Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Haragszik az apjára? Vagy más...

Haragszik az apjára? Vagy más a baj?

Figyelt kérdés

A lányom 2 éves. Egyedül nevelem már régóta. És az apjával borzalmasan viselkedik. Amint meglátja, sír, üvölt, hogy azonnal vegyem fel, belém fúrja az arcát, úgy sír, mint akit nyúznak. Minimum fél-1 óra kell, hogy egyáltalán leüljön az apjával játszani. Most a legújabb, hogy ha az apja fürdeti, öltözteti, vagy tisztába teszi, akkor is ordít, sír. Eddig legalább ezzel nem volt gond.

Rossz látni, hogy ilyen vele, mert persze az apjának is nagyon rosszul esik. Pedig annyira nem jön ritkán, hetente 2x biztosan jön.

Haragszik rá a gyerek? Mit lehet ezzel a helyzetel kezdeni?


2013. márc. 20. 06:22
 1/5 anonim ***** válasza:
El is szokta vinni, hogy te nem vagy velük? Ha elviszi, lehet, hogy valami rossz élmény érte az apjával, azért viselkedik így vele, általában akkor csinálják ezt a gyerekek, ha rossz élményük van az illetővel vagy félnek tőle.
2013. márc. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem biztos, hogy rossz élménye van vele.

Lehet, hogy kicsit idegen számára, mivel nincs veletek állandóan.

2013. márc. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Régebben el is vitte, idén nem nagyon voltak nélkülem. Talán 1-2 alkalommal csak. Csak olyan furcsa, mert a nagyszüleit pl 3 havonta látja, és velük nem csinálja ezt.
2013. márc. 20. 13:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Fiam 2 éves, ő az anyósommal kezdte el ugyanezt csinálni! Ők találkoznak nap mint nap, esetleg 2 napot nem látják egymást a hétből...szóval elég sűrű a kapcsolat, anyósom szereti is a gyerek is őt. Aztán olyan 1 hete vettem észre, hgy a gyerek nem akar menni, nem örül, nem akar ott aludni, rázza a fejét, mondja, hogy nem, amikor felajánlom, hogy megyünk a mamához.

Érdekes.

Mindenki azt mndta, hogy rossz élmény, megverte stb, de tudom, hogy nem történt ilyesmi...csak ilyenne van most. Szerintem el fog múlni, türelem kell hozzá az apa részéről is:-)

2013. márc. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Na, türelme az nincs sok sajnos apukának, nem véletlenül nem vagyunk együtt. Sokszor jön, a kicsi elkezd sírni, ő meg rögtön puffog, meg durrog, hogy ezért felesleges jönnie, neki ez nem kell, stb. Nekem meg rossz ezt végignézni.
2013. márc. 20. 21:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!