Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Még nincsen meg a 180 nap...

Még nincsen meg a 180 nap biztosítottságom és 11hetes terhes vagyok, próbaidőmet töltöm egy cégnél, de sajnos el kellett mennem betegállományba, elküldhetnek e betegállomány alatt? Az orvos kiírhat-e táppénzre még és az meddig járna?

Figyelt kérdés
2009. okt. 8. 13:46
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Bocsi az OFF-olás miatt,de ezt most muszáj megkérdeznem!

A 180 nap mire vonatkozik? Arra hogy 180 napot dolgoztál-e idáig,vagy azt hogy 180 nap biztosított napod van,amibe beletartozik a hétvége is? A fizetési papíromon úgy van,hogy pl.: 18 munkanap,26 naptári nap és 108 óra ledolgozott munkaidő!! Akkor a 26 naptári napot számoljam a biztosított napokhoz?


A kérdésre válaszolva,betegállomány alatt nem küldhetnek el!Én is betegállományban vagyok,de ha visszamennék lehet,hogy felmondanának,bár terhesen nem rughatnak ki,erről van is egy csomó törvény! Azt nem tudom,hogy a próbaidőbe beleszámít-e betegállomány,de ha igen akkor nem rúghatnak ki,ha viszont nem tartozik bele,akkor igenis megtehetik!

2009. okt. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!