Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, mennyire szeretnétek...

Anyukák, mennyire szeretnétek olyan kamaszgyereket, mint amilyenek ti voltatok?

Figyelt kérdés
Mennyire voltatok "rosszak"? Sokszor mondják, hogy na majd visszakapod a saját gyerekedtől ezt a viselkedést. Én nem voltam rossz gyerek, persze csináltam 1-2 bolondságot, de szerintem az még belefér. Viszont van barátnőm, aki borzalmas kamasz volt, és most, hogy már babázni készül, szokta mondani, hogy reméli az ő gyereke nem olyan lesz, mint amilyen ő volt.
2013. jún. 19. 10:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én nagyon szeretném, ha olyan lenen, mint én voltam anno. Nagyon rossz voltam, mindenbe benne voltam amiben nem kellett volna, viszont tudtam, hogy hol a határ. Tudtam, hogy minden tettem után az enyém és csak enyém a felelősség nem szaladhatok anyucihoz, apucihoz, hogy segítsenek (elvben megtehettem volna, tuti segítettek volna, de én másztam bele, nekem kell kijönni alapon éltem). Ha kellett voltam nagyon bolond, ha a szitu megkívánta nagyon komoly. De minden tettem estében előre számoltam a következményekkel. Szóval szeretném, ha ilyen lenne a lánykám.
2013. jún. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én az álom-kamasz fajtába tartoztam akkoriban, ugyanis nagyon meg akartam felelni anyámnak (nem sikerült).

Ha a gyerekeimmel fejenként 3x annyi probléma lesz mint velem volt anno, akkor is összeteszem majd a két kezemet, legalábbis látva a mai fiatalokat...

Az igazat megvallva tartok a kamaszkoruktól, mert persze az ember igyekszik megadni nekik azokat a bizonyos gyökereket és szárnyakat, de félek, mennyire ügyesen tudom majd koordinálni a leválásukat, hogy elég messzire engedjem őket, de ne túl messzire és ne is legyen túl szoros az a bizonyos póráz... meg hát a mostani világ egészen másfajta nyomást gyakorol mint akár csak 10 évvel ezelőtt is.

És persze merem remélni, hogy a töretlen bizalom ami köztünk van a lehető legkevesebb csorbát szenvedni majd el az idők során. Most 5 és 3,5 évesek amúgy, és pont a napokban mondta a nagyobbikom, hogy "anya olyan jó, hogy neked mindent elmondhatok". Ha ez így marad, akkor azt hiszem sokkal kevesebb félnivalóm lesz...

2013. jún. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Hát nem voltam egy angyal. Már túl korán fiúztam, lógtam, ittam, kipróbáltam a drogokat is. Szegény édesanyám... Remélem az apukájára üt a lányom ilyen téren, ő aztán tényleg jó gyerek volt.
2013. jún. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én is már megkaptam ezt, amikor a lányom mégcsak 2 éves volt. Anyukám mondta nekem, hogy na most visszakapom azt, amilyen én voltam. Arra mondta ezt, hogy nagyon makacs és akaratos a lányom, kicsit nehéz természete van. A kamaszkor pedig, hát remélem nem lesz olyan mint én voltam. Én is nagyon makacs vagyok, 16 éves koromtól senkire nem hallgattam, csak a saját fejem után mentem, és ez kihatott as tanulmányomra sajnos. Utólag visszagondolva, jobb lett volna hogyha jobban fognak a szüleim akkor. Persze próbáltak, de nem bírtak velem. Remélem a lányom majd másabb lesz, nem lesz annyira önfejű, és okosabb lesz, mint akkor én voltam, nem gondoltam a következményekre, csak már felnőtt fejjel, mikor már késő volt.
2013. jún. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Engem érdekes módon nem igazán korlátoztak, 11 évesen elváltak a szüleim, anyukámmal maradtam, aki folyton dolgozott, így én azt csináltam, amit akartam, sosem szólt bele épp hol vagyok, mit csinálok. Ugyanakkor nem tudtam vele megbeszélni semmit, mert ha hazajött már fáradt volt... Ennek ellenére nem csináltam nagy hülyeségeket, az első komolyabb barátom 17 évesen volt (akivel mai napig együtt vagyunk), sosem akartam kipróbálni a drogokat. Barátnőm viszont 13 évesen már pasizott, drogozott is sajnos és csinált egy pár durva dolgot. Szóval én nem bánnám, ha rám ütne ilyen téren a gyerekem, de nem úgy kezelném, mint engem anyukám, hanem szeretném, ha sokkal szorosabb lenne a viszonyunk. Hát a párom mondjuk nehezebb eset volt, olyan kamaszgyereket nem biztos, hogy szeretnék. :)
2013. jún. 19. 10:21
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem szeretném. Egyrészt depressziós voltam 13 éves koromtól, vagdostam magam (16 évesen hagytam abba), másrészt rengeteg sorscsapás ért már ilyen fiatalon is. Ennek hatására hisztis lettem, ideges, lobbanékony. Viszont jól fog és jól is fogott az agyam, könnyen tanulok, megbízható vagyok, tudom, hol a határ. Megfontoltan döntök, nem csinálok hülyeségeket, érett a gondolkodásom. Örülnék, ha a gyerekem ilyen mentaitású lenne, csak a depressziós maradjon ki mindenestül. :)

