Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért rám haragszik a húgom?...

Miért rám haragszik a húgom? Hogyan magyarázzam el neki, hogy nem gondolta anyu komolyan amit mondott?

Figyelt kérdés

van egy 1 éves lányom. Hétvégén otthon voltunk, beszélgettünk a kistestvérről. Mondtuk a férjemmel, hogy még várunk kicsit, talán pár év múlva, de lehet akkor sem (eléggé rossz most a házasságunk, de anyukámmal erről nem lehet beszélni). Erre mondta, hogy ő nem volt ilyen önző, neki sem volt leányálom az anyaság de szült nekem egy kistestvért, pedig neki már nem kellett több gyerek. Na ezt hallotta meg a húgom.


Mit mondjak neki, hogy békítsem meg?


2013. máj. 15. 11:04
 1/6 anonim ***** válasza:
uh hát ez elég gáz helyzet. de nem értem miért rád haragszik a húgod.
2013. máj. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Anyád érzéketlen volt. Neki kell helyrehoznia. Ha tesód rád haragszik, mondd meg neki, hogy te is csecsemő voltál, mit tehetsz te arról, hogy anyátok hogyan élte meg az anyaságot? Semmit nem tehettél. Most sem tehetsz. Rajtuk múlik.
2013. máj. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Anyukám elég érdekes.... Annyit mondott nekem, hogy de hát ez az igazság, mindenki így csinálja, nem fog bocsánatot kérni.
2013. máj. 15. 11:44
 4/6 anonim ***** válasza:
jó nagy tapló...már bocs
2013. máj. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hűha :( szegény Tesód! Gondolom Ő is ismeri anyutok modorát, így hát ha leülsz vele beszélgetni erről, nem hiszem, hogy rád fog haragudni! De ez csúnya, hogy neked szült tesót.... Az más mondat lett volna, hogy azért vállalok kettőt, hogy ha mi nem leszünk, egymásnak leegyetek (meg persze addig is)!
2013. máj. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bartichello válasza:
szép kis anyuka mondhatom. gondolom olyan mártírkodós fajta... beszélj a tesóddal, mond el a véleményedet, hogy mennyire együtt érzel vele, és mivel már te is anyuka vagy, mond el mennyire másképp is lehet ezt gondolni... A lényeg, beszéljétek át ezt az "élményt", mert rányomhatja tudat alatt a bélyegét egész életére. Egy gyerek, aki nem kellett és nyűg volt, és mindezt a saját anyád szájából...Jézusom! Kicsit lelkizz vele, hogy reméled a te gyerekednek is lesz tesója, mert neked is milyen jó, hogy Ő a tesód. Idézzetek fel tesós közös emlékeket...szánj rá időt, mert ezt rendbe kell hozni. Szerintem amúgy nem rád haragszik, csak össze van zavarodva...amit nem csodálok.
2013. jún. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!