Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Még nincsen meg a 180 nap...

Még nincsen meg a 180 nap biztosítottságom és 11hetes terhes vagyok, próbaidőmet töltöm egy cégnél, de sajnos el kellett mennem betegállományba, elküldhetnek e betegállomány alatt? Az orvos kiírhat-e táppénzre még és az meddig járna?

Figyelt kérdés
2009. okt. 8. 13:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Próbaidő alatt elküldhetnek, igen.

A többire nem tudok pontos választ, csak sejtéseim vannak, így inkább meghagyom a biztosat tudóknak.

2009. okt. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom,hogy tp.alatt nem küldhet el,de olvasd el a munka törvénykönyve ide vonatkozó részeit.

Mennyi van még a próbaidőből,hogy véglegesítsenek?

2009. okt. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy táppénz ideje alatt nem tud elküldeni, tehát lehetsz akár a szülésig is táppénzen. De mivel nincs meg a 180 napod nem biztos, hogy kapsz táppénzt, hacsak az előző munkahelyedről nem hoztál magaddal biztosított napokat, és a kettő között max. 30 nap megszakítás volt.

És ha nincs meg a 180 biztosított napod, akkor gyed-re sem leszel jogosult, csak gyes-t fogsz kapni.

Miért kellett betegállományba menned? Veszélyeztetett vagy valamiért? Ha vissza mennél most dolgozni tuti, hogy fölmondanának? Mennyi van a próbaidődből?

2009. okt. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát nagyon sajnos, mert ha dolgoztál volna és véglegesítenek és utána mész el táppénzre, akor nem lenne gondod.


Szóval, még nem kaptál helyes választ: nem küldhetnek el a táppénz alatt, nem is fognak és nem is kell elküldeniük, ugyanis amint lejár a próbaidőd, magától megszűnik a munkaviszonyod.


Ezt te tudod, hogy mikor fog bekövetkezni. Onnantól biztosítotti jogviszonyod se lenne, úgyhogy neked akkor rögtön passzív táppénzre kell menned és utána meg nem tudom, mi lesz, de mivel az is meg fog szűnni, így semmit se fogsz kapni asszem. De a vége nem biztos, de szerintem táppénzt se fogsz kapni, ha lejár a passzív táppénz (ami kb. 40-45 nap).


És a szülés után is csak gyes-t és családi pótlékot fogsz kapni, mást nem.

2009. okt. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Sajnos elég csúnyán megfáztam, és mivel nem szerettem volna hogy gond legyen a babával ez miatt elmentem betegállományba.(39fokos láz, torokfájás stb stb)

Igen, biztos hogy elküldenének.1,5 hónapom van még a próbaidőből.

2009. okt. 8. 14:13
 6/11 anonim ***** válasza:

Na, akkor másfél hónap táppénz, utána még másfél hónapig lehetsz asszem passzív táppénzen és utána semmi. Szülsé után gyes.

VAGY: új munkahelyet találni most.

2009. okt. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia! Táppénz alatt nem fognak elküldeni, de amint lejár a próbaidőd nem fognak hosszabítani, hacsak nem valami szuper jó fej főnököd van :) Ha szerencséd van és nem tudják hogy terhes vagy, akkor ha véglegesítenek jó úton vagy, ha nem akkor 30 nap passzív táppénz, munkanélküli.
2009. okt. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát sajnos nincsen nagyon jó fej főnököm.:( Ezért kell erre valami megoldást találnom.
2009. okt. 8. 16:03
 9/11 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy elküldenek mert beteg lettél? Mondjuk ha otthon vagy a megfázással egy-másfél hétig, utána visszamész és dolgozol mit a kisangyal, gondolod, hogy nem véglegesítenek? Mindenképpen meg kéne próbálni kihúzni azt az időt ami még a próbaidőből hátra van, és ha véglegesítettek utána szólni, hogy terhes vagy. Valahogy össze kéne szedni azt a 180napot!
2009. okt. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Elküldenek, már azt rebesgették.Szóval biztos hogy elküldenek ha vége a betegállománynak!
2009. okt. 9. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!