Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 25 év alatti gyermekvállalók,...

25 év alatti gyermekvállalók, titeket ért valami csúnya megjegyzés a babavállalás miatt, vagy éreztétek, hogy nemtetszéssel néznek az állapototokra a korotok miatt?

Figyelt kérdés
A munkahelyeden mit szóltak,hogy babát vársz? Pl. a nálad idősebb karrierista,női kolléganők?
2013. máj. 17. 21:12
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Oké ilyen van de nem minden esetben van ez!! Sokan gyerek mellett járnak egyetemre és dolgoznak is!!!! És nem azért mert becsúszott. Hanem mert így szerette volna. Azért mondom h nem csak azok a véglete vannak amiket te mondasz!!!
2013. máj. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van olyan is aki normálisan vállal, de ahol én lakok (nem rossz hely) ott ez, amit tapasztaltam nem véglet hanem a nagy átlag.
2013. máj. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 zabmester ***** válasza:

Megjegyzéseket főleg ezen az oldalon kaptam. Névtelenül könnyű... Máshol, személyesen maximum csak érzékeltették páran, hogy mi a véleményük, de olyan ordenáré beszólásokat nem kaptam sehol, mint itt.

A munkahelyemen leginkább csak csodálkoztak, nem hitték volna, hogy a kis vadóc bakancsos leányzóból anyuka lesz :) De egyébként az elmúlt években egyre kevésbé találkozom ilyesmivel, nem nagyon találkozom lenéző pillantásokkal most már, meg itt sem kapom a beszólásokat, biztos elértem a többségnek tetsző korhatárt :D Annyi maradt meg mára, hogy az anyukák között még most is kívülállónak érzem magam, gondolom azért, mert a többséggel nem vagyok egy korosztály, hiszen 26 éves vagyok, a fiam ovistársainak szülei meg kb. 35-40 évesek. Persze ebben az is benne van nyilván, hogy sokaknak van már jóval nagyobb gyereke is, olyan is van, ahol a kicsi mellett van már gimnazista, sőt, egyetemista gyerek is. Csak akkor is, nekem fura... ők haverkodnak egymással, fél órákat beszélgetnek, amikor mennek a gyerekekért, én meg érzem, hogy nem passzolok hozzájuk, nem is nagyon tudnék velük miről beszélgetni.

2013. máj. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 zabmester ***** válasza:
100%

"Érdekes a jótanulók, akik normális körülmények között élnek, mind egyetemre mentek vagy dolgozni és eszükben sincs még gyereket szülni."


Én ugyan nem voltam mintatanuló középiskolás koromban, de főként azért, mert nem nagyon érdekelt a suli. Viszont ha éppen érdekel, én pont azután mentem továbbtanulni, miután gyerekem lett. Miért gondolod, hogy a kettő kizárja egymást? Lehet, hogy az ismerőseid ilyenek, de tényleg elég csúnyán általánosítasz.

2013. máj. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Én is pont így vagyok az oviban... Bár rajtam kívül csak egyetlen anyuka van aki nálam is fiatalabb 2-3 évvel,de Őt sokan ismerik,talán ezért sem nézik ki. Én "idegen" vagyok,még csak pár éve lakok itt-19 voltam, amikor az első leányzó született akkor 20. Nem ismernek,mondhatni,hogy senki vagyok itt.

Mondjuk 26 évesen 4 kicsi gyerekkel sok mindent gondolhatnak az emberek magukban...

Többször kérdezik is az utcán,a boltokban,hogy mind az enyém e,és nagyon meglepődnek,amikor rábólintok :-) Sőt,sokak még akkor is csodálkoznak,ha kettővel megyek valahova. :-) Mondani nem mondják,párszor megjegyzik,hogy sok baj lehet velük,nehéz lehet ennyi gyerekkel-pedig hogy ezt gyanítsák még okot sem szolgáltatunk....

2013. máj. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Sokszor babázok (rokonok, ismerősök), és gyakran sétálok velük ide-oda nyilvános helyeken. 21 éves vagyok, de szerintem nem nézek ki annyinak, sőt, olyan 16-17-nek talán. Mondjuk ez a hangom miatt is lehet.


A lényeg, hogy idegesítően sokan "kinéznek". Múltkor történt, hogy sétáltam egy 1,5 évessel, és egy régi utcabeli pár jött velünk szembe (jó pár éve nem láttam), és elkezdte a nő böködni a férjét, és rosszallóan, szúrós szemmel néztek rám, csóválták a fejüket...


Ebből, és ehhez hasonló esetekből gondolom azt, hogy sajnos még mindig általánosítanak az emberek, és az "optimális" szülési kor (szigorúan csak szerintük) 25 és 30 között van.


Pedig idén nekiállunk, és a ha minden jól megy, 23 leszek, amikor szülök. 14 éves korom óta várom azt a pillanatot, hogy anyává válhassak.


Senki ne döntsön, bíráljon ezért. Érett gondolkodású, fiatal nő vagyok. Ház, kocsi, egzisztencia biztosított (amit nagyban köszönök a páromnak), akivel valóra válthatom az álmomat, és hálálkodok, hogy nem kell erre a pillanatra még 10-15 évet várnom, mint sajnos sok értelmes, fiatal párnak.


Jelenleg ha teherbe esnék, akkor mindenki a környezetünkben örülne(kivétel édesapám és a bátyám). Tapasztalatom is van a párom révén, mivel neki már van egy gyermeke. Ráadásul nem kicsit veszek részt az Ő nevelésében sajnos, de ez már egy más téma.


Már csak arra leszek kíváncsi, hogy hogyan fogom lereagálni a hasonló szituációkat. :)

2013. máj. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!