Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit hol és mikor kell intézni?...

Mit hol és mikor kell intézni? Milyen sorrendben? Jól írtam? Így van? Apa intézheti helyettem pl. a lakcímkártyát?

Figyelt kérdés

1. Születési anyakönyvi kivonat beszerzése

Általában már a kórházban felveszik hozzá a szükséges adatokat. Kérik az alábbiakat (másolatban a táskába készíteni!):

1.apasági nyilatkozat vagy 30 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat,

2.személyi igazolvány,

3.lakcímkártya.

Szülés után az anyakönyvi hivatalt érdemes felhívni, mikor mehettek érte. – 5-6 nap


2. TAJ kártya beszerzése

Újszülött TAJ-kártya igénylés: a személyi adatnyilvántartó hivatalból intézi, nem kell kérni.


3. Lakcímkártya

A lakhely szerint illetékes önkormányzatnál kell igényelni.


4. TGYÁS igénylése

Munkáltató, ha kifizetőhely, akkor ők intézik.


1. Gyermek eredeti születési anyakönyvi kivonata

2. Gyermek TAJ-száma

3. Gyermek lakcímkártyája

4. Kórházi igazolás, hogy mettől meddig voltam ellátásban

5. A terhesgondozási kiskönyv másolata

6. Orvosi igazolás a terhesállományba vételről

7. A többit a munkáltató intézi, tölti ki


5. Anyasági támogatás


Mellékelni kell hozzá:

1. Kérelem anyasági támogatás megállapítására, valamint

2. érvényes személyi igazolvány, személyazonosító igazolvány (régi vagy új,kártya típusú)

3. kérelmező lakcíméről szóló hatósági igazolvány (állandó lakcím, illetve tartózkodási hely igazolására)

4. kérelmező TAJ kártyája

5. terhes gondozást végző orvos által kiadott igazolás a terhes gondozáson való részvétel számáról. A kérelmező hozzájárulása esetén a terhes gondozási könyv alapján készült kivonat is elfogadható.

6. a gyermek(ek) születési anyakönyvi kivonata

7. gyermek(ek) TAJ kártyája


6. Családi pótlék


Mellékelni kell hozzá:

1. Kérelem családi pótlék megállapítására, valamint

2. érvényes személyi igazolvány, személyazonosító igazolvány (régi vagy új, kártya típusú)

3. kérelmező lakcíméről szóló hatósági igazolvány (állandó lakcím, illetve tartózkodási hely igazolására)

4. kérelmező TAJ kártyája

5. a gyermek(ek) születési anyakönyvi kivonata

6. gyermek(ek) TAJ kártyája


7. Adókártya igénylés APEH-nél (ez kell biztos?)


2010. jan. 9. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez hosszúra sikerült és igazán nem is értem, hogy mit akarsz kérdezni. De röviden leírom, nálunk hogy zajlottak a dolgok.


A kórházban megcsinálják a születési anyakönyvi kivonatot, postázták az én személyi igazolványommal és a fiam lakcímkártyájával együtt. A Tb kártyáját kb. 2 hét múlva kaptuk meg szintén postán, az adókártyáját is valamivel később postán küldték, tehát ezekkel semmi elintéznivalóm nem volt.


A TGYÁShoz nem tudok hozzászólni, én azt nem kaptam, mert nem volt munkahelyem, de ezt a munkahelyeden meg tudod kérdezni.


Az egyszeri anyaságit és a családi pótlékot a MÁKnál kell intézni. Egyszerűbb, ha már most elmentek a nyomtatványokért, ha megszületik a baba, akkor csak be kell írni a hiányzó adatokat és apuka beviheti. Nekem hiába intézte volna a párom, mivel az én nevemre lett igényelve a pénz, nekem kellett aláírni a papírokat, úgyhogy adott a Sz...egy pofont, mert bement potyára. Hazahozta a papírokat, másnap meg vihette vissza.

Amit kellett ezekhez csatolni: születési fénymásolata, személyi igazolványom, lakcímkártyám fénymásolata, a gyerek tajkártyájának fénymásolata, az én taj kártyám fénymásolata, az anyaságihoz az igazolás. Az adókártyát nem írják, de még jó, hogy elvitte magával a párom, mert adategyeztetés céljából elkérték azt is. Mivel kell a baba tajkártyájának fénymásolata, ezért ezeket csak akkor tudjátok igényelni, ha megkaptátok postán.

2010. jan. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

1. Nekünk a kórházban, a kicsi zárójelentésével együtt adták a Születési anyakönyvi kivonatot.

2. Ahogy írod, a TAJ kártyát sem kellett intézni. Postán kaptunk meg.

3. Lakcímkártyát is intézte a kórház (vagy valaki), azt is postán kaptuk meg.

4. Nekem munkáltató intézte. Kiskönyv nem kellett.

5-6. Az Anyakönyvi kivonatot eredetiben kérték, a többit lefénymásoltam és postán intéztem. Ha számlára kéred a pénzt, akkor ha tudsz, fénymásolj egy bankszámlát. Elég a fejléce, amin látszik a neved, címed és a számlaszámod. És ha nem gond, írd rá a telefonszámodat a papírra. Engem így tudtak elérni, hogy addig, amíg nem küldöm el a bankszámlám másolatát, addig nem tudják folyósítani.

7. Mi nem kértünk.

2010. jan. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk mindent apuka intézett. Elment a születési anyakönyviért ezzel együtt kapta a lakcímkártyát is, azzal be a munkahelyre (ők adják a Tgyást, de (!!) kell hozzá kitölteni nyomtatványt, amire kell a gyerek TAJ-száma, így aztán másnap azt ment intézni a családi és anyaságival együtt a MÁK-nál (itt hamar végzett, mert fél kilencre ment, ekkor még nincsenek sokan, egy ablaknál beadta a már kitöltött papírokat, megkapta a Taj-számot és jött is). Én kitöltöttem a Tgyás igénylőt és a szabi átruházó papírt, másnap be vele a munkahelyemre és kész is volt. Az anyaságit 3 nap mulva utalták, családit következő hónapban. A Start számlávaé nem kell foglalkozni, mert azt majd küldik, az adókártyával sem kell semmit intézni, mert azt is intézik, nekünk ez 1 hónaposan jött ki levélben.

Minden kérelemhez megfelel a fénymásolata az okiratoknak. Az össz intéznivalót 2 nap alatt elintézte, igaz majdnem egész nap úton volt a férjem, de hamar meglett minden. Én mindent kitöltötem, fénymásoltam, külön borítékokba rendszereztem, így csak vinni kellett.


3hónapos kisfiú anyukája

2010. jan. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!
2010. jan. 10. 18:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!