Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vajon felnőttkorukig kell azt...

Vajon felnőttkorukig kell azt hallgatnom mindenkitől, hogy milyen jó, hogy a két lányom után fiam is született? Már elmúlt 1 éves.

Figyelt kérdés
2013. júl. 25. 14:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát valószínű :) AZ emberek már csak ilyenek.
2013. júl. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem, szerintem még öreg korukra is lesz, aki megjegyzi, jó, hogy "megy tovább a név". Idióta dolog. Mint ahogy az, amikor van az embernek "gyereke" meg "lánya", hát én majdnem dobtam egy hátast, mikor költözés után a szomszéd ezzel jött, hogy anyám "kétcsaládos", egy "gyereke" van meg egy "lánya"...
2013. júl. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel most mi a baj?

Irigyelnek, hogy nektek mindkét nemű gyerekből jutott. Sokan szeretnének ilyen szempontból a helyetekben lenni, hogy ebből is, meg abból is legyen egy. Vagy degradálónak, bántónak, tolakodónak érzed a kérdést?

2013. júl. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
72%

Miért ez bántó?

Pont most jegyeztem meg a szomszédnak, hogy két fiú után milyen jó, hogy lány lesz a harmadik.

2013. júl. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Igen, szerintem bántó, nagyon is bántó és idegesítő.


Egyrészt mert ezzel a lányaimat bántják, mintha egy lány nem érne annyit mint egy fiú.

Másrészt nekem teljesen mindegy volt, hogy fiú vagy lány lesz harmadikra (meg úgy általában, nekem egyiknél sem volt fontos a nemük, csak egészség legyen)


Megjegyzem, a hangsúly nem mindegy. Valakitől nem érzem bántónak, mert valaki csak úgy mondja, hogy milyen jó a változatosság a családban.

De valaki kifejezetten azért mondja, mintha a lányok nem érnének semmit, csak a fiúk.

2013. júl. 25. 15:24
 6/21 anonim ***** válasza:
Az emberek mar csak ilyenek kerdezo. Ha a harmadik is lany lett volna akkor is kapnal hideget-meleget. Nincs is olyan, hogy tokeletes, akinek egy van az a baj mert "szerencsetlennek milyen lesz mar teso nelkul", ha lany akkor mar tuti kell a fiu is egyesek szerint, ha meg fiu akkor biztosan mar lanyt akarnak kovetkezore (elkepzelhetetlennek tartjak, hogy ugyanolyan nemnek is lehet orulni tobbszor is), ha 3 van akkor az mar sok mert "Te jo eg, hogy tartjatok oket el" ahol a 4 vagy akkar 5 elofordul az mar "Atya Eg de felelotlenek" vagy "biztosan becsuszott...", aztan vegul aki meg nem akar gyereket vallani jonnek azzal, hogy "na neked sem lesz teljes az eleted te szerencsetlen". Es ezt meg sorolhatnam. Ezekhez kepest szerintem neked meg a "jobbik" fajta beszollasokbol jutott. :) Az embereknek semmi de semmi nem jo. Elhiszem, hogy zavar. Itt pont valamelyik nap irt egy anyuka aki azzal a gondal kuzdott, hogy a kisebbik lanyat agyon dicsertek a szepsege miatt egyfolytaba es o is ugy erezte, hogy banto lehet ez a nagyobbnak. Es tenleg igy is van. Az emberek neha olyan gonoszak tudnak lenni.
2013. júl. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

3 lány után jött 1 fiú. Milyen jó,akkor már nem is lesz több gyerek; akkor már megnyugodhatunk,van trónörökös- mintha ezt bárki eldönthetné helyettünk; mintha direkt fiút akartunk volna negyediknek...

Őszintén én is unom,de vannak azért normális emberek is.

Mióta nyári szünet van,azóta az összes gyerekkel megyek boltba,vagy postára,ahova kell,mert a nagyobbak is elég kicsik még. Minden nap kaptunk hol hideget,hol meleget. De már kezdik megszokni,pedig még fél éve sincs,hogy nem csak lányos szülők vagyunk :-) egyre kevesebbszer jönnek oda,hogy "mind a tiéd?" "mind lány?" "na,sikerült egy kisfiú is, akkor már nem is lesz több!" stb.


Azt szokták mondani,hogy minden csoda három napig tart. Amikor már nagyobbak lesznek,akkor már nem nagyon mutatkoztok együtt,az ismerős arcok addigra megszokják,az ismeretleneknek meg nem fog feltűnni,hogy 2 lány után 1 fiú van...


Kitartást kívánok Neked!! és jó egészséget a családnak!! :-)

2013. júl. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
4-es! Neked miért jó,hogy a szomszédodnak két fiú után a harmadik kislány lesz?? oké,örül más örömének az emberek egy része,de néha úgy tűnhet,hogy inkább egy megjegyzés,ami mögött az áll,hogy "na végre hogy az is lesz/lett!!"
2013. júl. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem őszintén teljesen mindegy. De most mit lehet mondani egy kismamának.

Eddig ha találkoztunk dicsértem, milyen aranyos a gyerekei, milyen ügyesen bicikliznek stb. Ő mondta meg sem kérdeztem milyen nemű, egyszerűen ez volt rá a válasz minden rosszindulat nélkül.

Szerintem baromira túlreagáljátok, és kombináltok olyanokat ami másnak fel sem merül.

2013. júl. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
50%
Ha benne lennél,megértenéd,de nem vagy benne. -legalább is gondolom.
2013. júl. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!