Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért cigizik ennyi terhes nő?

Miért cigizik ennyi terhes nő?

Figyelt kérdés

Én ezt olyan komolyan vettem, amikor terhes lettem, nem is cigiztem egyáltalán, pedig erős dohányos voltam korábban. És valahogy abban a hitben éltem, hogy ezt minden normális, értelmes nő megteszi a babájáért, ha már úgy döntött, hogy gyereket vállal. Szóval én azt hittem, hogy csak az ilyen "legalja" emberek dohányoznak terhesen, de ehhez képest jólszituált, "értelmiségi" kismamákat is látok dohányozni. Távolabbi rokonom pl. tanítónő, és lazán dohányzik terhesen. Tegnap a boltban meg előttem állt egy házaspár, a nő terhes volt, teljesen értelmes, normális embereknek tűntek, aztán ahogy kiléptek a boltból, a nő rágyújtott. És még sorolhatnám, hol, hányszor láttam dohányzó kismamákat.

De miért dohányoznak terhesen? Nem tudják, hogy ez mennyire káros lehet a babára? Vagy csak nem hiszik el, hogy tényleg ennyit árthat? Vagy a babájuk egészségét képtelenek a saját függőségük elé helyezni? Nem értem én ezt. Mi az oka ennek?


2009. okt. 3. 09:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
62%
Felelőtlenek és nem fogják fel hogy egy kis élettel játszadoznak. Sajna nekem van egy ismerősöm ő még 10 hetes sincs de esze ágában sincs letenni. Egy felelőtlen hülye leány, legalábbis én annak látom mióta kiderült hogy terhes, pedig 23 éves. Ha egy csettintéssel lehetne változtatni, akkor elvenném tőle a babáját és beletenném abba aki nem dohányzik de nagyon szeretne babát és nem is sajnálnám.
2009. okt. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
81%
Akaratgyengeségből, vagy érdektelenségből. Én nem cigifüggő voltam korábban, hanem a kávét "nyakaltam" rendesen. Tudom, hogy nem ugyanaz, mint a cigi, de le lehet szokni. Nekem is volt jó néhány rossz közérzetű napom a koffein hiánya miatt, de túl lehetett élni.
2009. okt. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
68%
Azért cigiznek, mert egoista majmok. Ennyi.
2009. okt. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!