Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen problémák merülhetnek...

Milyen problémák merülhetnek fel a terhesség alatt és szüléskor, valamint utána?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudom hova forduljak a kérdésemmel, ne szedjetek szét érte.

A helyzet a következő: 4 éve vagyunk együtt párommal, az elejétől fogva hangoztatom neki, hogy nem szeretnék gyereket, nem vállalnám semmi pénzért az ezzel járó dolgokat.

Most ő elkezdett engem azzal nyaggatni, hogy biztos mégsem olyan nagy dolgok ezek, simán kibírnám, és akkor lenne gyerekünk.

Elkezdtem neki összegyűjteni, hogy mik fordulhatnak elő, és mik a lehetséges dolgok, amiken keresztül mennék, ha terhes lennék, és szülnék.

De igazából annyira én sem vagyok képben, csak a nagy átlagos dolgokkal. elkezdtem itt olvasni kérdéseket és csomó olyan dolog van, amire még nem is gondoltam, de azok is borzasztóak (nekem! Nem nektek!! nem abba akarok belemenni, hogy ti akartatok babát, én meg nem.)

Eddig ott tartok, hogy a terhességi rosszullétek van a listámon, előfordulhat,hogy veszélyeztettet leszek, kiesek a munkából, tönkremegy a testem, a hajam, a bőröm. Aranyerem lesz, le kell mondanom a szexuális szokásaimról (nagyon vadul szeretem), lógni fog a mellem, striáim lesznek. Elromlanak a fogaim, cukorbeteg lehetek, végigrepedek szüléskor.

Csomó ideig vérzek utána, rá akarnak beszélni a szoptatásra. Kiszélesedhet a csípőcsontom. Terhesség alatt nem ehetek csomó mindent, nem kávézhatok, nem ihatok, le kellene tennem a cigit.

Eddig nagyjából itt tartok.

Mi lehet még?

Nagyon kérem, hogy ne csak azt írjátok, hogy attól csodálatosabb érzés nincs, mint karodba fogni a gyereket.

Valós problémákra és következményekre vagyok kíváncsi.

Látom, hogy tele van ez a fórum baj-kérdésekkel, de így nem nagyon sikerült összeszednem.

Családom nőtagjait már kifaggattam, mindenkinek volt valami szörnyű.

Tudtok nekem segíteni?

Még egyszer hangsúlyozom, nem vagyunk egyformák, ti babát akartok, én nem, de attól még el lehet fogadni egymás életét.

Nekem erre a válaszokra van szükségem, és nem tudom kitől kérdezném, ha nem olyan nőktől, akik már szültek, vagy épp most terhesek.


2013. aug. 14. 01:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Egy életre levagy kötve, felelősséget tartozol valakiért, igy nem lehet részegen vadul szeretkezni a konyhaasztalon.megvàltozhat a szexuális igényeid ez lehet a semmitől a mindenig.kialvatlan leszel, lehet beteg a gyerek, ha ezért meghal te egy életre lelki beteg leszel, lehet szülés utáni depressziód, lehet mivel annyira a babára koncentrálsz a párodrol elfeledkezel, nincs szex = megcsal, kapcsolat tönkre megy te megy marasz egy gyerekkel egyedül.

Most hirtelen ezek jutottak eszembe. Remélem segitettem

2013. aug. 14. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Természetesen a beteg gyerek az nem egy megfàzàs hanem mo djuk egy ritka genetikai betegség. Vagy nem is genetikai csak ti vagytok a szerencsétlen egy milliomodik akiknek ilyen gyereke születik. Cagy meg se születik,mert már a hasadba meghal. Akkor meg ugye a párodra fogsz haragudni hogy ràbeszélt egy terhességre aminek nem lett jo vége.
2013. aug. 14. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ezzel az a baj, hogy nincs értelme.... Elég jól összeszedted, persze még hozzá lehet tenni az ovis-iskolai költségeket, a nyári tábort, hogy oviban 5-kor a te gyereked az utolsó aki a padon ül, a dadus már körbe felmosta és villámló szemekkel fogad, hogy hol a fenében voltál már, stb, erről kisregényt tudnék írni.


Viszont ha a fejébe vette, hogy gyereket akar, akkor erről ilyen listával nem fogod tudni lebeszélni. Főleg úgy, hogy egy átlagos értelmes ember tudja, hogy igen, megtörténHET hogy beteg lesz a gyerek, vagy ez meg az. De azt is látja, hogy hány gyerek nem beteg.... A terhességi problémák azok csak neked lennének problémák, ő nem fog émelyegni, úgyhogy ezt hiába írod a listára.

Én akartam gyereket, tudtam, hogy nem egy sétagalopp, hogy javarészt a nőre hárul minden, és mégis akartam.... nem lehetett volna lebeszélni sehogy. Az akkori barátom nem akart, neki már volt (elvált még mielőtt összejöttünk volna). Tiszteletben tartottam ezt a kérését, de mivel nem akartam magam feláldozni, inkább kerestem olyan férfit akinek ugyanazok voltak a céljai mint nekem.


Én úgy gondolom, hogy tiszteletben kell tartani annak az akaratát, aki nem akar gyereket, de azét is, aki pedig szeretne és erről nem akar lemondani. Ha 35 feletti pár vagytok, akkor hagyd elmenni...Illetve ne csodálkozz azon, hogyha egyszer bejelenti, hogy van más.... Ha huszonéves korotok elején vagytok (pl te 22), akkor meg szórakozzatok még és majd kiderül....