18/l (még nincs gyerekem, majd pár év múlva :)

2013. jún. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

4 éves lányom már most teljesen olyan, mint én. :)

Kinézetre és természetre is tőlem örökölt szinte mindent. Apukája pedig rátett egy lapáttal, mert a makacssága pedig tőle jön.


Szóval így visszatekintve elég nehéz kamaszkornak nézek elébe. Én nem ittam, nem drogoztam, de a mai világban....

2013. jún. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Igazából jó és átlagos gyerek voltam, kamaszként sem volt ez másképp. Annak ellenére, hogy a szüleim mai napig nem tudják, kipróbáltam azért a cigit, voltam részeg, és a füvet is szívtam párszor kamaszként. DE!!! Mindig tudtam hol a határ, szó nélkül nemet mondtam arra, ha már valami kezdett eldurvulni. Mindig 4-es tanuló voltam, ezt hoztam a gimiben is, tehát tudtam hogy magamért tanulok, voltak céljaim, így már gimi alatt nyelvvizsgát tettem, és külön angolra jártam. Amiért nagyon szorítok, hogy fiúk terén jobban válasszon a lányom.

Első szerelmem egy velejéig hitvány fiú volt, nem csak hogy nem becsült meg de voltak dolgai... Ennek ellenére mikor anyum tiltott tőle már csak azért is titokban folytattam vele a dolgot, és lám bejött a dolog, hogy mellette jöttem rá, hogy nekem nem ilyen fiúra van szükségem. Ehhez majd 2 év kellett, és furcsa, mikor a srác elhatározta, hogy megjavul, és még mellé extra romantikus is lett, szó szerint menekültem a kapcsolatból...Talán a tiltás miatt volt izgalmas?

A mosdik szerelem se jött össze a végére túl jól, de abból is rengeteget tanultam, és ha az nincs akkor a férjemmel biztos nem találkoztunk volna, és nem lenne ma a lányom, szóval kellet az életembe az a pocsék 2 éves kapcsolat is.

Összességében, ha csak olyan dolgai lesznek a fiúkat leszámítva mint nekem, akkor úgy érzem nem lesz gond :)

Azt viszont remélem őszintébb lesz velem, mint én anyummal, mert annak ellenére, hogy nagyon jó gyerekkorom volt, és jó kapcsolatunk, mégis sok mindent titkoltam előle, hogy ne okozzak csalódást.

2013. jún. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én már megkaptam. A férjem is és én is "égetni valóak" voltunk, a fiam ugyan ez, csak hatványozva. Anyuék, anyósomék meg röhögnek, visszakaptad. Néha élvezem, én is nevetek rajta, de néha már annyira rossz, hogy kiborít minket. Ez ilyen. Várható volt, hogy két ilyen habitusú embernek nem lesz totál nyugis gyerkőce.
2013. jún. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az én nagyobbik lányom még csak most kezd kamaszodni, az előszele már megcsapott... Hááát, ha ugyanolyan lesz mint én, akkor ami nálunk lesz ahhoz képest a második világháború egy enyhe kis összezördülés....
2013. jún. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!