Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan változott meg a nők...

Hogyan változott meg a nők helyzete az elmúlt 80 évben. Hogyan lett a több gyermeket egyszerre nevelő háziasszonyból egy személyben sokszor családfenntartó. Hova vezet ez?

Figyelt kérdés
2012. dec. 12. 20:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
73%

Én a ritka kivételek közé tartozom. 30 éves, diplomás nő vagyok, mégsem fogok valószínűleg visszatérni a munka világába soha. 6 éve vagyok itthon, 5 gyereket szültem ezalatt (most várom a 6 -at), és teljesen elégedett és kiegyensúlyozott vagyok. Amit tanultam, azt nem vehetik el tőlem, de most találtam egy - úgy érzem - sokkal testhez állóbb feladatot és életcélt.

Emellett foglalkozunk veteményezéssel és állatokkal (amit fővárosi lányként soha nem gondoltam volna magamról), mindent magunknak termelünk meg, és teljesen új perspektívát szeretnénk mutatni a gyerekeinknek. Így volt ez 80 - 100 évvel ezelőtt? Én akkor sem érzem visszafejlődésnek, sokkal inkább előremutató, sok lehetőséget tartogató életformának. (Férjem sem varázsló, tisztességes szakmája van, amiből meg tudunk élni úgy, hogy ne kelljen senkit átvernie, és ember maradhasson). Jutunk egyről a kettőre, idén űjítottuk fel a házunkat, úgy érzem nagyon hálásak lehetünk a sorsnak, és hogy valamit jól csinálunk (mindezért lényegesen többet dolgozunk mint mások, és lényegesen több áldozatot hozunk)

2012. dec. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Lehet hogy modernebb lett a világ,de sokkal több lett a boldogtalan.A pénz utáni hajszának tudnilik nincs vége. Mindíg kell az új kocsi,új mosógép,új tévé,új ruhák stb.

Főleg egy nőnek,nem is mindíg a férfiak igényei a magasak.

Pedig mint ahogy a legutolsó hozzászóló esete is mutatja,lehet másképpen is csinálni.A városi lét mindenkit tönkretesz.A hajszolódás,rohanás,most is az ünnepre készülés,tiszta ideg mindenki.Tudnilik meg kell felelni mindenhol,és mindenkor,a párjának,a gyerekeknek,a rokonoknak,és nem beszélve a munkahelyről.

Pénz persze mindíg mindenhez fog kelleni,de sokkal átgondoltabban kell majd a jövőben az embereknek a pénzügyeiket rendezni,és akkor talán a boldogabbak is lehetnek.Túlságosan megnőttek az igények,és ehhez nincsenek sokszor a lehetőségeik hozzárendelve,és akkor ha probléma lép fel emiatt, rögtön másokat hibáztatnak ezért.A nőknek ebben a folyamatban a családokon belül nagy a felelősségük,és mivel maguk is pénzkeresők lettek,így értelemszerűen egyre jobban bele is szólnak ebbe.

2012. dec. 13. 13:30
 13/16 anonim ***** válasza:

És kérdező arról ki tehet ha kell az új tv, autó?

Nekem például nem kell.

2012. dec. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Pontosan erről szól a válság.

A felpörgetett igényeket vissza kell venni.

Nekem jó a használt is,de másnak is hiszen alig adnak el már új autókat.Németországban már az állam támogatja várárlást 1200,- Euroval,úgy tudom. Szóval nem könnyű máshol sem.

2012. dec. 13. 13:44
 15/16 anonim ***** válasza:
Mindenki a saját életének a kovácsa. Az én szüleim két munkás ember soha egész életükben nem volt még egy áru hitelük sem, mert akkor inkább nem vettek. Nekem sem lesz soha, inkább nem lesz. Mindenki maga dönt, senkit sem kényszerít semmire a bank. Nem kell ha nem telik rá, akinek meg kell az ne sírjon utána.
2012. dec. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Egyetértek a gondolattal.

Ha mindenki így gondolkozott volna évekkel ezelőtt,akkor nem lenne hangos minden a bedőlt devizahitelektől.

Pontosan ez a válság lényege.

Egy híres közgazdász mondta egyszer:"nem az a fontos,mennyit keresel,hanem az,hogy mennyit adsz ki"

2012. dec. 13. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!