Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kell a szervezetnek szülés...

Kell a szervezetnek szülés utána regenerálódási idő? Vállalnátok három gyereket 3 éven belül?

Figyelt kérdés

A fiam között 14 hónap van. A kicsi most 8 hónapos. A férjemmel három gyereket tervezünk mindig. Úgy gondoltuk, lassan jöhet a 3. babaprojekt. Hogy a legkisebb se legyen korban messze tőlük.

Tetszik a kis korkülönbség, úgy érzem ez az ami nálunk beválna. A terhességeimmel és a szülésekkel nem volt semmilyen gond. Egészséges vagyok. Szerintetek bevállalható? Nem okozhat gondot nálam vagy a babánál?



2012. okt. 13. 13:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
barátnőm lánya 10hós volt mikor a kisfia megszületett :D hát te érzed,kérd ki nőgyógy. tanácsát,ők hitvallás miatt tartották meg.
2012. okt. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

ezt mindenképpen az orvosodtól kéne megkérdezni!

én személy szerint biztos nem akarnék,ilyen gyorsan 3.-at-ha csak 1-1,5év múlva esnél teherbe,akkor sem lenne sok korkülönbség köztük. és azért 3 ilyen kicsiről gondoskodni sem egyszerű,mert még mindegyik téged akar.

2012. okt. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
semmi esetre sem nálunk a 2 fiam között van 18 hónap és nem akatam 3. egy egész hosszu ideig 6,5évig ennyi idö van a kisebbik fiam és kislányom között .
2012. okt. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta az orvosom és azt olvastam máshol is hogy az anyai szervezetnek szülés után 1 év a minimum hogy fel tudjanak töltődni a vitaminraktárak meg úgy rendeződjön minden.

Hozzátenném, persze te érzed mit bírsz- hogy nekem 3 kicsim van 5,3 évesek és 10 hós a legkisebb de nem egyszerű! Pedig 2 év van köztük és mégis, még a két nagyobb is elég kicsi és iszonyú nehéz (segítség híján) mindhárom igényeinek megfelelni!

Igen sokszor van olyan érzésem hogy ezt vagy azt nem tudom megtenni mert egyszerűen már nem jut rá idő, energia, amit akkor ha csak 1 vagy 2 gyerekem lenne röhögve megcsinálnék.

És amíg kicsik voltak olyan 18 hós korukig irtó aranyosak, nagyjából azt csinálják amit mondasz vagy mindenesetre sokkal kevesebb a gond velük, aztán jön a kőkemény dackorszak. És akkor fokozottan nehéz lesz 3 ilyen kicsivel amikor egyik még jóformán ki se jött ebből a korból a másik már bele is ért.

És nem biztos hogy könnyű lesz gyakorlatilag szinte mintha ikreid lennének olyan.

Persze vannak áldott jó és dackorszakot kihagyó gyerekek, de lássuk be az a ritkább.

Szóval ha nincs valami eü indoka én biztos várnék a helyedben hogy legalább a legnagyobb nagyobb legyen.

De persze ti tudjátok:) van egy barátnőm akinek most született a 3.babája, a nagyobbjai 3 és 1 évesek de mivel élnek a nagyszülők szinte sosincs egyszerre 3 gyereke mert valamelyik (vagy mindkettő) nagyszülőzik vagy oviban van. Így annyira talán nem nehéz. (az egy más kérdés, mi a magánvéleményem arról hogy kinek is szülte őket..de itt nem ez a kérdés).

2012. okt. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:

én ismerek olyan valakit, hogy 5 év alatt 4 gyerek..

Ha te úgy érzed menne neked akkor hajrá

2012. okt. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A kis korkülönbségtől nem félek, hogy nem tudom megoldani. Szerencsére "csak" velük kell foglalkoznom, a háztartási gondok nincsenek a vállamon. Sokan hülyének néznek, hogy miért akarok én máris még egyet. De úgy érzem most szeretnék. A dokimtól is meg fogom kérdezni, csak előtte szerettem volna pozitív tapasztalatokat. Bár régen is ilyen időközönként szültek, és nem volt semmi bajuk.
2012. okt. 13. 14:13
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

ja,mert régen még nem volt ilyen fejlett a fogamzásgátlás..! de ez nem jelenti azt hogy olyan jót tett az anya szervezetének,az állandó terhesség és a szülések.


ha neked ez a vágyad,akkor tedd ezt!


de azért 3kisgyerek sokkal melósabb,mint 2!

2012. okt. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
te erzed hogy mennyit birsz.konzultalj az orvosoddal is hogy o mit mond. ha egeszseges vagy akkor nem hiszem hogy gond lenne. mondjuk en szemely szerint biztos hogy pihentetnem kicsit a szervezetemet meg akkor is ha makk egeszseges vagyok.
2012. okt. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
4es vagyok, ha nincs háztartási meg egyéb gondod (ahogy írtad) akkor biztosan egyszerűbb hogy mindegyikre ugyanannyi időd lehessen vagy amennyit igényelnek. Egészségileg nem hiszem hogy bármi bajod lenne tőle. Barátnőmnek sincs semmi baja (eü-ielg), pedig ráadásul mindhárom baba császáros lett.
2012. okt. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én leszek az élő példa? Első gyerek 2008. július, második 2009. szeptember, harmadik 2011. április. Kislányom nem volt még három éves és már volt két kis tesója. Amúgy probléma mentes terhességeim és szüléseim voltak. Egyiknél sem volt gátmetszésem sem. Konkrétan a harmadiknál hozzám sem nyúlt a nőgyógyász.
2012. okt. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!