Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az anyósom eldöntötte helyette...

Az anyósom eldöntötte helyettem a babám nevét. Mit tegyek? Ök az önzök, vagy én lehetnék megértöbb?

Figyelt kérdés
Teljesen kibuktam.19.hetes vagyok,jövö héten megyünk uh-ra.Szoba került tegnap a baba neve és elég rosszul érintett ami történt.Megkérdeztem a páromat,hogy neki milyen lánynév tetszik,erre rávágta az anyja nevét.KATALIN...borzaszto...Ha fiu,akkor pedig a párom édesanyjának a halott öccse után JENÖ...Vagy a párom apjának a neveCSABA...ebbölmár 3van a családban...teljesen kibuktam,végülis 2008at irunk,ezek pedig borzaszto nevek és én senkiröl nem akartam elnevezni.erre a párom azzal jött,hogy neki sem tetszik,de az anyja hogy örülne neki.hát ez kit érdekel?????akkor szüljön ö egy jenöt,vagy egy katalint.probáltam alkudozni,hogy 2.névnek max.de az iscsak kata,erre rávágta,hogy szo sem lehet rola.basszus,hát hányadik században élünk?végigbögtem a napot.arrol nem is beszölve,hogy ha már nevet kap valakiröl az én családomnak milyen bánto,hogy nem roluk...
2008. jún. 17. 14:15
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd magad. Nem csak a névről van szó, hanem a továbbiakról is. Jó, ha az anyósod és a férjed már most szembesülnek vele, hogy a gyerekkel kapcsolatos kérdésekben nem dönthetnek helyetted, még akkor sem, ha általában más dolgokban hagyod magad. Ha most nem teszed ezt világossá, akkor majd anyós pajtás azt is eldönti, hogy a baba hogyan feküdjön, mennyi ideig büfizzen, hány óránként szopizzon, jól tartod-e, jól öltözteted-e, hány grammot kell ennie, hány kilót kell híznia, mikortól viheted sétálni, ihat-e teát, kaphat-e cumit, miért sír, meg legyen-e keresztelve, hány naposan fogdoshatják meg a rokonok és persze ő... csak így hirtelen ezek jutnak eszembe (tapasztalatból).

Nem ismerem az anyósodat, biztos nem könnyű eset, de hidd el, hogy ez csak a kezdet, a következő években egy csomó konfliktust kell felvállalnod családtagokkal, csecsemős nővérkékkel, szomszéd nénikkel, és azt javaslom, hogy mindig légy udvarias, de nagyon határozott. Tedd világossá, hogy ez nem is vita tárgya, a döntés a tied és a férjedé. Én is nyuszi voltam azelőtt, és anyatigris lettem mostanra :)

Kéthónapos kisfiú anyukája.

2008. jún. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

át, ezen én is teljesen kiakadtam! Pedig csak olvastam, amit írtál. Annaka agyereknek azzal a névvel kell leélnie az életét. Mit gondolnak egy Jenőn pl. mennyit fognak röhögni?

A szavaidból azt vettem ki, hogy nem sok beleszólásod van a dolgokba, de szerintem ezt ne hagyd annyiban. Ha a párod annyira szűklátókörű, hogy nem érdekli, amit mondasz neki, akkor nélküle dönts. A szülésnél úgyis te leszel bent, tőled fogják megkérezni, hogy mi legyen a neve a picinek. Ha utána "hisztizik" is valaki, már késő. És mivel te mindig azon a néven fogod szólítani, ezért azt fogja megszokni.

Meg hogy rosszul esik nekik ha nem? És neked hogy esik az, hogy semmi beleszólásod sincs, mi legyen a saját gyereked neve?

(Sosem értettem azokat, akik képesek ugyanazt a nevet adni a gyereknek, mint ami valamelyik családtagjuké. Én mindkét fiamnál már a legelején megmondtam, hogy beszélhetünk a véleményükről, de nyugodtan elfelejthetik a "rokonokat", mert BIZTOSAN NEM LESZ AZ A NEVÜK!!)

