Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogosan haragszik rám a...

Jogosan haragszik rám a férjem? (bébiszitterkedés)

Figyelt kérdés

Van egy 1,5 éves lányunk. A szomszédunkban lakik egy 3 gyerekes család, a középső gyerekről kiderült hogy mozgásszervi betegsége van, heti 2x viszik tornázni. Ő 3 éves, a legidősebb 8, a legkisebb 1 lesz. A nagy ugye iskolába jár, a kicsire pedig én vigyázok amíg az anyuka viszi a másikat a tornára. 2-5 között van itt a kisfiú.


Férjem szerint csak kihasznál a szomszéd, kérjek tőle pénzt.

Nekem ehhez nincs szívem. Nem megerőltető a két gyerek, jól elvannak, most tudunk sétálni is, játszótérre menni.

Kapunk tőlük egy csomó szép ruhát, játékot, most hozott 2 egész csirkét a vidéki szüleitől.


Igaza van a férjemnek? Hogy győzzem meg, hogy nekem ez nem megterhelő, nekik viszont hatalmas segítség?


2013. ápr. 16. 13:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"Kapunk tőlük egy csomó szép ruhát, játékot, most hozott 2 egész csirkét a vidéki szüleitől."

Akkor úgy látom az anyuka nem gondolja ingyen! S ha neked ez így jó, akkor szerintem nem kell külön pénzt kérni tőle.

2013. ápr. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előttem szólóval ha ennyi mindent kaptatok akkor az máris nincs ingyen. Amúgy meg ha neked nem megterhelő, és nem panaszkodsz otthon akkor nem értem miért zavarja a férjed ez az egész.
2013. ápr. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem lenne pofám pénzt kérni, főleg ha ad is mindig dolgokat. Amúgy se kérnék, ha nem adna semmit. Lehet egyszer én leszek arra rászorulva, hogy esetleg ő vigyázzon az én gyerekemre, ha nekem van dolgom és nem vihetném a gyereket. Gondolom ő is vigyázna a te gyerkőcödre.

Nem akarlak megbántani, de a férjed elég anyagias ember lehet.

2013. ápr. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem anyagias, csak úgy érzi hogy kihasználnak engem.

Baleknak tart, na :-(


Sosem panaszkodok neki emiatt, nincs is plusz munkája itthon mert a kicsi miatt nem tudok takarítani vagy főzni.


A szomszéd már felajánlotta, hogy ha visszamegyek dolgozni szívesen vigyáz a lányomra, ha beteg amíg ő gyed-en van.

2013. ápr. 16. 13:37
 5/9 anonim ***** válasza:

De miért is ? Kaptok dolgokat...(a gyerekruha rengeteg pénz, így tök sokat spóroltok, kaptatok csírkét...tehát mindíg adnak vmit cserébe a vigyázásért...)

szerintem nektek is jó hogy ha hírtelen történne vmi és a picit nem vihetnétek tudnátok kire bízni,,,


szerintem a férjednek nincs igaza, így meg ha előre nem fixáltatok le összeget pofátlanság is lenne bejelenteni hogy akkor a következő alkalomtól óránként x Ft-ot kérek....


Nem balek vagy, hanem jó szomszéd, barát....a férjed viszont kicsit kapzsinak tűnik nekem...

2013. ápr. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem,kapsz cserébe dolgokat,te egy kedves szomszéd,jó barát vagy ,férjed viszont érdekes ember lehet.
2013. ápr. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mondd meg a férjednek,h ők, kérsz pénzt, de akkor mostantól ti is fizessétek ki amit kaptok, illetve számolja ki mennyi pénztől esel majd el, amikor táppénzre mész a gyerekkel és nem rendes fizut kapsz. Kész tények elé kell állítani ha amúgy nem érti. Pl. 2 egész tanyasi csirke simán megvan 2-3ezer Forint. Akkor azzal alapból le van tudva egy napi bébiszitterkedés... Meg azt is számítsa bele, hogy mekkora előny ez a lányodnak. Egykeként nem árt, ha van lehetősége h megosszon dolgokat másokkal, meg a kortársaival játszhat.
2013. ápr. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bocs, de szerintem is a férjeddel van a gáz. Egyrészt igen is kaptok cserébe dolgokat, még ha nem is közvetlenül a pénzt nyomják a markotokba, másrészt meg basszus...ennyi emberség legyen már mindenkiben. Így is elég szar lehet nekik, hogy beteg a gyerek, nah meg gondolom nem olcsó tornára vinni...

Lehet tényleg nem lenne pénze megfizetni a bébiszittert. Ezért kért meg titeket, és cserébe azzal fizet, amivel tud.

2013. ápr. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Fasza egy férjed lehet :D
2013. ápr. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!