Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, mennyire szeretnétek...

Anyukák, mennyire szeretnétek olyan kamaszgyereket, mint amilyenek ti voltatok?

Figyelt kérdés
Mennyire voltatok "rosszak"? Sokszor mondják, hogy na majd visszakapod a saját gyerekedtől ezt a viselkedést. Én nem voltam rossz gyerek, persze csináltam 1-2 bolondságot, de szerintem az még belefér. Viszont van barátnőm, aki borzalmas kamasz volt, és most, hogy már babázni készül, szokta mondani, hogy reméli az ő gyereke nem olyan lesz, mint amilyen ő volt.
2013. jún. 19. 10:01
1 2
 11/14 klopusz ***** válasza:

Nem szeretném, ha a lányaim olyanok lennének, mint amilyen én voltam. Csináltam nem kevés marhaságot, az biztos.

Szerencsére jól állunk ezügyben. Nagylányom (16 éves) sokkal visszafogottabb, szorgalmasabb és céltudatosabb, mint én valaha is voltam. Igaz, hogy tisztelettudóbb voltam, mint ő, de ez egyedül az én hibám.

Kisebbik lányom (13) jobban hasonlít rám, szerintem ő is meg fogja csinálni a maga "balhéit", bár sokkal simulékonyabb természetű, mint én voltam.

A fiam még kérdéses, ő csak 9 éves.

2013. jún. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 zabmester ***** válasza:

Isten ments, hogy a fiam olyan legyen, mint amilyen én voltam kamaszként :D Bár amennyire most hasonlít a kiskori önmagamra, valószínű, hogy kamaszként is hasonló lesz.

Lázadtam minden ellen, imádtam másokat megbotránkoztatni, ezek mellett nem kicsit hisztis is voltam, soha semmiben nem hallgattam a nálam okosabbakra, mindig mindent jobban tudtam másoknál. Talán az egyetlen jó tulajdonságom az volt kamaszként, hogy bármilyen kezelhetetlen, vagy mondhatni züllött leányzó voltam, rettentően igényeltem a művelődésre való lehetőséget és általában véve nagyon sok minden érdekelt. Mondjuk én nagyon jó érzéssel gondolok vissza a tinikori élményeimre, rengeteg mindenben volt részem, aminek nagyon örülök, de a szüleim helyében nem szívesen lettem volna. Szerintem folyamatosan attól rettegtek, hogy mikor ver meg valaki, amiért nem tudom befogni a nagy számat, vagy mikor gyilkolnak meg, amiért nem vagyok hajlandó komolyan venni semmit, amire azt mondják, hogy veszélyes. Igaz, a dolgaim nagy részéről kegyesen hallgattam, de nyilván sejtették, hogy nem hímzőkörbe járok :D

2013. jún. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
megnyugtató lenne, ha olyan lenne, mint én.. Rossz voltam, és eleven, de tudtam hol a határ. Mindig minden buliban benne voltam, kivéve a drog.
2013. jún. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Jujj, nagyon nem szeretnék! Anyám mondta is, hogy azt kívánja, legyen ilyen az én gyerekem is. Édes:)

De az éremnek 2 oldala van. Én se lettem volna olyan rossz kamasz, ha jó lett volna a kapcsolatom anyukámmal. Most arra törekszem, hogy a kamaszodó lányom ne tekintsen ellenségnek, elmondja, ha bántja valami, tudja, hogy számíthat rám. Egyelőre jól alakulnak a dolgok, remélem, ez így is marad.

2013. jún. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!