Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 25 év alatti gyermekvállalók,...

25 év alatti gyermekvállalók, titeket ért valami csúnya megjegyzés a babavállalás miatt, vagy éreztétek, hogy nemtetszéssel néznek az állapototokra a korotok miatt?

Figyelt kérdés
A munkahelyeden mit szóltak,hogy babát vársz? Pl. a nálad idősebb karrierista,női kolléganők?
2013. máj. 17. 21:12
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

33N vagyok és gyermektelen. Most kezdem magam lassan érettnek érezni érzelmileg a gyerekvállalásra. 25 éves korom alatt még nagyon gyerekes gondolkodású voltam.


Ugyanakkor a legjobb barátnőm 19 és 24 évesen szült, és ő már akkor sokkal érettebb volt ilyen téren nálam.


Szóval, nincs általánosan ideális kor az első babához. Ezt mindenkinek magának kell éreznie.


Azt is megértem, ha valaki a korai éveiben karrierista, és meg akarja alapoznia az egzisztenciáját a későbbi családalapításhoz. De ha leszól egy másik nőt azért, mert ő nem így gondolkodik... hát az csak a saját szegénységi bizonyítványa.

2013. máj. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Nem. A 23. szülinapom előtt 1,5 hónappal szültem. Őszintén megmondom, hogy lesz@rtam mások véleményét. :) Tudtam, hogy nekünk mi a jó, mások meg csak sepregessenek a saját portájukon. :)
2013. máj. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Ó, én rengeteg lenéző pillantást kaptam. Első kislányom születésekor pont 23 voltam, a hugi 6 hete született, most vagyok 26. Sajnos, vagy nem sajnos eléggé kislányos a külsőm, még ha sminkelek is, örülök, ha 20nak néznek. Pl. tömegközlekedésen nem egyszer láttam rosszallóan összenéző embereket, és többször is szólítottak meg, és kérdezték, hány éves vagyok. Rosszul esik, de már próbálok nem foglalkozni az ilyenekkel, előítéletesek az emberek.
2013. máj. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
74%
A 25. születésnapom előtt néhány héttel született a kisfiam. Csak pozitív megjegyzésekkel találkoztam a védőnőnél és az orvosnál is, és mivel nem olyan helyen dolgoztam, ahol valami nagy karriert lehetne befutni, a kolleganők sem tettek ilyen megjegyzéseket. Egyedül a nagynéném és az unokatesóm jegyezték meg, hogy túl fiatal vagyok, de mivel a nálam 12 évvel idősebb unokatesóm épp a sokadik sikertelen lombikján volt túl, nem vettem a szívemre És azóta neki is van babája. :)
2013. máj. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Én 23 évesen szültem de semmi ilyennel nem találkoztam! Lehet nekem szerencsém volt!:)
2013. máj. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim válasza:
Én 22 éves leszek mire megszületik az első babám, most vagyok 5 hónapos várandós :) eddig csak jó dolgokat mondtak, imádok kismamának lenni :))
2013. máj. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Mondjuk én elég gyökér nőgyógyászt fogtam ki. 19 voltam amikor teherbe estem-annak is már a vége felé jártam. A nőgyógyász kezdett el velem olyan hangon beszélni,hogy ihaj,kajak elsírtam magam Amit megjegyeztem,"Hát minek magának gyerek???!!!" A végén kiderült,16-nak nézett :-)

A 25. szülinapom előtt 10 nappal már a 3. gyerkőcöm született. A munkahelyemen az elsőt titkoltam ameddig tudtam,utána táppénzre jöttem. Aki tudta,az örült velem :-) A közvetlen felettesem meg nem örült,mert nagyon jó munkaerő voltam,akit könnyedén kihasznált- más helyett is dolgoztam,és ahogy "lennie kell" aki nem dolgozott olyan aktívan,de sokat nyalintott,az kapta azt a pénzt is,ami engem illetett volna-egy másik munkatársammal együtt! Folyamatos túlórák az egész cégnek,amiket nem fizettek. A gyed hogy lejárt,rá 2 hónapra született meg a 2. gyerkőc,és hogy a 2.gyermekre lejárt a gyed,rá 2 hónapra a harmadik. :-) A többiek meg nem érdekelnek.

Ma kaptam egy "Nem segélyre kellene szülni" megjegyzést,pedig csak a két kicsi volt velem (a 3 és a 20 hónapos,a két nagy oviban volt)

2013. máj. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Én 24 évesen szerettem volna gyereket és mindenki természetesnek tartotta 20-25 között a legjobb gyereket vállalni.
2013. máj. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
én pár hónappal a 22 születésnapot előtt szültem. Szerencsére rossz megjegyzéseket nem kaptam,de a mai napig sok rosszalló pillantást kapok. érdekes,hogy nem is az idősebb korosztályból,hanem a fiatalabból a korombeliektől és a tőlem kicsit idősebbektől. Nyilván azért mert magukból indulnak ki.. bulik,pia,pasik stb.... nekem meg már eszembe se jutna ilyesmi. Komoly nőnek tartom magam,és érett, felelősség teljes anyának. és ez a lényeg. Mások véleménye nem érdekel.
2013. máj. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

25 évesen lettem terhes a kislányommal. Semmi negatív megjegyzés nem ért. Egy inkább vicces volt, amikor egy leletért mentem a kórházba, akkor szólt egy néni utánam, amikor hátulról látott: "hány éves maga???- 25. válaszoltam ijedten. - Ja, bocs, azt hittem hittem 15." De ennek az a magyarázata, hogy elég alacsony és vékony alkat vagyok, fiatalabbnak látszott a koromnál, ez egyszer talán előny lesz :)

De ez munkahelyfüggő szerintem. Nálunk jó a közösség, bár sok a nő és ezért van irigység is, de nem mutatják ki. Nálunk nincsenek karrieristák. Ha lennének, akkor meg kit érdekel? Örüljenek, hogy addig sem állok az útjukban.

2013. máj. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!