Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Átlagban egy anya mennyire...

Átlagban egy anya mennyire elfogult a gyerekével?

Figyelt kérdés
Mármint,hogy pl annyi csúnya gyereket látok az utcán. Az anyjuk vajon úgy gondolja ők a legszebbek? Meg az enyém a legokosabb és lehetne még sorolni. Belső tulajdonságokra is gondolok,mennyire okos stb.
2013. aug. 6. 13:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem többnyire mindenkinek a sajátja a legszebb:) az én lányom nagyon dacos és szeret a középpontban lenni. Nagyon anyás, ami bizonyos esetekben nem jó, mert inkább csak rám hallgat :(

De nekem Ő legszebb, pedig tudom, vannak nála szebb gyerekek:) tehát elfogult is vagyok, és nem is:)

2013. aug. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én azt hiszem nem vagyok elfogult. A fiam tényleg szép arcú, ágyba csalogató mély barna szeme van. De láttam rajta, amikor dagi volt. Olyan rezgős hájas, dagadt arcú. Most is elég súlyos, de nem a behízott szemű gyerek, inkább a husos combú gyerek. Kicsit eláll a füle, ezt is látom. Ráadásul nekem vannak rettenetesen őszinte barátaim, aki ha kell, konfliktust is felvállal a véleménye miatt. Nekik mindig mondtam, csak őszintén mondják, milyen a fiam. legutóbb mondták, nyugodj meg, tényleg szép....

Azt, hogy okos-e, azt még nem tudom. De anyukám sem volt velünk elfogult.

2013. aug. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én nem gondolom, hogy az én gyerekem a legszebb, és látok szép és csúnya gyerekeket is a környezetében (persze ez nem jelent semmit, mert eddig úgy tapasztaltam a szép gyerekekből sokszor csúnya felnőttek lesznek :).

Másrészt persze, mivel ismerem, elfogult vagyok vele kapcsolatban, tudom, hogy pl. okos, hogy milyen jó szíve van, hogy nem hazudik, nem bánt másokat stb. Ugyanakkor látom a hibáit is (attól kezdve, hogy kicsit x lábú, és tök béna fociban, odáig, hogy időnként igen nehezen mozdul és türelmetlen), és próbálom úgy terelgetni, hogy azokat sikerüljön levetkőznie. Tehát nem úgy nevelem, mint a viccben, hogy „nem vagy kockafejű Pistike”, mert ki hívja fel a figyelmét a jó és rossz dolgokra, ha nem az, aki mindazokkal együtt szereti? Persze mindemellett a dicsérve nevelésben hiszek, a megerősítés erejében, és egy egészséges önbizalmat igyekszem adni neki.

De nem kritikátlanul. Az nagyon fontos szerintem, hogy a gyerekek is lássák és belássák, hogy mi emberek különbözőek vagyunk, mindenkinél vannak olyan dolgok, amelyeket jobban tud másnál, és olyanok is, amelyekben gyengébben teljesít. Ez nem baj, a cél, hogy megtalálja, ő miben jó, neki mi az „útja”. (Ezért a mások csúfolását például gyűlölöm, és nem hagyom.)


Mondjuk én lehet, hogy nem vagyok jó alany a kérdésedhez, mert sosem fárasztottam az ismerőseimet sem a gyerekem képének mutogatásával – pláne nem azzal, hogy „ugye, milyen szép kisbaba?”. :)

2013. aug. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Utolsó én elhiszem,hogy szép a fiad,de ne hidd el a barátaidnak,hogy ők tényleg megmondanák,ha csúnya lenne.....Hidd el nem tennék.
2013. aug. 6. 14:09
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem tökéletes a fiam :) szép gyerek,ezt mások is mondják,én is tudom. Nyilván,ha külső szemlélőként nézném,biztos találnék szebbet,pl. hatalmas bambiszemű,fürtös kislányt,de mi tagadás,a szeretet,amit iránta érzek,a szememben gyönyörűvé teszi,meg hát az ÉN gyerekem. Lehet,hogy másé előbb felállt,előbb beszélt,többen mondták neki,hogy szép. Viszont az ő mérföldköveinél ÉN voltam jelen,én voltam okkal büszke rá. Engem aztán nem érdekel a más gyereke,oké,persze,aranyos,meg minden. De a sajátom a legfontosabb,a legszebb,a legokosabb.
2013. aug. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi neked is! Igazából engem néha az zavar mikor ismerős a pofámba nyomja a baba képét,hogy hát láttál már te ilyen gyönyörű csodát? Ilyenkor mit mondana az ember,ha az adott gyerek minden csak nem egy csoda? Persze,h azt mondja hát gyönyörű.
2013. aug. 6. 14:12
 7/10 anonim ***** válasza:

Én elfogult vagyok, mint állat..imádom, ölni tudnék érte, és az enyém a legszebb a világon...:-DD

na, jó, sztem azért az anyukák nagy része tudja, látja, hogy a gyereküknek mi a hibája, aki nem, az nagyon rosszat tesz a gyermekével, mert hamis képet kap a gyerek saját magáról, nehezen tud beilleszkedni, rosszul veszi mások visszajelzéseit...

mind külsőleg, mind belsőleg, és a tinikorban ez nagyon visszaüthet sztem, mikor a párválasztások, barátságok kötődnének...

Én azt mondom, hogy ne legyek elfogult, hanem ELFOGADÓ! és ez nem csak a gyerekemre vonatkozik, hanem minden embertársamra..:-))

2013. aug. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Pont tegnap volt ez a vita téma kettőnk között a párommal. Én mondtam, hogy szép a lányunk, de vannak szebb babák is, ő meg mondta, hogy nem, a lányunk a legszebb, és ez nem elfogultság, hanem én vagyok a hülye. :)
2013. aug. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyok az,szépnek látom a fiam és eddig csak bókokat kaptam,milyen szép,milyen értelmes,milyen aranyos gyerek.Tudom vannak hibái makacs,önfejű,akaratos,már most 2,5 évesen,de tudom róla,hogy nagyon okos,értelmes,ügyes tudom miben ügyes pl rajzol,táncol,énekel,szerel,nagyon önálló.Nem hencegek vele tisztában vagyok vele miben jó,miben nem,ugyanúgy ha látok egy kisgyereket aki pl szép vagy valamiben ügyes akkor megdicsérem,mert tudom,hogy jóérzés. Pl van egy kisöcsém nem tartom egy nagyon jóképű kisgyereknek de aranyosan néz ki.Környezetemben sok nem szép kisgyereket látok,és nem is értem miért mondják olyan szép,meg ilyen szép,nem tudom miért kell hazudni dicsérje meg a ruháját vagy,hogy milyen aranyos.Amúgy szerintem az anyukák nagyrésze úgy gondolja a saját gyereke a legszebb.
2013. aug. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha talalkozok olyan ismerossel, akinek nem szep a gyereke, vagyis szerintem nem az, kategorikusan megjegyzek rajta valami szepet, pl de gyonyoru a haja vagy a kezecskeje,... Nem tudom az arcaba mondani, hogy nekem nem olyan szep, es hogy o az elfogult. :)
2013. aug. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!