2013. aug. 14. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A 3-as válaszomhoz még annyit tennék hozzá, hogy ezzel a listával csak ki fog röhögni...

Főleg hogy szintén köztudott, hogy aranyérhez nem kell szülni, a korral együtt jár az, hogy csúnyább lesz a bőröd, lógni fog a melled, stb... Épp egy még nem szült 40 éves kolléganőmmel beszélgettünk arról, hogy nem kell gyerek ahhoz, hogy az ember lestrapálja magát.

Épp ezért nem is kéne égetni magad ilyen listával. Na meg a 99%-ára a problémáknak tesz majd nagy ívben, mert azok nem az ő, hanem a TE problémáid lesznek.


Mondd meg hogy nem akarsz, ezt tartsa tiszteletben. Ha fiatal vagy, akkor mondhatod, hogy még nem állsz készen rá, egy ideig hagyjon a témával békén, ha idősebbek, akkor meg szabad a pálya neki...

2013. aug. 14. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát szerintem egy intelligensebb pasit, ilyenekkel nem lehet elijeszteni!

Max. annyit mond, hogy más is túléli! :) Meg ez a lestrapáltság is olyan,hogy nagy általánosságban, csap pár hónapról van szó, az elején! Legalábbis nálunk így volt!

2013. aug. 14. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
AKkor mond meg neki, te megszülöd, viszont gyed-re, gyes-re ő fog menni :) És te meg imádni fogod a gyermeket délután 6-tól, mikor megetetve, megbüfiztetve, fürdetve és pelenkázva a kezedbe nyomja :)
2013. aug. 14. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Tudom ez nem válasz...de hány éves vagy?

Miért kellene tönkremenni szülés után?

Max pár hónap szülés után amíg minden visszaallz

2013. aug. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Persze, lehetnek problémák, de nem törvényszerű, hogy lesznek is. Nem ezek függvényében kell eldönteni, hogy szeretnél gyermeket, vagy nem. A terhességgel, szüléssel kapcsolatos problémák csak átmenetileg vannak, legalábbis nálam így volt, de a gyermek utána mindvégig ott lesz. Szóval ezt nem tudod így leegyszerűsíteni. El kell dönteni, hogy szeretnél gyermeket, vagy nem, és pont. Egy élet sorsáról döntesz. Ha fiatal vagy még, akkor pár év múlva térj vissza a kérdésre, ha 35-40, akkor viszont ketyeg az óra és dönteni kell. Nem mellékesen megkérdezném, a párodat el tudod-e képzelni apaként? Mert ez is lehet az oka annak, hogy TŐLE nem szeretnél babát, és csak kifogást keresel. Remélem, más szemszögből, de egy kicsit tudtam segíteni :-)
2013. aug. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk talán a szülés és a terhesség legsúlyosabb szövődménye az, hogy belehalsz.

Mondjuk nem húzódik össze a méhed és elvérzel, vagy mondjuk eclampsiás rohamod lesz.


De nem értem minek kell ilyeneket összeirkálni.

Ezzel nem fogsz meggyőzni senkit. Sok ezer nő sült már gyereket mindenféle gond nélkül.

Ez kb. olyan dolog, mintha az autózás ellen írnád az érveket. Ha vkinek szüksége van arra, hogy autóval utazzon, akkor nem fogja meghatni, hogy drága a benzin és meghalhat útközben.


Ha ennyire nem akarsz gyereket, ő meg ennyire akar, akkor nem passzoltok. Engedd el, hagy legyen boldog mással. Te meg keress olyan párt, aki nem akar gyereket.

2013. aug. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Millió és egy dolog előfordulhat terhesség alatt. Még az is, hogy az anya és a baba is meghalnak. (Meg lehet, hogy ha kimész holnap az utcára, elüt az autó)

Amúgy meg teljesen hülyeség észérveket felsorakoztatni érzelmi érv mellé. Ezt a döntést nem az alapján kellene meghozni, hogy "megéri-e", hanem akkor kellene gyereket vállalni, hogyha MINDKETTEN készen álltok rá, és a körülmények is megfelelők. Valakire ráerőszakolni a gyermekvállalást nem korrekt dolog. És nem is vezet túl sok jóhoz. Érzelmi stressz, pánikbetegség, depresszió (hallottatok már olyanról, hogy valaki megölte a gyerekét is meg magát is, esetleg kiugrott az ablakon?), nem kívánt gyereket "nehezebb szeretni", minden vita alkalmával később a párod fejéhez lehet vágni, hogy ő akarta a gyereket, esetleg emiatt szakítotok. (vita, válóper, gyermekelhelyezés, vagyonmegosztás) És a gyerek is érzi, ha nem igazán várják, és nem szeretik. Kötődésbeli problémák, nála érzelmi labilitás, szintén depresszió ami előfordulhat ilyenkor. Vagy ha még a gyereket szeretnéd is, a kapcsolatod, érzelmi életed simán tönkre mehet. Akár egy életre belenyomorodhatsz. Inkább ezeket az érveket hangoztasd. Hogy a szeretetet, gyerekre vágyódást nem lehet kierőszakolni. A gyermekvállalást igen, de nagy többségben az ilyennek nem lesz jó vége.

Mindezt úgy írom, hogy van egy nem tervezett, de imádott kisgyerekünk. Szóval tulajdonképpen nem én döntöttem el, hogy mikor szeretném vállalni.

2013. aug. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!