Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az anyósom eldöntötte helyette...

Az anyósom eldöntötte helyettem a babám nevét. Mit tegyek? Ök az önzök, vagy én lehetnék megértöbb?

Figyelt kérdés
Teljesen kibuktam.19.hetes vagyok,jövö héten megyünk uh-ra.Szoba került tegnap a baba neve és elég rosszul érintett ami történt.Megkérdeztem a páromat,hogy neki milyen lánynév tetszik,erre rávágta az anyja nevét.KATALIN...borzaszto...Ha fiu,akkor pedig a párom édesanyjának a halott öccse után JENÖ...Vagy a párom apjának a neveCSABA...ebbölmár 3van a családban...teljesen kibuktam,végülis 2008at irunk,ezek pedig borzaszto nevek és én senkiröl nem akartam elnevezni.erre a párom azzal jött,hogy neki sem tetszik,de az anyja hogy örülne neki.hát ez kit érdekel?????akkor szüljön ö egy jenöt,vagy egy katalint.probáltam alkudozni,hogy 2.névnek max.de az iscsak kata,erre rávágta,hogy szo sem lehet rola.basszus,hát hányadik században élünk?végigbögtem a napot.arrol nem is beszölve,hogy ha már nevet kap valakiröl az én családomnak milyen bánto,hogy nem roluk...
2008. jún. 17. 14:15
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Én az apukával voltam harcban. Amikor kiderült, hogy baba lesz, akkor ő kezébe kapta az utónévkönyvet, és mind a fiú, mind a lány neveknél kikereste az "ősmagyar neveket", aztán bekarikázta azokat, amik ezek közül neki tetszettek, és azt mondta, azok közül lehet választani. Aztán (hasonló okok miatt, amik az élet minden területén jellemzőek voltak rá) szétmentünk, és megmondtam neki, hogy oké, legyen amit ő akart, de én meg választok második nevet. Nagyon nem tetszett neki, de megmondtam, hogy nekem legalább annyi beleszólásom van, mint neki, ha nem több. De a szülőszobán úgyis én diktáltam be a neveket, és nekem tök mindegy volt, hogy amit én akartam, az a második helyre került, mert ki tiltja meg, hogy úgy szólítsam a gyereket. Így lett a fiam Krisztián. Egy hónappal utána lett csak apasági nyilatkozat (mert ez az ikúfájter nem csinálta meg időben), és még az anyakönyvi hivatalban is hepciáskodott, hogy ő nem akarja, hogy a Krisztián is be legyen írva, de persze be lett. Meg utána tök kikadt, hogy úgy hívjuk a fiamat, hogy Krisztián, és nem úgy, ahogy ő akarta. De tojok rá. Aki a nyolc hónapos gyerekét összesen kétszer látogatta meg, és gyerektartást sem fizet (pedig lenne miből), annak kuss.


Na jó, persze nálatok nem ilyen rossz a helyzet, de mondd csak meg, hogy neked is minden jogod meg van arra, hogy nevet adj a babának, és az az legyen, ami neked tetszik, szóval az egyiket döntsd csak el te, és következetesen szólisd úgy majd. Úgysem tudnak mit csinálni.

2008. jún. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Hűha!Nem egyszerű.Ennyire bele akarnak szólni!Nálunk apósom szertné ha at Ő nevét kapná (párom is azt kapta),de csak megemlítette.Párom is rögtön elzárkózott előle szerencsére.Annak idején anyós em örült neki,de engedett.Senki nem szól bele szerencsére,max elmondják a véleményüket.Így sem egyszerű eldönteni,hisz egy életre adjuk Neki azt a nevet.Ne hagyd magad!A férjed meg igenis álljon melléd!Beszélj vele.Ha nem hajlandó,akkor meg ne foglalkozz vele mit szeretne.Ő sem veszi figyelembe a Te érzéseidet ezzel kapcsolatban akkor.Amúgy is az anya érzi valahol,hogy milyen név illik a gyerekéhez.Nekem amik elötte tetszettek,azok már szóba sem jönnek,mert valamiért úgy érzem nem illene a Tökösre.Majd kialakul benned mi legyen a neve,a többiekkel meg ne foglalkozz!
2008. jún. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
te gyereked te döntöd el hogy hogyhivják majd. a párodtol meg elég undorito dolog. ha ezt megengedet hogy anyosod döntsön akkor még elszáll magátol és jöbban beleszol majd mindenbe még a nevelésébe is. nála laktok? vagy külön?
2008. jún. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok ismetelni senkit, de az en velemenyem is az, hogy a nevadas csakis a Te es a ferjed dolga!!! Nem az anyosod fogja felnevelni a gyereket, nem o fogja nap mint nap neven szolongatni.

Jogotok van olyan nevet adni, ami nektek tetszik (foleg, hogy azt mondtad, a ferjednek sem tetszenek az anyos altal ajanlott nevek).

Hivatkozz te is a csaladodra, ahogy irtad is, hogy akkor mar miert nem a te csaladodbol adjatok valakinek a nevet a gyereknek mert ennek viszont a te anyukad orulne - erre lehet, hogy begozolne a ferjed, es vegul belatna, hogy ez igy hulyeseg, es majd ti dontitek el mi lesz a gyerek neve.

2008. jún. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, nem sírj! Én is sírdogáltam a terhesség alatt ezen-azon, tudom, hogy nehéz, mindenen kibukik az ember, hát még, ha nem az van amit elképzelt a babával kapcsolatban.

Próbáld a pároddal megbeszélni, hogy a mai időszámításnak megfelelő nevet szeretnél a picinek.

Semmiképpen ne egy halott öccs nevét adjátok, hogy élné az életét ilyen tudattal szegény baba.

Próbálj a babának alternatívákat mondogatni és Ő fog neked reagálni arra, amelyik tetszik neki. Azt a nevet mond a szülőszobán. Nem az anyósodat fogják megkérdezni, hogy mi a baba neve, hanem téged. Ő meg törhet a lekvárosból.

Saját gyereket már elkeresztelte, a ti bébiteknek ne ő adjon már nevet. Max. bólogathat, ha tetszik neki. Ha nem, akkor meg ...


Állj a sarkadra, és védd meg a kisbabád nevét! Persze legjobb, ha kerülöd a konfliktus mindenkivel, ezért csak 1x jelentsd ki, hogy hogy fogják hívni a babát (ha már döntöttetek)és hogy nem vagy hajlandó vitát nyitni. Ennyi.


Sok sikert!

Grat. a babához:)

2008. jún. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem is az a véleményem, hogy az anyósnak semmi köze a névadáshoz. Én nevetségesnek tartom, ha a szülők után nevezik el a piciket. Az én anyósomnak 2 fia van és 1 lánya, de az egyik az anyuka, a másik az apuka nevét kapta. Még jó, hogy az én párom a legfiatalabb, így neki már nem "jutott" a családi névből. Egyébként a szülőszobán úgyis tőled kérdezik.... Nekem szerencsém van, mert a párom mindent rámhagy... Így a névválasztásba sem szólt bele. Persze azért megkérdeztem a véleményét, de én döntöttem!!!!


Egyébként az én lányom 3 hónapos múlt, de apósom még a mai napig sem tudta megjegyezni a lányom nevét. Pedig sztem nem nehéz: Szintia. Sz-szel, és nem C-vel.

2008. jún. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!