Ha a sarkadra állsz, akkor már most elkezdheted előttük becézgetni a gyermekedet azon a néven, ahogy te szeretnéd. Lehet, hogy lesznek emiatt súrlódások, de nyugodtan mondd meg nekik, hogy nem engedsz, vagy megszokják, vagy ha nem, az az ő bajuk. Azért a hátralevő 21 hét remélhetőleg elég lesz, hogy belenyugodjanak.

2008. jún. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
én is igy voltam ezzel,hangoztattam,hogy szerintem nem jo dolog családtagrol elnevezni egy babát,ezt ugy tünt el is fogadták eddig,mert nem is esett szo a dologrol.de most,hogy közeledik az uh bejelentette,hogy ö ennek örülne,vagyis hogy ez meg az legyen.hát milyen hülye dolog ez????????ráadásul "oly szeretett"nagyanyám neve is katalin,hát nem örülnék neki,ha rá emlékeztetne...a katárol meg hallani sem akar,pedig az nem vészes.de a durva az,hogy az anyost sem ugy "becézik",hogy kata,v kati,hanem katalin...hát erröl szo sem lehet.a fiurol meg aztán pléne nem.de megmondtam nekik,hogy nem érdekel,mert a szülöszobán adom neki ugyis a nevet,ugyhogy lemondhatnak eme fantasztikus nevekröl,erre meg megsértödtek.olyan nöröl meg amugy sem nevezném el a gyerekem,aki mikor megtudta,hogy az 1.unokája fiu és nem lány(lányt akart,mert nekik csak fiaik vannak)be sem ment a korházba meglátogatni,pedig 2hétig bent volt a baba.a sogoroméknak is "jol eshetett..."
2008. jún. 17. 14:55
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Huh, de hasonló a helyzetünk! Én a névkérdést már megvívtam, Anyósom állandóan azt szajkózta, hogy a gyereknek Apósom és a nagypapa nevét kell adni (mindketten Mátyások). A nagypapa sajnos már meghalt.

Én is úgy választottam nevet, hogy a családban fellelhető összes nevet kizártam. A férjemnek mondogattam, hogy szerintem ez milyen szép név (neki is tetszett, de tanácstalan volt, mert Anyuka szava sokat számít), amíg megbarátkozott vele, és a 4D UH-n készült képeket már a "mi nevünkkel" tette fel a számítógépre. Aztán, amikor beszélgettünk a Babánkról, én elkezdtem a nevén hívni, és most már a férjem is ezt teszi (a Mátyást szerencsére elfelejtette).

Sajnos ezekkel a dolgokkal meg kell küzdeni, ezer és ezer dolog lesz még, de muszáj ellentmondani, mert a Te gyermeked lesz és a párodé, a döntés a tiétek. Az Anyós szerepe az, hogy ha kéred, segítsen, jó tanácsokkal lásson el, szeressen Titeket és az Unokáját, de ő csak a Nagymama lesz a családban!

Én is sorra küzdöm mindennel, most éppen azt találta ki Anyósom, hogy ő fog ránk főzni, már ki is vette a szabiját arra a hétre, amikorra ki vagyok írva. Mondtam neki, hogy nagyon kedves, de ne fárassza magát, megoldjuk (ott van Anyukám, ott a férjem, lehet kaját rendelni).

Mi lesz még, ha megszületik a gyerek? Anyósom azt mondta, nyugodtan utazzunk el pár napra miután szültem, ő szívesen vigyáz a Picire (hát persze, majd ő szoptatja???).

Egyáltalán nem vagy önző, ez a Ti életetek a Babátokkal, beleszólnia nincs joga senkinek. Viszont az fontos lenne, hogy a párod melléd álljon ilyen lényeges kérdésekben! Próbálj meg beszélni vele. Lehet, hogy Anyukájának azt mondja, oké, hogy meg ne bántsa, de aztán másképpen cselekszik, nem?

Nagyon sok erőt kívánok Neked, és sok boldogságot!

