Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 25 év alatti gyermekvállalók,...

25 év alatti gyermekvállalók, titeket ért valami csúnya megjegyzés a babavállalás miatt, vagy éreztétek, hogy nemtetszéssel néznek az állapototokra a korotok miatt?

Figyelt kérdés
A munkahelyeden mit szóltak,hogy babát vársz? Pl. a nálad idősebb karrierista,női kolléganők?
2013. máj. 17. 21:12
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
24 évesen szültem. Mindig is sokkal fiatalabbnak néztek mint amennyi voltam. De egyszer esett rosszul ultrahangon 36 hetes voltam befektettek mert görcseim voltak. Lementem uh-ra mert nem nagyon mozgott a lányom. Az uh-s nő agy flegmán kérdezgetett h miért fekszek bent és h HÁNY ÉVES VAGYOK. De irtó szemtelenül és h hanyadik baba. Nagyon rosszul esett. De ha nem engem kérdezgetett volna hanem az uh-t nézi tisztességesen észrevehette volna h a gyerek nyakán és mellkasán van a zsinór. Persze ott nem ez a lényeg. Az utolsó pillanatban császároztak meg. SOha nem felejtem el ezt az undorító nőt. Amúgy semmi más rossz nem ért.
2013. máj. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Én 17 évesen szültem, semmi negatív behatás nem ért. Mondjuk nem is érdekelt volna, doki rendes volt, nagyon örült hogy megtartom.(ismerős dokihoz jártam)
2013. máj. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

21 éves voltam, mikor az első gyerekünk született. Jóval idősebbnek tűnök a valós koromnál, így rosszalló pillantásokat nem kaptam, még kollégák részéről sem. Oké, közülük csak kevés tudta a koromat.

Bent gratuláltak, velem örültek, és azt hiszem lavinát indítottam el, mert miután eljöttem, egy éven belül 8an babásodtak be. :)

2013. máj. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Csak azt nem értem miért kell embereket azért lenézni h hány évesen szül. Nem az ő dolga? Ha túl hamar azért, ha túl "későn" azért. Mindenért megszólják már az embert. Ha huszonévesen akkor az a baj h nem élte ki magát nem épített karriert. Ha harmincas éveiben szül a nő akkor meg karrierista ennyi idősen meg már minek akar gyereket. Vicc.

am 11-es voltam :)

2013. máj. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Na,igen,senki nem látja,ha fiatalabb vagy,hogy van e saját ház,van e munkahely,vagy a "szülők nyakára szülsz"-ami így sem igazán megfelelő,hiszen lehet egy Pár a szüleinél,külön részen,külön koszton,vagy egy részen-egy koszton,de nem ingyen!! Senki nem tudja,hogy Te dolgoztál és gyed-et kapsz. Ha később szülsz,akkor pedig senkinek nem fordul meg a fejében,hogy eddig akár több vetélés is lehetett,vagy nem sikerült teherbe esni. 26 vagyok,4 gyerekkel. Mint írtam tegnap,valaki megjegyezte,hogy nem kellene segélyre szülni... Gyed-et kapok,saját házunk van,a szülők semmit nem segítenek be,a gyerekeink tiszta ruhákban járnak,és eddig mindenki csak dicsérte Őket,amikor mentünk az utcán,hogy milyen szépen,ügyesen mennek,egyes anyukák a saját gyereküknek mondták,hogy : nézd csak ők milyen szépen tudnak menni!! A boltban sem rinyálnak,hogy ez vagy az kell nekik,az utcán ha szembe jönnek velünk,akkor van hogy szólni sem kell,hogy menjenek libasorban,engedjék el az illetőt,nem rohangálnak a járdán,az úton nem mennek át,csak ha szólok,hogy lehet menni.

Én azt mondom,Legyél 18 vagy 40, amíg szépen neveled a gyermekedet/gyermekeidet,addig senki nem szólhatna meg!

2013. máj. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Én 17 voltam mikor szültem,amúgy is mindig idősebbnek néztek szóval ebből nem volt gond.Ismerőseimtől kaptam meg hogy jajjj még előttem állt volna az élet,buliznom kéne még nem pelenkát cserélni stb.

Nem érdekelt a véleményük,az én életem az én döntésem volt.Most 20 évesen is azt mondom hogy ugyan ezt tettem volna.Soha nem voltam az a nagy bulizós fajta aki minden hétvégén eljárkált.Én már akkor is ilyen anya típusú voltam.

2013. máj. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
17%

Én 21 vagyok és már 4 volt osztálytársamnak van gyereke, sőt némelyiknek már a kisebb testvére is szült. Két változatot vélek észrevenni. Az egyik az aki ugyanolyan gyerekesen viselkedik, viszi a rossz társaságba a kisbabát, szívja a feje felett a cigit mint az állat, csúnyán beszél mintha nem lenne anya... A másik fele meg úgy viselkedik mint akit megszállt a szentlélek, a gyereken csüng, úgy viselkedik mint egy 100 éves bölcs aki megvilágosodott, a család az egyetlen, ő már csak Anyaként létezik aminél szebb dolog a világon nincs, igaz, hogy még Nővé válni sem volt ideje mielőtt szült, csak lány, 100 kép a gyerekről a facebookra, "ma a doktornéni azt mondta, hogy semmi baj az én kicsi drága kincsemmel aki ÚGY imádok" típusú kiírások, istenes meg gyermekes idézetekkel való elárasztás mindenhol... Mindegyik szegény körülmények között él, munkahelyük még nem is vagy csak rövid ideig volt. Ja és az is érdekes, hogy ők voltak azok akik a legrosszabb tanulók voltak az osztályban kivétel nélkül.

Én nem itélem el őket, ő dolguk mit csinálnak, de szerintem ezekből a tapasztalatokból logikus következtetés, hogy nem jó ötlet ilyen korban szülni. Minek sietni? Előtte az egész élet.

2013. máj. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Elég rosszul látod!!! Igaz én idősebben szültem de igazat mondok ha az ő nevükben írok. Fogalmad sincs miről beszélsz!! NEm csak ez a két véglet van egyáltalán!!! Igen vannak ezek a típusok is. De amíg nem szültél gyereket és nem vagy benne nem kéne "észt" osztani. Nagyon sok olyan 20-21 éves anya van aki példamutatóbb lehetne néha akár egy harmincasnál is. De lehet h nem. Én ezzel nem az idősebb korosztályt szólom le Isten ments csak szemléltetem a dolgokat. Van aki fiatalabban is készen áll az anyaságra és van aki 40évesen se lesz soha kész...

Ez az általánosítás amit írtál meg felháborító!!!!

2013. máj. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Az, hogy a rossztanulóknak lett gyereke és, hogy a legtöbbjük elég rossz körülmények között él hideg tény, akármit csinálok, vagy akármit tudok, így van. Érdekes a jótanulók, akik normális körülmények között élnek, mind egyetemre mentek vagy dolgozni és eszükben sincs még gyereket szülni. Most mi értelme így, végzettség, pénz nélkül szülni 1-2 gyereket? Így neki sem lesz majd jobb élete. A szeretet (már amikor van és helyes) nem helyettesít mindent.
2013. máj. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Utolsó, ez is egy vélemény, de én most nem pont az ilyenekre gondolok, mert ahol nincs pénz,vagy nincs végzettség,ott persze hogy megszólják az embert, "van miért".

Inkább arra gondolok,mikor minden lehetőség adott,egyedül a kor az,ami a nő esetében 25év alatt van.

2013. máj. 18. 19:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!