Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most jelenleg gyesen vagyok a...

Most jelenleg gyesen vagyok a 20 hónapos fiammal de melette dolgozok 4 órában. Ha pár hónap múlva terhes leszek újra lesz még egy babám akkor ő rá is a gyest kapom majd? Vagy miképp van ez?

Figyelt kérdés
2013. máj. 15. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:

az elmúlt 2 évben kell meglennie 300valamennyi napnak, tehát 1 évnek.

ha ennyi idő eltelik a munkába állásod és a kistesó között akkor jogosult vagy tgyásra illetve gyedre (amennyiben a szüléskor még biztosított vagy)


más kérdés, hogy megéri-e, mert 4 órás munkaviszonyra elég kevés a gyed, általában jobb a gyes :(

2013. máj. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én a fiam elött is dolgoztam de nem volt meg az egy év így rögtön gyest kaptam!
2013. máj. 15. 12:00
 3/3 anonim ***** válasza:

akkor még egyszer :)

szóval a születéstől számított visszamenőleg 2 évet nézik.

az már mindegy, hogy a 2 évesed előtt dolgoztál, mert 1 év múlva azt már biztos nem nézik.

ha már 4-5 hónapja dolgozol akkor biztos meg lesz az egy éved, tényleg az a kérdés, hogy mennyire vagy bejelentve, mert annak a 70%-a körül van csak a gyed. ha ez az összeg kevesebb mint a gyes, akkor nem éri meg azt kérni

2013. máj. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!