Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért cigizik ennyi terhes nő?

Miért cigizik ennyi terhes nő?

Figyelt kérdés

Én ezt olyan komolyan vettem, amikor terhes lettem, nem is cigiztem egyáltalán, pedig erős dohányos voltam korábban. És valahogy abban a hitben éltem, hogy ezt minden normális, értelmes nő megteszi a babájáért, ha már úgy döntött, hogy gyereket vállal. Szóval én azt hittem, hogy csak az ilyen "legalja" emberek dohányoznak terhesen, de ehhez képest jólszituált, "értelmiségi" kismamákat is látok dohányozni. Távolabbi rokonom pl. tanítónő, és lazán dohányzik terhesen. Tegnap a boltban meg előttem állt egy házaspár, a nő terhes volt, teljesen értelmes, normális embereknek tűntek, aztán ahogy kiléptek a boltból, a nő rágyújtott. És még sorolhatnám, hol, hányszor láttam dohányzó kismamákat.

De miért dohányoznak terhesen? Nem tudják, hogy ez mennyire káros lehet a babára? Vagy csak nem hiszik el, hogy tényleg ennyit árthat? Vagy a babájuk egészségét képtelenek a saját függőségük elé helyezni? Nem értem én ezt. Mi az oka ennek?


2009. okt. 3. 09:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

szia!


Na ez az! Volt itt egy kérdés pár nappal ezelőtt, hogy az ugye milyen természetes dolog, hogy egy kismama leteszi a cigit, .. jöttek a válaszok, hogy "jajjhát én ahogy megtudtam a 7.másodpercben már le is tettem" Persze, meg a kékszemű nyuszi. Biztos vannak páran, akikek ezt megteszik,ebben nem kételkedem ; de szerintem a többség ugyanúgy cigizik tovább. Ennél már az is jobb, hogy valaki beismeri, és legalább a napi vagy heti mennyiségen próbál változtatni....

2009. okt. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
13%
Az a baj, hogy nagyon sokan csak dumálnak, hogy milyen fontos nekik a kisbaba, közben meg csak magukkal törődnek. Ezért aztán cigiznek is, mert nekik az fontos (persze mindenféle indokot kitalálnak rá), aztán mikor megszületik a baba, akkor rögtön külön szobába teszik, mert nekik az fontos, aztán lusták fejni, mert nekik az fárasztó, aztán lusták tápszert keverni, így 4 hónaposan már hozzátáplálnak, mondván, hogy az a babának jót tesz, és még sorolhatnám. Sajnos nagyon-nagyon sok "anyuka" saját magát helyezi a babája elé. Én a helyükben inkább vártam volna még a gyerekszüléssel, vagy nem is szültem volna.
2009. okt. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
13%
második hozzászólóval nagyon egyetértek! Aki anya lesz, az ne csak azért legyen az, mert "hú de jó lesz babázni"! Hanem vállalja el minden felelősségével együtt. Ha kell, mondjon le a cigiről, a piáról, bármiről. Én kávét se nagyon mertem inni, pedig azt lehetne elméletileg napi 1-1 csészével. Magyarán nem csak fizikailag kell érettnek lenni az anyaságra, hanem tudati szinten is! Emellett pedig nagyon becsülöm az őszinte kismamikat, akik legalább azt a fáradtságot megteszik, hogy ha nem is tudnak leszokni, de minimálisra csökkentik a cigi-számot.
2009. okt. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%
Én is komolyan vettem, ahogy a kérdező is- pedig a férjem nagyon aggódott hogy nem fog menni. Amikor tervezgettünk- nem sikerült letenni. Mikor a tesztem pozitív lett sikerült letennem. Nem tudom miért, de én még nem találkoztam utcán dohányzó kismamával. Nem is szeretnék...
2009. okt. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
63%
Közeli ismerősöm sem tette le a cigit. Született egy kisbabája, nagyon pici súllyal. Szerettek volna még egy babát. Kétszer vetélt el, szerinte az orvosok sem tudják, miért?
2009. okt. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Sok barátnőm dohányzott babavárás előtt, aztán a + teszt után abbahagyta mind. Aztán ahogy nőtt a baba, néha rágyújtottak, a szoptatás gyorsan abbamaradt, s ugyanolyan dohányosok lettek, mint voltak!
2009. okt. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%

Nekem szülés előtt bekellett feküdnöm a kórházba, és amit ott látam, az szörnyű volt: a kórházban a kismamák fél óránként jártak ki cigizni, egyik részlegen sem mentek ki annyian bagózni, mint a kismamáknál. Szőrnyű volt látni. Én csinálnék olyan rendeletet, hogy akik cigiznek,azoknak csökkenteni a gyest/gyedet/családi pótlékot. Mi nem terveztük a babát,és nagy bagós voltam,amikor megtudtam,hogy babánk lesz,akkor leraktam. 1 szálat sem szívtam el az óta. Főként a babám miatt, de szégyelltem is volna magam.

3 hós baba anyukája

2009. okt. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%

Én is láttam már dohányzó terhes kismamát. Undorító :(

Én 4 hetesen tudtam meg, hogy terhes vagyok (mikor nem jött meg), azóta nem is gyújtottam rá egyszer sem, már 10 hónapos a babám. Nem is tervezek visszaszokni, undorodom tőle. És undorodom azoktól a nőktől is, akik tolják a babakocsit és ott a cigi a kezükben.

2009. okt. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, én is hasonlóképpen gondolom. De elsősorban a dolog miértjére vagyok kíváncsi. Nem érdekli ezeket a nőket, hogy árt a babának, vagy nem is hiszik el, hogy ez tényleg ennyire ártalmas? Vagy nem is tudják? Mert azért ezt erősen kétlem. Pláne, hogy mondom, nem csak ilyen primkó nőket szoktam látni terhesen cigizni, hanem teljesen átlagos, értelmesnek mondható nőket is. Ennyire tájékozatlanok lennének? Nekem ez hihetetlen. Vagy csak nem érdekli őket?
2009. okt. 3. 12:46
 10/13 anonim ***** válasza:
48%
Azért mert sok i.dióta, felelőtlen nő van, természetesen i.dióta környezettel, családdal, akik simán elnézik ezt neki. Aztán csodálkoznak, ha a gyereknek valami baja lesz.
2009. okt. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!