Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan változott meg a nők...

Hogyan változott meg a nők helyzete az elmúlt 80 évben. Hogyan lett a több gyermeket egyszerre nevelő háziasszonyból egy személyben sokszor családfenntartó. Hova vezet ez?

Figyelt kérdés
2012. dec. 12. 20:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mert a világ is teljesen megváltozott. Ma már nem lehet megélni háziasszonyként, a nőknek is dolgozniuk kell, egy férfi keresete nem elég egy háztartásban. És így már nem is tudnak a nők túl sok gyereket sem vállalni, sőt, sokan jó, ha csak egyet terveznek. Arról nem is beszélve, hogy egyre divatosabbá vált a női egyenjogúság, sok a feminista és sok nő inkább férfi szerepeket vesz fel, karriert épít, de gyereket nem akar. És ez nagyon rossz felé tart. Nem csak azért, mert megváltozott a nők identitása, hanem azért is, mert a család szó lassan teljesen mást fog jelenteni, mint eddig. Magyarország meg különösen a népesség csökkenés felé tart és ez hatalmas probléma. Még az is baj, hogy hiába dolgozik egy nő is, alig lehet megélni ebben a világban és az anyagiak miatt sem születnek gyerekek.
2012. dec. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Régen a megélhetésért dolgoztak. Most ha azért dolgoznánk símán mindenki szülhetne sok gyereket. De most kell számítógép, internet, vezetékes áram, vezetékes víz, telefon, szép tv, drága ruhák, sok játék. Ezek régen nem voltak, igények se voltak, reszi se igazán volt. dolgoztak, hogy legyen kenyér az asztalon. Így símán meglehetett élni.
2012. dec. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Régen a 30-as években egy férfi ha volt szakmája simán el

tudott tartani egy 4-5 gyerekes családot,úgy hogy a feleség nem dolgozott.

A férfi a nőt kivette a" munkából". Régen ennyivel jobban

lehetett a férfiaknak érvényesülni,vagy az akkori rendszer jobban megfizette az embereket. Visszafejlődünk?

2012. dec. 12. 21:12
 4/16 anonim ***** válasza:
57%

Van választási lehetőségük. Jóval hatékonyabb védekezési formák vannak. Ma már egy nő dönthet úgy hogy tanul, dolgozik és nagy valószínűséggel az is rajta múlik, hogy mikor születik gyereke.


Már később szülik a nők az első gyereküket, így nincs idejük 3-5-8 gyereket szülni.


A gyerek felnevelése nagyon drága: taníttatás, különórák, sport, szórakozás, ruhák stb. 80 éve Marika csinált 5 pár cipőt, akiből 4et elcserélt pulcsira, ételre.


Ez a nőknek jó, hiszen nincsenek teljesen kiszolgáltatva, el tudnak válni ha a férjük üti-veri őket. Társadalmi szempontból rossz, hiszen kevés gyerek születik.


Egyébként érdekes ellentmondás, hogy sokan panaszkodnak a csökkenő gyerekszámra, ugyanakkor a magyar társadalom elég családellenes. Több gyerekkel szinte lehetetlen elhelyezkedni, sokan ingyenélőnek, láblógatónak tartják aki "sokat" van otthon a gyerekekkel. Nem beszélve arról, aki háztartásbeli, őket pláne lenézik sajnos.

2012. dec. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem első sorban nem a nők változnak, hanem a világ és az emberek ehhez alkalmazkodnak.


Ahogy írták régen nem volt vezetékes víz, kútból ivott, főzött mosott mindenki, nem volt tv, volt "szokol" rádió, abba, max elem kellett, fűteni szinte mindenki fával fűtött, amit magának kitermelt az erdőn. A házhoz tartozó telken pedig mindenki megtermelt magának mindent, és állatokat tartott, zöldségért, gyümölcsért, húsért nem igen kellett a boltba menni.

Ahogy fejlődik a világ, modernizálódik, az emberek értékrendje, felfogása is változik. Mennyivel egyszerűbb az életünk vezetékes vízzel, mint egy kút. Inkább fizetünk érte, milyen jó, hogy gyertya helyett felkapcsolom a villanyt, azért is fizetünk, és milyen jó, hogy nem a folyó parton kell kimosni a ruhákat, hanem elindítom az automata mosógépet... és így tovább.....

És a megélhetéshez pénz kell, és mivel egyre több a kiadás már nem elég egy kereset, így a nő is munkába áll.


Gondolom tovább nem kell részleteznem.....


Nekem semmi bajom a mai világgal sokkal szívesebben élek ma, mint mondjuk 80 évvel ezelőtt. Lehet ezt azért is gondolom így, mert nagyon férfias szakmám van, és ez nem lehettem volna akkor. :)) Én nem úgy gondolom, hogy egy nőnek csak a gyereknevelés és háztartás a dolga, legalább is én nem bírnám. Persze gyerek kell, az anyai ösztönt soha semmi nem fogja elnyomni a nőkben, így mindig is vágyni fognak gyerek után, nekem is van kettő, de emellett másra is vágyom.


Valaki írta, hogy nem szülnek a nők. Valóban itthon egyre rosszabb a statisztika, de most komolyan ez a nők hibája???? Lassan már a családoknak nincs mire gyereket vállalni. Minden pénz elmegy a megélhetésre. Csak azért pedig én sem szülnék gyereket, hogy javítsam a statisztikát, mert senki nem fogja helyettem felnevelni. És kenyeret is csak pénzért adnak a boltban. És hogy kicsit napi problémát említsek, lassan ha nincs pénzed, a gyereked tovább sem tanulhat. Na erre mondom inkább én, hogy ez hova vezet. Mert egy család fenntartásához ma már nem elég egy kereset.

2012. dec. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%

Egyébként érdekes, hogy a gyerekvállalás sokak szerint a nőkön múlik. Hirtelen 2 olyan barátnőm jutott eszembe akik évek óta kapcsolatban, házasságban élnek, de a férfi nem akar gyereket.


Szóval hiába akar szülni a nő, ha az apajelölt még élni akar.

2012. dec. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Az elmondottak alapján a nők egyedül is jól boldogulnak,a férfiakra nem igazán van szükségük.
2012. dec. 12. 21:42
 8/16 anonim ***** válasza:
61%
Sok esetben sajnos igen, de ebben a világban egy nőnek sem könnyű, csak akinek szerencséje vagy protekciója van.
2012. dec. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
57%

7-re: ez csak városi legenda szerintem :-)


Pesten élek, belvárosban, de a legtöbb barátnőm családot ÉS munkahelyet szeretne. Így, együtt a kettőt. Nem karriert, csak egy (lehetőleg sokat) fizető munkahelyet, hogy a gyerekének meglegyen mindene.

2012. dec. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
61%

Mert sokat modernebb világ van. Ma már egy Anyának nincs annyi feladata otthon, vagy ha van is sok mindent elvégez az automata gép. MA már senki nem köpül vajat,patak parton se mos kézzel stb.

A 80. évvel ezelőtti nők nagy része tanulatlan volt, ma meg magasabb a nő aránya az egyetemen mint a férfiaké. Sok nőnek nem elég az, hogy otthon van, nem azért tanult 25-28. éves koráig. Változik a világ.

2012. dec. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!