Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen problémák merülhetnek...

Milyen problémák merülhetnek fel a terhesség alatt és szüléskor, valamint utána?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudom hova forduljak a kérdésemmel, ne szedjetek szét érte.

A helyzet a következő: 4 éve vagyunk együtt párommal, az elejétől fogva hangoztatom neki, hogy nem szeretnék gyereket, nem vállalnám semmi pénzért az ezzel járó dolgokat.

Most ő elkezdett engem azzal nyaggatni, hogy biztos mégsem olyan nagy dolgok ezek, simán kibírnám, és akkor lenne gyerekünk.

Elkezdtem neki összegyűjteni, hogy mik fordulhatnak elő, és mik a lehetséges dolgok, amiken keresztül mennék, ha terhes lennék, és szülnék.

De igazából annyira én sem vagyok képben, csak a nagy átlagos dolgokkal. elkezdtem itt olvasni kérdéseket és csomó olyan dolog van, amire még nem is gondoltam, de azok is borzasztóak (nekem! Nem nektek!! nem abba akarok belemenni, hogy ti akartatok babát, én meg nem.)

Eddig ott tartok, hogy a terhességi rosszullétek van a listámon, előfordulhat,hogy veszélyeztettet leszek, kiesek a munkából, tönkremegy a testem, a hajam, a bőröm. Aranyerem lesz, le kell mondanom a szexuális szokásaimról (nagyon vadul szeretem), lógni fog a mellem, striáim lesznek. Elromlanak a fogaim, cukorbeteg lehetek, végigrepedek szüléskor.

Csomó ideig vérzek utána, rá akarnak beszélni a szoptatásra. Kiszélesedhet a csípőcsontom. Terhesség alatt nem ehetek csomó mindent, nem kávézhatok, nem ihatok, le kellene tennem a cigit.

Eddig nagyjából itt tartok.

Mi lehet még?

Nagyon kérem, hogy ne csak azt írjátok, hogy attól csodálatosabb érzés nincs, mint karodba fogni a gyereket.

Valós problémákra és következményekre vagyok kíváncsi.

Látom, hogy tele van ez a fórum baj-kérdésekkel, de így nem nagyon sikerült összeszednem.

Családom nőtagjait már kifaggattam, mindenkinek volt valami szörnyű.

Tudtok nekem segíteni?

Még egyszer hangsúlyozom, nem vagyunk egyformák, ti babát akartok, én nem, de attól még el lehet fogadni egymás életét.

Nekem erre a válaszokra van szükségem, és nem tudom kitől kérdezném, ha nem olyan nőktől, akik már szültek, vagy épp most terhesek.


2013. aug. 14. 01:48
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok, köszönöm a segítő szándékot.

Egyértelműen igazatok adok nektek, hogy ha azt érezném, hogy szívből vágyik egy gyerekre, akkor nem ez lenne a módja annak, hogy "lebeszéljem". Nem is tenném ebben az esetben, azt hiszem, akkor inkább elválnának az útjaink.

Kicsit inkább azt érzem, hogy az van benne, hogy mindenkinek (nem szó szerint értendő) van gyereke, akkor csak legyen nekünk is, mint egyfajta státusz szimbólum. Anyagilag megengedhetnénk magunknak, korunk miatt pláne (sőt akkor sürgős is lenne, már elmúltam 33 éves).

És valahogy az mindig az jön le, hogy ugyan már, mit jövök én azzal, hogy nem csak azzal jár egy gyerek, hogy megvan és majd lesz valami. Szerinte ez nem lenne tőlem kicsit sem áldozat és akkor nem lógnánk ki a sorból. Ha nem ő lenne a párom, akkor eszembe nem jutna pro és kontra listát összeállítani, de ő ilyen. Közgazdász és mint ilyen szemmel mérlegel :) Ez nem baj, így szeretem, csak nekem is tudnom kell, hogy őt nem érzelmileg kell "meghatni", hanem kap egy ilyen listát, haszon és negatívumok, és akkor észérvekkel meg tudjuk vitatni a kérdést.

Persze igazatok lehet abban, hogy nem fog hasra esni tőle, mert nem őt érinti fizikailag, de akkor biz isten kipróbáltatom vele egy hónapra, legalább csak annyit, hogy hordjon már nagy műhasat és szoruljon segítségre sok mindenben. És megkérem, hogy vigyázzon gyerekes barátnőm kicsijeire, míg mi elmegyünk pár napra valamerre :)

Persze, ha továbbra is ragaszkodik a gyerekvállaláshoz, akkor a kapcsolatunkat kell újragondolni, de egy próbát megér nekem, hogy megvitassuk a kérdést.

Csak ehhez nekem is jobban képben kell lennem a várható következményekkel. Eddig nem különösebben foglalkoztam ezzel a részével, mivel biztos vagyok benne, hogy nem változik a véleményem, mert egy gyerek felelősséggel jár és vége a szabadságomnak. A részletek már csak hab a tortán nekem.

Köszönöm még egyszer a megértéseteket.

2013. aug. 14. 12:31
 12/12 anonim ***** válasza:
Hát, nekem az előző kommentedből az jött le, mint külső szemlélő, hogy a párod tényleg nagyon szeretne már gyermeket, nemcsak, mint státusz szimbólum, te is szeretnél, viszont félsz a mi van ha..... ez lesz, az lesz dolgoktól. Sajnos akármilyen listát is írhatunk itt össze, lehet akár több olyan anya itt, akinél semmi gond nem volt, ez neked nem garantál semmit. A jövőt nem láthatod, előfordulhat nálatok a legjobb variáció, egy tüneményes, jól alvó, szófogadó gyermekkel ugyanúgy, mint a legrosszabb variáció is. Nálunk elég nagy kockázata van a 3. terhességemnek, mégis bevállaltuk, remélem nem fogjuk megbánni. Ezt a döntést nektek kell meghozni közösen, ilyen-olyan lista nem fog segíteni, mert a következményeket -akárhogy is fogtok dönteni-, ti fogjátok csak ketten viselni.
2013. aug. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!