36 hetes kismama

2008. jún. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Szió!Ne hagyd magadat!Ez a te,és párod babája!A párom családjának sem tetszet,hogy a mi picurunk Patrik lesz ha kibujik,de nem érdekel,ha nem tetszik tehetnek egy szíveséget!!Nem rég volt egy csaldi össze jövetel,erre kitalálták mindenki írjon a egy papíra 2 nevet,és amelyik név legtöbbet szerepel az legyen a babám neve,én meg azt válaszóltam lehet írkálni de úgy is az lesz amit én,és párom szeretne!Sajnos a nagyszülök márcsak ilyenek,szeretnek mindenbe belle szólni:(De ne enged magadat!!22 hetes pócak babás
2008. jún. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát látom mindenki megvívta a maga csatáját. Nálunk az anyóssal és az férjemmel is küzdeni kellett. Anyósom a rokonság által annyira favorizált neveket támogatta. Minden nőnemű a családban Mariann, Mária, Márta és Margit. És mindenkit MAriskáznak. Közölte, hogy válasszak én is ezek közül. A férjem meg az összes volt barátnőjét felsorolta. Őt meg elküldtem, hogy miért nem akkor nekik csinált gyereket!!! A végén én gyöztem, pedig nem is extra nevet választottam, Etelkának hívják. Erre az anyósom azzal jött a szülés után, milyen szégyen, Etelka még nincs az ŐSEI között sem. DE KIT ÉRDEKEL??? Úgyis tőled kérdezik meg a nevet :).
2008. jún. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát szerintem itt többről van szó,mint a névkérdésről.

A pároddal le kellene ülnötök alaposan elbeszélgetni.Mégis mit akar?Mert,ha az anyjával akar közös döntéseket hozni,akkor vegye el a kedves mamát feleségül.Ahhoz nem kell,hogy a te és a gyereked életét is megkeserítsék,tönkretegyék.Mire meglessz ez a gyerek,neked mint az anyjának már közöd sem lesz hozzá,ha így alakul a dolog.A mama szerintem intézkedjen a saját életében,hozzon ott döntéseket,a ti életeteket meg hagyja meg nektek a döntésekkel együtt.Itt a ti gyereketekről,a ti jövőtökről van szó,és nem róla.A fia pedig ha már megnősült,akkor az legyen neki a fontos,hogy a feleségének mi tetszik,és ne az anyukájának.Én ha nem javul a helyzet,a gyerekem közelébe nem engedném,nemhogy beleavatkozzon nálunk bármibe is.Anyós vendégségbe jöjjön hozzánk,és ne érezze magát nálunk otthon.

2008. jún. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Az egyházi házasságkötési emléklapomba ez van írva:


"Ezért a férfi elhagyja

apját és anyját

és feleségéheez ragaszkodik,

s a kettő egy test lesz."

Ter. 2,24

2008. jún. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia, mi a párommal vitáztunk, bár nem komolyan mert olyan lánynév tetszik neki ami nekem nem, végülis fiam lett, de mondtam neki úgyis engem kérdeznek hogy mi lesz a neve, végső megoldásként javaslom, ha nem juttok dülőre a férjeddel, hogy válassz te nevet, és mondd azt amikor megkérdik a szülőszobán, ha szeret úgyis megbékél az anyósodékat meg tojd le.
2008. jún. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Mi is ilyen helyzetben voltunk. Kb. 3 hónapig hadakoztunk a névválasztáskor, de megbeszéltem a párommal a dolgot, megtaláltuk a megfelelő nevet a gyerekünknek és csendben maradtunk. Nem mondtuk el senkinek, csendben maradtunk. Ők továbbra is mondták a magukét, rájuk hagytuk a dolgot. Mi döntöttük el, hogy mi lesz a gyerek neve. A NÉVVÁLASZTÁSBA SENKINEK SEMMI BELESZÓLÁSA NINCS!!! EZ A KETTŐTÖK DOLGA!!!
2008. jún. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!