Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vajon felnőttkorukig kell azt...

Vajon felnőttkorukig kell azt hallgatnom mindenkitől, hogy milyen jó, hogy a két lányom után fiam is született? Már elmúlt 1 éves.

Figyelt kérdés
2013. júl. 25. 14:35
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Oké akkor megkérdezhetem mit kellett volna mondanom?

Azt ne írd, hogy gratulálok mert már minden második találkozáskor ezt mondtam.

2013. júl. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Nekem 3 fiam van - _minden egyes nap_ megkapom valakitől, hogy "szeeeegény", meg "na, majd a 4. lány lesz", meg "ugye meg sem álltok a kislányig". És annyira rosszul esik, hogy mindenki lesajnál, hogy milyen szar is nekem 3 fiúval; pedig van 3 egészséges, csodaszép gyerekem, nem érzem magam sajnálatraméltónak. És igen, szeretnék 4-et, és igen, valóban nem bánnám, ha lenne lányom is, de _nem azért_ akarok 4-et, hogy hátha lány is lesz.
2013. júl. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Tudjátok én tiszta szívemből kívánom, hogy csak ennyi problémátok legyen az éltetekben! :)
2013. júl. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó,sajnos nekem nem csak ez az egy problémám van,ennél milliószor nagyobbak,de ez az egy olyan,amin nyugodtan kibosszankodhatom magam. és szerintem mindannyian így vagyunk.


Kedves 3 fiús! Nekem is mindig mondták,a másodiknál is,hogy "majd a harmadik!" A harmadiknál "na majd a következő!!" Mire én oda böktem,hogy ha lesz,annak is lánynak kell lennie!! Őszintén mást el sem tudtam volna képzelni... de nem "most" volt tervbe a 4.,Ő úgy gondolta,most kell jönnie. :-)


Kedves "Szomszédos" Válaszadó. Ilyenkor nem kell semmit mondani! Esetleg gratulálhatsz még egyszer,érdeklődhetsz,hogy nem is tudom... apuka és a tesók mit szólnak hozzá,persze ezt sem tolakodva. Mert nálunk az is sokszor elhangzott,hogy "gondolom hogy örül Robi a fiúnak!!" vagy "gondolom hogy szereti a fiút" mintha a lányoknak nem örülne,mintha Őket nem szeretné,mintha isteníteni kellene azt a kisfiút... Imádom hogy van,de ugyan annyira szeretem mint a lányokat,nem jobban,és nem is kevésbé... Szomorú,ha mást néznek ki belőlünk az emberek,alaptalanul! Szerintem ezzel mind így vagyunk,akik 2-3 fiú/lány után 1 lányt/fiút is nevelünk.


Persze ezzel nem azt akarom mondani,hogy Te nem úgy állnál a dolgokhoz,csak tudod sorra egymás után jönnek a mondatok,amik egy idő után rettentően bosszantóvá vállnak! Ezért "haragszunk" egy-egy ilyen ártatlannak tűnő mondatnak.


Ha benne lennél,tudnád,de így elképzelni sem tudod mi zajlik le bennünk ilyenkor.


Mindenkit kérek,hogy nézze el nekünk,és ha ilyeneket lát akkor csak dicsérje meg,hogy jaj,de szépek,és menjen tovább! Akkor mi sem "kattanunk be".

2013. júl. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Szerintem a "szomszédos" válaszolót nem szabad abba a bizonyos kategóriába tenni, aki tényleg azt gondolja, egyik vagy másik nem szebb és jobb. Lehet ezt jól is mondani, hogy "de jó, hogy van ilyen is, olyan is", ez bőven belefér az egészséges hozzáállásba. Nekünk egyelőre egy-egy van, s nem volt bántó, amikor azt mondták, jó a fiú a lány után. Természetesen két lánynak éppen így örülnék, s ha valaki azt kritizálná, nagyon odaszólnék. De ha pusztán annak örül valaki, hogy vegyes a gyerekek neme, azt én nem venném bántásnak.

De bizonyára ezt érzi is az ember, ki milyen szándékkal mondja. Abszolút megértem a kérdező sérelmét, csak a "szomszédos" válaszoló miatt írtam ezt most le, szerintem ő jófej :)

2013. júl. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Komolyan már nem is tudom, hogy kismamáknak mit szabad és mit nem mondani. Itt a Gyik-on már több ilyet olvastam. Valakinek az a baja, hogy meg merik kérdezni, hogy fia lesz-e vagy lánya. Mert a kérdező szerint semmi közük hozzá, ez magán ügy. A másiknak az a problémája, hogy megkérdezik mi lesz a neve. Tudod el is gondolkoztam, annyira érzékenyek a kismamák, anyukák, hogy lehet nem is kellene kérdezni semmi, de akkor meg az lenne a baj. Lehet kerülni kéne őket.
2013. júl. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Igen kérdező, sokak szerint a fiú a gyerek, a lány pedig sokkal értéktelenebb. A saját férjem szerint így van.... én pedig jobban örülnék 3 cuki kislánynak, mint egy problémás fiúnak.

mennyi idősek a lányok?

2013. júl. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Ti tényleg azt gondoljátok, hogy valaki azért kérdez ilyet, mert szerintük a fiú vagy a lány gyerekek kevesebbet érnek? Nem lehet, hogy azt hiszik, hogy esetleg vágytok egy másmilyen nemű gyerekre is? És nem azért, mert az egyik jobb, mint a másik, hanem csak szimplán más? Ne legyetek már dinkák...

A legtöbb szülő úgy van vele, hogy ebből is, meg abból is szeretne. Joggal feltételezhető ez a másikról is. És ez megintcsak nem egyenlő azzal, hogy azt gondolják, hogy ha a nem várt nemű gyerkőc születik, azt nem fogjátok szeretni.

2013. júl. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Hat igen, ez valoszinü. Ki ezert, ki azert mondja, pl. van, aki csak ugy erzi, valamit mondani kell, mint a "szep napos idönk van". :) Igy jobban jarsz, ha elengeded a füled mellett es nem gondolkodsz, ki miert mit mond. :)

Ha nehezen megy, gondolj arra, mennyivel jobban jartal, mintha lany lenne a 3.. Akkor azzal a hatso szandekkal tennenek megjegyzeseket, mintha fiura gyurtatok volna, es 3-szor nem sikerült, aztan meg nem tudnad magyarazni, hogy ez nem igy van. Es akkor ezt is szigoruan eleted vegeig. Na, nem jobb megis ezt hallgatni? :)

2013. júl. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
És akinek van egy fia és egy lánya, és utána harmadikra születik egy fiú vagy egy lány, arra mondanak valamit az emberek? :) Milyen jó, még egy fiú/lány? :)
2013. júl. 27. 21:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!