csak őrá gondolsz.

Egyetlen egy dolog miatt lett volna jó fiatalabb korban szülni: én már 61 éves leszek, mire a fiam velem egyidős lesz.

2009. nov. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
En 31 vagyok es most varom az elso babamat, ha ujra kezdhetnem az eletem sem csinalnek semmit maskent. Szoval nem vagy egyedul. :) A ferjemmel 8 eve vagyunk egyutt es 26 eves korom ota van sajat lakasunk. Mi egyreszt a karrier miatt dontottunk igy es nagyon szerettunk utazni uj kulturakat orszagokat megismerni, tetszett ez az eletstilus. Most ugy dontottunk tavaly, hogy ennek vege es bevallalunk egy babat, csaladot szeretnenk, van felretett penzunk stb. Baratnoim kozul is 29-34 kozott mozognak az elso babavallalok. Mi kulfoldon elunk es az itteni statisztika szerint (kb. egy honapja olvastam az itteni kismama magazinban) 30-35 eves kor a legmagasabb a baballals teren. Ezutan jonnek a 25-30 evesek es utanna a tobbi.
2009. nov. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
baballals = babavallalas (bocsi)
2009. nov. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
25 éves vagyok, és nem rég szültem. Ha újra kezdhetném is így csinálnám, a férjemmel 2 éve vagyunk házasok, van lakás, nincs hitel.
2009. nov. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:

Én 29 évesen szültem az első babám, én is a minél később szüljek kategóriába tartoztam. Aztán kaptam egy gondolatot, ami megfordította a gondolkodásom: Minél később szül az ember, annál nagyobb az esélye, hogy beteg gyereke legyen!

Mindenesetre elgondolkoztató, de ne a barátnőid véleménye alapján döntsd el, hogy mikor vállaltok gyereket a pároddal. A barátnőid nagy valószínűséggel nem lesznek már melletted, mikor megérkezik a baba.

2009. nov. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:

Elsőt 28 évesen szültem (előtte úgy gondoltam, hogy majd mikor 25 leszek, de aztán 25-30 közöttre tettem

Végül 28 voltam és becsúszott.

A másodikat 37 évesen, idén márciusban.

Ez így pont jó, nem érzem úgy, hogy lemaradtam volna valamiről és nem érzemm magam öregnek sem, még ha egyesek szerint egy 37 éves nő már öreg, hogy szüljön.

20-22 évesen a semmire nem szültem volna.

Egyébként 18 éve vagyunk együtt a párommal

2009. nov. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!